Parade. jjw HENDRIK' WILLEM BAAN 25-10-1902 1-10-1950 Op 1 October hoorden wij ce schok kende tijding, dat onze arbeider- H. W. Baan vrij plotseling was overleden. Hoe wel wij wisten, dat hij al geruime tijd ziek was, hadden wij toch nog hoop, dat hij zijn plaats in de fabriek weer kon innemen. Helaas heeft dit niet zo mogen zijn. Ook in de Afdeling Kalanderij werd met verslagenheid dit bericht door zijn collega's ontvangen. Zijn opgewekte na tuur met daarnaast een grote ijver voor zijn werk maakte, dat hij de sympathie genoot van allen, die met hem te maken hadden. Zowel zijn superieuren als col lega's stelden in hem het volste ver trouwen. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar zijn zwaar getroffen vrouw en zoon, wier grote steun hij was. Moge het hun tot troost zijn, dat Baan in onze herinne ring zal blijven voortleven als een goede vriend en mede-arbeider. Ifeii Even op adem komen na een zwaar nummer. Hoogspringen"herenG. W. Webbink "1.50, A. H. '.er Horst, J. Bronsvoort en J. Ligtenberg allen I.40, M. Kreijkes en H. Leierink beide 1.35. Behendigheidswedstrijd dames: S. Bosma 3/ sec., Jenny Poortman,'37.2, M. Strokamp 38.3, K. van der Belt. 39.0, S Borg'tuns 39*1, D. van dej Belt 40.0 en D: Nijkamp 40.3*sec. Heren 800 rin.Lresp. J. BronSvoort, G. VV. Poort man, p. Wessels, A. J. Mensink en A. ten Berge. Allp genoemde personen vielen in de beschik- bfre prijzen. Tot slot de bekerwedstrijd tussen de N.S.B. Nij- verdal en een vertegenwoordigend elttal T. H. C. Deze wedstrijd werd door onze ploeg na moeizame strijd gewonnen met 2 3, zodat de beker voor dit jaar van Nijverdal naar Rijssen verhuisde. Misschien niet geheel" verdiend, want Nijverdal vertoonde beter.spel, maar tenslotte hadden wij altijd nog een keeper, die de moeilijkste ballen keerde, en ook een keeper speelt nu eenmaal mee. Al met al een prachtig geslaagde dag met een flinke deelname, hetgeen een verheugend verschijn- sel is. ml i..i Van deze plaats willen wij gaarne allen hartelijk dank zeggen voor de medewerking/voor en tijdens deze wedstrijden verleend. «Af' En nu tot slot nog iets omtrent onze dames-afde ling. Sedert het vertrek van mevr. Snel zaten wij een beetje bij de pakken neer, hoe wij nu de werk- pakjes enz. voor onze meisjes moesten verzorgen. Hiermede is nogal wat te doen en het eist niet alleen veel zorg, maar ook vakkennis. Het doet ons genoegen te kunnen mededelen, dat mevr. Snel bereid is van dit onderdeel ook de verdere verzor ging op zich te willen nemen, waarvoor wij haar zeer erkentelijk zijn. Binnen zeer korte tijd zullen dus de nieuwelingen in de gelegenheid zijn, voor zover nodig, een trainingspakje te ontvangen of reeds gebruikte pakjes te herstellen. Van deze ge legenheid mogen wij gebruik maken alle meisjes nog eens te verzoeken zuinig op de pakjes te zijn en deze bij eventueel bedanken onmiddellijk in te leveren. Een vreemde titel voor een artikeltje in ,,Het Anker" en U zult ongetwijfeld denken aan een grote militaire parade met veel tam-tam. Maar daaraan denken wij nu niet; wij hebben hier het oog op de Zondagavondbijeenkomst van Rijssen s jeugd in het Volkspark. Op zichzelf is hier niet zoveel op tegen, deze bijeenkomsten dateren al uit de oude tijd en zijn overgegaan van vader op zoon. Vroeger was de plaats van deze parades de Grotestraat, zo van Aubramsmeiks tot de Hooge Stoepe visa-versa.^ In onze tijd lagen daar, in plaats van de nu keurige trottoirs, nog de gezellige kinderkopjes, U weet wel, van die prachtige dikke ronde veldkeien. De ver lichting bestond uit enkele petroleumlantaarns, die wel eens wat licht gaven, maar eenvoudig neer- gedraaid werden als dat de jongelui beter beviel. In nog oudere tijd met de plaggenbopen langs de straat moet het nog gezelliger geweest zijn, maar dat hebben wij niet meegemaakt. Toen in latere jaren het verkeer uitgroeide, was het uit met de pret in onze winkelstraat, die lang zamerhand ook meer gemoderniseerd was gewor den. De parade werd toen verplaatst naar de Grim berg, doch ook hier hadden de jongelui het door het steeds drukker wordende verkeer weinig naar hun zin. Na de Enterweg werd een inval in het Volkspark gedaan tot groot verdriet van de Park- gebouw-Commissie, die al het mogelijke heeft ge daan dit te voorkomen. Zelfs werden een tijdlang de hekken gesloten en heeft de politie haar best

Het Anker | 1950 | | pagina 4