waar hij in het begin verschillende werkzaamheden heeft gedaan. Als balenlosser en- batcher heeft hij hier echter zijn sporen wel verdiénd en wij missen in hem een goed vakman. J. WILLEMS. Willems trad op 1.6.1898 in dienst van Ter Horst Co. N.Y. Tot zijn 18e jaar werkte hij in de Spoe- lerij. Hierna ging hij naar de Weverij, waar hij eerst enige jaren heeft geweven en daarna aanknoper werd, waarvoor hij altijd zijn beste krachten heeft gegeven. Wegens ziekte moest hij in 1945 het werk neerleggen. Vorig jaar is hij nog weer een tijdlang werkzaam geweest bij het jute-drogen. Gelukkig is Willems dank zij deze rustperiode weer vrij goed hersteld. De meesten van deze gepensionneerden ontvingen onlangs ook de eremedaille in de Orde van Oranje- Nassau als bewijs van trouw en plichtsbetrachting. Verder zijn allen op hun plaats nuttige schakels ge weest in de ontwikkeling van het bedrijf. Ook de collega's van de scheidenden lieten zich niet onbetuigd en boden verschillende geschenken aan. Moge er voor hen, temidden van hun familiekring, nog een gelukkige tijd volgen. L. J. H. NIJLAND. Nijland begon op 19.2.1900 zijn werk in de Spoe- lerij. Ongeveer een jaar later ging hij al naar de Batchingkamer, zodat hij dus ongeveer 50 jaar in dezelfde afdeling is werkzaam geweest. Alle werk zaamheden in de Batchingkamer, zoals balen sjou wen, batclien, opleggen, enz. waren hem ten volle toevertrouwd. Nijland was iemand, die niets teveel was en die voor iedereen klaar stond als hij van dienst kon zijn. J. W. SEPPENWOOLDE Seppenwoolde volgde ook de eerste jaren de ge bruikelijke route in het bedrijf. Op 20.3.1898 begon zijn loopbaan bij de kruisspoelmachine. Deze ver wisselde hij 2 jaar later voor de copsmachine, waar aan hij 2 jaar gewerkt heeft. Vervolgens ging hij in 1902 naar de Weverij om zich daar in de weefkunst te bekwamen. Seppenwoolde had een open oog voor de technische zijde van dit vak, hetgeen dan ook aanleiding was, dat hij in 1911 werd bevorderd tot touwbaas. Opgewekt en met enthousiasme heeft hij altijd zijn werk verricht. We hopen, dat hij dit enthousiasme zal blijven behouden ook in zijn vrije tijd. Schuiterd heeft er thans 5214 dienstjaren opzit ten, waarvan 8 jaar als spoeler en 4414 jaar als wever. Tot 29 December, de dag waarop hij gepen- sionneerd werd, heeft hij zijn rolletjes doek afge leverd met hetzelfde regelmatige tempo als vroeger. Ook zijn prettig humeur heeft onder zijn werk niet geleden. Misschien zijn de wandeltochten, die hij in zijn vrije tijd maakt, hier wel de oorzaak van. In elk geval willen we hem aanraden deze niet te staken en hopen, dat hij des te meer van zijn onbeperkte vrijheid mag genieten. D. SCHUITERD.

Het Anker | 1951 | | pagina 5