I Met Pensioen :3V Rondvraag. De kern zegt, dat het garen op de grote getouwen erg vochtig is en vraagt hiervoor de aandacht. De Directie zal dit bekijken. De heer Markvoort dankt hij deze gelegenheid de Directie en kernleden voor de waarderende woor den tot hem gericht in verband met zijn aftreden als voorzitter van de kern. In de Spinnerij zijn twee meisjes 's middags op ziekenbezoek geweest in het ziekenhuis te Almelo. Hiervoor zouden de meisjes snipperdagen afge schreven zijn, hetgeen volgens de kern niet juist is. De Directie is niet met dit geval op de hoogte en zal dit laten onderzoeken. Misschien is hier wel een snipperdag voor afgetrokken, omdat men 's avonds had kunnen gaan. Serieuze gevallen zullen echter wel soepel behandeld worden. Betreffende een verzoek om de nieuwe loonbe lastingtabellen op te hangen in de fabriek wordt besloten deze ook in „Het Anker" op te nemen. Uit de Weverij is er een klacht, dat de tapeinden te kort zijn van de weversbomen, vooral van die bomen, waarop garen zit voor hol doek. Hierna sluiting. L. Vrijdag 29 December was voor onze arbeiders: H. Goorman J. W. Nieuwenhuis J. Hendertink J. H. Nijland D. ten Hove D. Schuiterd G. W. van de Maat J. W. Seppenwoolde H. J. Nieuwenhuis J. Willems een gewichtige dag. Deze dag zouden ze immers met pensioen gaan en het werk bij ter Horst Co N.V., dat de meesten hunner zelfs langer dan een halve eeuw hebben verricht, neerleggen. 's Middags werden ze op het Kantoor door de voltallige Directie ontvangen. De heer J. J. ter Horst begroette hen recht harte lijk en achtte het zich een voorrecht zoveel oude ^getrouwen nog eens weer bij elkaar te zien. In een korte toespraak bracht spr. hen namens de Directie dank voor het vele werk, dat zij gedurende zo lange jaren voor Ter Horst Co. N.V. hebben ver richt. Er is echter een tijd van komen en een tijd van gaan, zei spr., en zo is thans ook voor u het tijdstip aangebroken om het werk aan jongere krachten over te laten. Verder kunt u er van over tuigd zijn, dat de Directie zeer tevreden is geweest over het werk dat u, elk voor zich, in het bedrijf hebt verricht en we hopen dan ook, dat u nu van een lange welverdiende rust moogt genieten. Hierna overhandigde de heer ter Horst hen de pen- sioenbrief, hierbij de wens uitsprekende, dat zij nog vele jaren van dit pensioen zouden mogen profi teren. Vervolgens bood spr. elk nog een wandbord aan als een herinnering aan hun diensttijd bij ter Horst Co. N.V. De heer J. W. Seppenwoolde dankte namens de gepensionneerden de Directie voor het hun toege kende pensioen. Verder zei spr. de heer ter Horst hartelijk dank voor de goede woorden, die hij tot hen heeft gesproken en voor het prachtige wand bord, dat zij hierbij als een waardevol aandenken van de Directie hebben ontvangen. De heer Seppen woolde ging vervolgens even in gedachten terug naar vroeger en memoreerde hoe zij als oudere gene ratie het bedrijf hebben zien groot worden. Spr. besloot met de wens, dat het bedrijf ook in de toe komst nog moge groeien en bloeien tot zegen van Ter Horst Co en van de arbeiders. Onder het genot van een rokertje en een kop koffie werd nog een poosje gezellig nagekeuveld, waarna tegen half zes afscheid werd genomen. H. GOORMAN. Goorman trad op 19.6.1920 in dienst bij ter Horst Co N.V. als veger in de Spinnerij. Hier heeft hij lange jaren de bezem gezwaaid om deze afdeling zo netjes mogelijk te houden, hetgeen hem, dit mag gezegd worden, goed gelukt is. Later werd hij overgeplaatst naar de Batching- kamer, waar hij gewerkt heeft bij de softener als oplegger. Jammer genoeg moest hij om gezondheids redenen zijn werk enige tijd eerder staken. Momen teel gaat het weer beter en we wensen hem ook van deze plaats een volkomen genezing toe. J. HENDERTINK. In November 1920 begon Hendertink zijn werk zaamheden bij ter Horst Co als balensjouwer in

Het Anker | 1951 | | pagina 3