HOBBY CLUB „Eigen Erf" wordt haar tehuis. Br- Onhoudbare toestand. Hier dan nu een praatje bij een plaatje. We kennen liet allemaal, „Eigen Erf"; eigenlijk liet mooiste hoekje van 't Park. De fotograaf heeft dat ook wel gezien, want hij maakte er een artistieke foto van. Links het water, waarin de omringende bomen zich weerspiegelen, dc zwanen en dan „Eigen Erf" op het plan in de compositie van het beeld, tegen de licht doorlatende achtergrond van winter-kale bomen. Een mooie Italiaanse populier wat meer op de voorgrond nog gedeeltelijk te zien en frank en vrij daarnaast-achter de gedenknaald. Wat zou daar een modern gebouw lelijk staan! Ja, er staat ook nog een jongetje op. Wc hebben al gezegd: wie zou dat toch zijn, doch dc fotograaf wist het ook niet. Gelukkig maar, want anders zou den we hem er van verdenken, dat hij ook mee doet aan de afbraak. Ja, afbraak. Kijk eens naar die ruiten in dat „Eigen Erf". Ga eens naar binnen en zie wat voor zware stenen daar binnen liggen. Dat moet een opgeschoten jongen gedaan hebben; een kind kan die dingen niet verslepen. Moedwillig dus die ruiten er uit beuken met zo'n steenklomp. Is dat afbraak of niet? Al is dit nu hier een oud ge bouw en wonen er geen mensen in, die ruiten zijn er niet in gemaakt voor niets, dus moeten we daar afblijven. Thuis gaan we ook niet de ruiten uit een oud schuurtje in diggelen gooien. En nu wordt het nog anders: er zijn weer nieuwe ruiten ingezet, de schoorsteen is geveegd, het licht brandt weer, er staat een kachel in, die zo nu en dan brandt. Wonen er dus mensen in? Neen, de Hobby-club, verbonden aan Ter Horst Co. N.V., heeft de be schikking gekregen over 'n gedeelte van dat „Eigen Erf", waarvoor zij de Directie en T.O.V.A. hartelijk dank zegt. Ook wil zij de heren Bouma en Boonstra danken voor hun gewaardeerde hulp bij de kleine reparaties, welke nodig waren. En nu doet dan de Hobby-club, een club van jongens, een beroep op de ouders van jongens, hun lieve spruiten er attent op te maken, dat het niet aan gaat stenen door die ruiten te gooien o. pannen, te vernielen. De jongens van de club zullen zich belaagd gevoelen en er voor waken, dat niemand dat ongestraft doet. De parkbaas Drenth heeft ons beloofd een oogje in 't zeil te willen houden en ons gevraagd of wij er ten overvloede nog eens bij willen vermelden, dat bet Park door liem en zijn staf wordt onderhoudendoch het publiek, speciaal de jeugd, er voor moet zorgen, dat het behouden blijft. Wij zeggen op onze beurt: „Stel je voor, dat er geen Park was in Rijssen: een fazantenhaan, zonder veren". De Hobby-club vertrouwt er op, dat hun huis en lnm tuin nog lang ongeschonden mogen blijven. Laten we dit nu eens zonder de po 1 itie-<1 reiging af doen. Af gesproken Oké dan Ieder, die zich wel eens langs de Oosterhofweg naar het Volkspark begeeft, hetzij lopende, hetzij per fiets, zal het opgevallen zijn, in welke abomi nabele toestand zich de bestrating, vooral in de nabijheid van het Park, bevindt. Het is een en al kuil en gat; het lopen, vooral in liet donker, is er een gevaarlijk karwei. Er is de laatste jaren op het gebied van bestrating in onze Gemeente veel en goed werk verricht; alle hulde hiervoor aan Heren Burgemeester en Wethouders, die daarvoor het initiatief namen en voor de uitvoering zorgdroegen. We vragen ons af, waarom tot dusver de zo dringend nodige verbetering van bovenbedoeld stuk straatr achterwege is gebleven. Winter eu zomer is er een druk verkeer naar en van het Park; de huidige toestand lijkt ons langzamerhand onhoudbaar ge worden. Mogen de bevoegde autoriteiten hieruit de juiste consequentie trekken.

Het Anker | 1950 | | pagina 4