wÊÊM Kerstfeest 1950. Een mooi geschenk en een vriendelijk verzoek Neen, er is geen groter feestdag in ons leven, dan ■die der zelfvernieuwing. Wij wensen elkaar: veel heil en zegen. Met moed begonnen, is half volbracht. Een nieuw geluid, getuigend van hoog gevoel van mensenwaarde. NfösNIflMr Sinds enige dagen kunnen wc in een deel van de vijver van het Parkgebouw een paar zwanen :zien ronddobberen. Zwemmen kan het nog niet heten, daarvoor is de vijverruimte achter de brug te klein; het grootste deel is met ijs bezet en dus voorlopig niet bruikbaar. De zwanen zijn een geschenk aan de Vereniging T.O.V.A. van de Vereniging tot bevordering van bet Marktwezen en Plaatselijke belangen. Een mooi gebaar, dat in de eerste plaats getuigenis aflegt van de goede verstandhouding, die er tussen beide ver enigingen bestaat, maar waardoor ook duidelijk in het licht wordt gesteld, boe bet streven van „Markt wezen" o.a. gericht is op de vergroting van de aan trekkelijkheid van de piaats onzer inwoning. Het spreekt vanzelf, dat T.O.V.A. het waarde volle geschenk in grote dank beeft aanvaard. Welke mooiere versiering van vijver en omgeving zou men zich kunnen denken dan een paar van deze statige, zuiver witte vogels, met sierlijke wendingen zich voortbewegende, .onbewust van de schoonheid, die ze ten toon spreiden. Het ligt in de bedoeling de dieren voorlopig in de buurt van bet eilandje te laten, waar ook bun voerplaats is. Ze hebben dan rusten: de tijd, wat aan de omgeving te wennen, totdat ze tegen bet voor- P jaar de hele vijver tot hun beschikking krijgen. Wie weet of we 't dan nog niet eens zulleiv beleven, (lat een hele zwanenfamilie de vijver zal bevolken; een aantrekkelijk toekomstbeeld. Parkbaas Drenth, die de verzorging op zich heeft genomen, zal ze bet zeker aan niets laten ont breken. Maar dit alleen is niet voldoende. Er moet tevens op worden toegezien, dat de dieren onge hinderd in de hun toegewezen ruimte kunnen ver blijven. Voor dit toezicht nu zouden wij ook een beroep willen doen op alle goedwillende bezoekers van bet Park. Jongens, plaag de dieren niet; blijf met je katapults uit het Park. Nog beter, doe ze helemaal weg, want wat je er mee doet, is lelijk. Ouders, een.' vriendelijk verzoek', 'zie er een beetje op toe, dat er geen kattekwaad wordt uitgehaald waar ge bij zijt, ge weet bet, het Park en al wat er,, in.is', wordt aan de zorg van 't publiek aanbevolen. Als ieder hierin, meewerkt, zullen ook deizvyanen rustig en ongehinderd in de vijver kunnen ver blijven. Hoort gij de klokken, die galmen en dreunen; Hoort gij ze luiden, heel ver in het rond? Hoort gij het lied, dat uit duizenden kelen Ons weer het heer'lijke Kerstfeest verkondt? „Vrede op aarde", bet ruist door de stilte; Heilige Kerstnacht, voor mensen bereid; Troost voor de wereld, die moe is van 't strijden; Troost in dit leven, van haat en van nijd. Hoort gij die klokken, ze roepen zo luide: „Volk'ren der aarde, houdt op van geweld!" 't Christuskind, eens in die Kerstnacht geboren, Heeft ons van Zalige Vrede verteld! Legt dan ook ditmaal Uw oor eens te luist'ren, Hoort dan ook deze keer eens naar dat lied, Waarin bet jubelt van blijdschap en liefde, En van geluk, die geen wereld ons biedt. Hoort gij de klokken, die ons weer verkonden: Jezus, geboren in Bethlehems stal? Zwaar is de tijd op dit feest van de Vrede, Spannend, critiek en gevaar overal. Heeft hij 't-geluid van die machtige tonen Heden de wereld dan nog niets geleerd? Moet heel de aarde, met al wat er op is, Andermaal worden verschroeid en verteerd? Hoort naar'de klokken, ze roepen en noden: „Komt tot het Kerstfeest, vermoeiden van hart" „Hier hij het Kind, dat daar ligt in de kribbe, „Vlieden de tranen van droefheid en smart." 't Oog dan omhoog, in geloof en vertrouwen, Wendt U tot Hem in het bangste gevaar. Dan zult ge vieren een zegenrijk .Kerstfeest, En daarbij straks ook een Zalig Nieuwjaar. Rijssen, December 1950. J. H. M.

Het Anker | 1950 | | pagina 3