Hlioltok FaiïSfticw Revue „Skots en Skeef Jiieiwe aanwinsten Het is een genoegen over bovenstaand onderwerp te mogen schrijven. Niet alleen omdat nu alweer, na een vijftal opvoeringen, overtuigend blijkt, dat de Revue een groot succes is, maar ook omdat de executanten, in hoofdzaak bestaande uit fabrieks- personeel van ter Horst, het er zo bijzonder goed afbrengen. Ieder, die weet hoeveel voorbereidend werk er verricht meet worden om met iets voor de dag te komen, dat de toets der critiek kan doorstaan, en die er van op de hoogte is hceveel repetities er ge houden worden om alles glad te doen verlopen, verheugt er h o 0 r data'd twer belcngeïoos gedaan, tot zulk een prachtig resultaat heeft geleid. Trouwens, we hadden niet anders verwacht. De mensen, die dc teugels in handen hebben, zijn stuk voor stuk voor hun taak berekend. Zij zijn ver trouwd met de dames en heren, die per slot van rekening de Revue moeten opvoeren. We hadden fcdus alle hoop, dat het ook dit jaar wel weer „goed" Wzou worden; welnu, onze hooggespannen verwach tingen zijn niet beschaamd. Het valt niet mee elk jaar iets nieuws te beden ken, maar het zijn vindingrijke knapen, die hier hun fantasie laten werken en wat ze te voorschijn getoverd hebben, vervult het publiek met bewon dering. Van de voorstelling, die wij hebben bijgewoond, hebben wij, en met ons een volle zaal, dan ook ge noten. We achten ons ervan ontslagen een verslag te geven, dat toch eigenlijk slechts een opsomming zou zijn van al hetgeen er voor 't voetlicht gebracht wordt: geestige liedjes, op vlotte wijze gebracht, wonderschone zang, een boniseur, die z'n gewicht in goud waard is, fleurige meisjes in schone kleedij, vrolijke bruiloftsgangers, bonte afwisselende tafe relen met jonge en oudere mensen, die hun voor drachten op ongekunstelde wijze brengen en waar bij de oude geroutineerden nog eens laten zien, dat ze in staat zijn een zaal vol mensen te boeien De faam van de revue verbreidt zich tot ver bui tten de grenzen onzer gemeente. We kunnen gerust zeggen, dat als straks de tien voorstellingen, die men voornemens is te geven, achter de rug zijn, een 5 a 6.000 mensen hun hart er aan zullen hebben opgehaald. Het is verheugend op te merken, hoe de Revue geleidelijk een vaste plaats gaat innemen in het uit gaand leven van onze plaats. Een jaarlijks terug kerend gebeuren, waarnaar steeds verlangend wordt uitgezien en dat mogelijk gemaakt wordt door een harmonische samenwerking tussen de Firma, die op onbekrompen wijze zorgt voor prachtige decors en stijlvolle aankleding, en de medewerkenden, die zich ten volle geven 0111 een resultaat te bereiken, waarmee ze duizenden een avond van onschuldig vermaak bezorgen. We hebben ons onthouden van het noemen van namen. Natuurlijk zijn er uit blinkers op elk onderdeel van het terrein, waarover zich de revue beweegt; zowel bij de komische als bij de andere gedeelten, zowel bij zang als bij voor dracht. Ieder kent hun namen; zij dragen veel lot het welslagen bij. Maar het is tenslotte zo, dat van de medewerkenden niemand gemist kan worden. Het komt aan op het geheel; en dit was zó, dat allen met voldoening op het gepresteerde kunnen terugzien. Het doet ons genoegen in het eerstverschijnend nummer van „Het Anker" in 1951 weer een rij boe ken te kunnen noemen, die aan de bibliotheek zijn toegevoegd. Enige van deze boeken zijn ons geschon ken door Mevrouw de Bordes, die we daarvoor hartelijk dank zeggen. We dringen nogmaals met de meeste klem aan op het zindelijk lezen van de boeken. Het blijkt nl. nodig een aantal boeken, die in een onogelijke staat verkeren, aan de circulatie te onttrekken. Het is duidelijk, dat hierdoor de bibliotheek wordt inge krompen, tenzij nieuwe worden aangeschaft, waar voor dan weer geld moet worden gevraagd. Hoe zindelijker de boeken gelezen worden, des te langer blijven ze in goede staat en des te uitgebreider kan de bibliotheek worden. Werkt hieraan allen mede! De commissie v. c. bibliotheek. 1993 Boudier Bakker I., Het spiegeltje. 1994 Brandligt Walter, De kromme Voorzienig heid. 1995 Buck Pearl S., Nu en altijd. 1996 Clercq Zubli F. de, De Heilige Graal. 1997 Clerx Arnold, Anne-Marie. 1998 Coenen Frans, Onpersoonlijke herinneringen. 1999 Colmjon Gerben, De blauwe wereld. 2000 Dingeldein W. H., Singraven. 2001 Doorly E„ Het leven van Madame Curie. 2002 Ferwerdav. d. Berg A, Ik zoek een zondaar. 2003 Fogazzaro A., De Onsterfelijken. 2004 Gans J„ Liefde en Goudvissen. 2005 Geus W. de, Wilde Vaart. 2006 Goens R. van, De Schaduwhand. 2007 Jong A. M. de, De Heks van de Riethoek. 2008 Kelk C. J„ Baccarat. 2009 Loherse N„ Strijd en Leed. 2010 Meesters W„ Grethe uit „de blauwe Engel". 2011 Merwe H. te, Geuzenpioniers. 2012 Nienhuis Jant, Pioniers. 2013 Nordhoff Ch., Met bestemming Marseille. 2014 Peelen G. J., 't Begon onder Melkenstijd. 2015 Robbers Herman, Eén voor Eén. 2016 Romijn Aart, Vijf en Veertig. 2017 Servaes Anke, Internaat. 2018 Schweitzer Richard, De laatste kans. 2019 Sheaver A. J., Moedertje. 2020 Soini Yrjö, Dominee J aakkola heeft pech. 2021 Timmermans Felix, Pallieter. 2022 Tolstoy Alexe, Iwan de Verschrikkelijke. 2023 Undset S., Vigdis Gunnarsdochter. 2024 Varè Daniele, De glimlachende diplomaat. 2025 Zsigray J. v., Sterren glanzen over de puszta.

Het Anker | 1951 | | pagina 7