10 Januari 1951 De Kern meent, dat indertijd door de Directie gezegd is, dat de oud-wevers, die inmiddels weer aangenomen zijn, dezelfde rechten zouden hebben als de andere arbeiders. Thans blijkt echter, dat verschillende van deze personen later minder pen sioen zullen krijgen. De Directie zegt, dat hierbij ook arbeiders zijn die zelfs meer krijgen dan de hier geldende pen sioennorm. Het ligt er aan bij wie ze tussentijds ge werkt hebben en hoe boog de waarde is van de polis die ze mee krijgen van deze werkgever. Hebben ze gedurende deze tijd geen pensioenpremie betaald, dan is het mogelijk, dat hun pensioen lager ligt dan dat van de arbeiders, die doorbetaald hebben. Vervolgens is er een klacht van de Timmerkamer en Centrale Werkplaats over de verwarming. De Voorzitter zegt, dat de warmte nu vanuit het ketelhuis geregeld wordt. Bij klachten kan de baas van de afdeling zicli hier vervoegen. Spreker meent dat het nu wel beter zal gaan. Tenslotte richt Markvoort enige woorden van dank tot Pongers, die deze vergadering voor het laatst bijwoont. Spreker wijst hierbij op de colle gialiteit en prettige omgang met Pongers en wenst hem namens alle kernleden ook voorspoed en geluk in zijn nieuwe werkkring. Pongers dankt Markvoort voor deze woorden en hoopt dat deze samenwerking voor het bedrijf en voor de arbeiders bestendigd mag blijven. De Voorzitter wenst verder alle kernleden nog een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar. Nadat ook Markvoort namens de Kern de beste wensen uitspreekt aan het adres van de Directie, sluit de Voorzitter de vergadering. Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, H. J or daan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, F. Hanstede, D. J. Wolterink, M. ICreijkes, H. Lankamp, H. Nieuwen- huis, J. H. Nijland, J. H. Seppenwoolde, G. Men- sink, F. A. Pfeiffer, E. Goossen, Job. Brinks, en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. Na de aanwezigen welkom te hebben geheten, opent de Voorzitter, de heer A. H. ter Horst, de ver gadering en wenst allereerst de kernleden nog een gelukkig 1951. Vervolgens richt de Voorzitter het woord tot de heer Markvoort en zegt, dat het hem spijt, dat hij het werk als Voorzitter van de kernleden heeft neergelegd. Spreker zegt dan ook niet te willen na laten hem dank te zeggen voor de goede samen werking gedurende de tijd, dat hij als woordvoerder van de kern in functie is geweest en voor het werk, dat hij als zodanig voor het bedrijf en voor de ar beiders heeft verricht. Spreker hoopt, dat de ver standhouding met Nieuwenhuis, die thans deze taak heeft overgenomen, even prettig zal zijn. Verder heet de Voorzitter nog in 't bijzonder de heer Lankamp welkom, die als opvolger van Pongers, thans voor het eerst de kernvergadering bijwoont. Hierna worden de notulen gelezen van de ver gadering d.d. 13 December 1950, welke na een klei ne wijziging worden goedgekeurd. Bij het beantwoorden van de vragen, die in de vorige vergadering werden gesteld, is de kern het niet eens met de uitspraak van de directie betref fende het loon van de hulp-timmerman. Na enige discussie wordt besloten deze kwestie met de heer Bouma en het betreffende kernlid na der te bespreken. Vervolgens komt de kern terug op de beslissing van de directie betreffende het vrijgeven bij over lijden, geboorte, huwelijk enz. Spreker voorziet hierdoor moeilijkheden en vraagt om de thans be staande regeling te handhaven, d.w.z. de maximum hiervoor gestelde tijd te geven. De Directie acht het beter zich te houden aan de C.A.O. en het betreffende artikel soepel toe te pas sen. Men voorkomt dan excessen, die zich hier heb ben voorgedaan. Mochten zich toch onverhoopt moeilijkheden hierbij voordoen, dan kan hierover weer gesproken worden. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de Directie een schrijven heeft ontvangen inzake de vacantie- spreiding. Ons land is hierbij ingedeeld in 3 secto-^ ren. Rijssen valt onder sector 2, waarbij zijn inge-^ deeld de provincies Utrecht, Gelderland, Overijssel en een stuk van Zuid-Holland. Hiervoor is de vacantie vastgesteld in de week van 23 28 Juli. Betreffende het vaststellen van de snippervacan- tie kan nog geen voorstel worden gedaan. Het blijkt n.l. in verband met verschillende feestdagen niet zo erg gemakkelijk te gaan. De Bedrijfsunie adviseert hiermede nog even _te wachten tot de volgende maand, waarna zij waarschijnlijk met een voorstel zal komen. Besloten wordt dit voorstel af te wachten. In verband echter met verschillende aanvragen meent de Directie te moeten toestaan, dat in de maand Januari maximaal */2 dag kan worden op genomen, waarmede ook de kern accoord gaat. Verder zijn er van de zijde der Directie geen mededelingen en verzoekt de Voorzitter de heer Nieuwenhuis de punten ter tafel te brengen. Nieuwenhuis dankt de Voorzitter voor de nieuw jaarswens en wenst ook de Directie Gods zegen lo'jm voor het jaar 1951. Verder zegt spreker de Directie dank voor de woorden in het begin van de vergadering tot hem gesproken en dankt tevens Markvoort namens de kernleden voor al het werk, dat hij als voorzitter van de arbeiderskern heeft verricht. Verder dankt spreker de Directie namens de ar beiders voor het cadeau met St. Nicolaas. De Voorzitter merkt hierbij op, dat men dit niet moet zien als een St. Nicolaasgeschenk. Het is n.l. zo, dat in de kern herhaaldelijk is gevraagd om tegen gereduceerde prijs een zakmes beschikbaar te stellen voor die arbeiders, die dit hij het werk gebruiken. Gezien de moeilijkheden, die hieraan verhonden waren, hebben wij voor deze ene keer gratis een mes gegeven en om de vrouwelijke arbeiders niet achter te laten staan aan deze een schaar gegeven. Vervolgens heeft de kern een verzoek van de ar beiders om werkkleding. De Voorzitter zal dit punt in overweging nemen, zonder echter iets toe te zeggen.

Het Anker | 1951 | | pagina 2