1908 werd hij overgeplaatst naar de Weverij om als wever te worden opgeleid. Ook hier heeft hij zijn superieuren niet beschaamd en heeft hij met liefde en grote nauwkeurigheid zijn rolletjes doek gefabriceerd. In verband hiermede ontving hij reeds vorig jaar een Koninklijke onderscheiding. Op de dag van zijn jubileum werd hij op het kantoor door de Directie gefeliciteerd en werd hem als waardering voor zijn plichtsgetrouwheid O I\ 1 en voor het vele werk, dat hij voor Ter Horst Co. N.Y. heeft verricht, een gouden horloge met ketting aangeboden. Ook zijn collega's gaven blijk van belangstelling door hem enige cadeaux aan te bieden. allen kunnen we zeggen, dat u dit blijk van waar dering door uw arbeid en grote plichtsbetrachting ten volle hebt verdiend. Het zij u vergund deze eretekenen nog lang te mogen dragen. L. Poortman had er op 10 Juli 1950 reeds 50 dienstjaren opzitten. In „Het Anker" van Juli 1950 maakten we reeds melding van zijn loop baan bij Ter Horst Co. N.V. Op 28 April j.l. G. POORTMAN ontving hij de eremedaille in de Orde van Oranje- Nassau als erkenning voor zijn trouwe plichts vervulling gedurende zo lange jaren. Op het kantoor werd hij door de Directie ontvangen, die hem hartelijk met deze hoge onder scheiding gelukwenste. In een korte toespraak liet de heer Ter Horst uitkomen, dat de Directie met veel genoegen heeft kennis genomen van de aan hem verleende onderscheiding en dankte hem voor het vele werk, dat hij bij Ter Horst Co. N.V. met zoveel liefde en nauwgezetheid heeft vervuld. Bij al de blijken van belangstelling, die onze jubilarissen zowel van de zijde der Directie als van bazen en medearbeiders mochten ontvangen, willen wij ook gaarne de onze voegen. Wij wensen de jubilarissen met het bereiken van deze mijlpaal in hun leven van harte geluk en hopen dat zij nog vele jaren met vreugde op deze dag mogen terugzien. Verder onze hartelijke gelukwensen aan allen met de ontvangen Koninklijke Onderscheiding. Van u Op 5 April 1.1. hebben wij dan de jaarvergadering van onze sportgemeenschap weer gehad. Wat zegt u? Neen, dat hebben we wel gemerkt dat u afwezig was. Eigenlijk hadden wij ons ook niet gevleid met de hoop, dat u er wel zoudt zijn. U hebt immers zoveel beslommeringen, nietwaar? En dan, U neemt ook wel genoegen met geleid te worden, inplaats van mee te helpen leiding geven. Bij onze meisjes ligt het gelukkig anders. Zij hebben meer voor haar ontspanning over en zij bewijzen dat met de daad. Ook op deze vergaderingJ waren zij goed vertegenwoordigd en daartegenover" sloeg de herenafdeling slechts een pover figuur. Een lange vergadering hebben wij er intussen niet van gemaakt en dat was ook niet de bedoeling, daar na de pauze ook nog enige filmpjes gedraaid moesten worden. Een kort en hartelijk openings woord van de voorzitter en dan aan de lopende hand door de secretaris de notulen van de vorige jaarvergadering, het jaar- en het financiële verslag, het laatste met enige toelichting. Een en ander ont lokte geen commentaar. In het bestuur hadden enige mutaties plaats; het is thans samengesteld uit de dames D. Tijhof, D. Gerritsen, G. ter Maat, M. Willems en J. Averesch en uit de heren A. H. ter Horst, voorzitter, H. Vosman, secretaris, D. Geer- ling, penningmeester, W. Pijffers, Jan Smalbrugge, J. Bronsvoort en J. Jansen. De aandachtige lezer bemerkt, dat de Kamgaren thans door 2 leden in het bestuur vertegenwoordigd is. Besloten werd, mits hij voldoende deelname, een zomeravond-competitie te spelen voor Senioren en| Junioren afzonderlijk. Senioren moeten per 1 Mei" j.l. de 18-jarige leeftijd hebben bereikt. Met deze competitie zal dan zeer spoedig worden begonnen. De vergadering was, terecht, van mening, dat wij geen herhaling van het vorige seizoen moeten heb ben, toen een der deelnemende ploegen zich reeds na één wedstrijd terug trok. Ieder is geheel vrij al of niet deel te nemen, doch neemt men deel, dan ook voor 100 En voor de meisjes zal een korfbal-competitie worden ingesteld, ook al bij voldoende deelname. Men dient zich dan ten spoedigste op te geven bij de leidsters der verschillende afdelingen. Nadat de koffie geserveerd was, werden een drietal filmpjes vertoond, die ons o.m. een goed beeld gaven van de winterspelen. Als laatste de film van onze revue 19491950, die nu door de aanwezige deelnemers(sters) ook eens van de ande re zijde bezien kon worden, hetgeen wel zeer op

Het Anker | 1951 | | pagina 10