Waarom en Wie Bibliotheek. tekent, dat wanneer deze arbeider later pensioen gerechtigd is en komt te overlijden vóór zijn echtgenote, laatstgenoemde ook in het genot wordt gesteld van dit pensioen. Omdat nu in zo'n geval 2 personen gedekt zijn voor hetzelfde bedrag, moet de maatschappij naar gelang van de leeftijd van de vrouw, een zeker percentage van dit pensioen in mindering brengen. Na de nieuwe pensioenregeling op 1 Januari 1948 hebben geen overschrijvingen meer plaats. In de Kalanderij zou men graag een betere ver lichting willen hebben boven de keurtafels. De Directie zegt, dat dit punt reeds in de bazen- vergadering is besproken. Verder merkt de Kern op, dat de weegschaal bij de keurtafels in de Kalanderij niet meer gebruikt wordt. Zij stelt voor deze te laten weghalen, zodat daar een flinke ruimte vrij komt. Ook wordt gevraagd om meer kleine laadborden voor deze afdeling. Hierna heeft de Kern nog een verzoek namens de arbeiders om zo mogelijk over te gaan tot ver harding van de rijwielbergplaats Boomkamp. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd hoe het staat met het verstrekken van zakmessen. De Directie vindt het een moeilijk vraagstuk en meent, dat het erg lastig zal zijn om uit te maken, wie wel en wie niet voor een mes in aanmerking komt. Tenslotte deelt de Directie mede, dat een event, verstrekking van een overall aan de poetsploeg nog nader zal worden bekeken. Hierna sluiting. L. Deze vragen komen telkens weer ter sprake als we van de bazen of arbeiders horen, dat er weer hier of daar een deur beschadigd, of op muren en ramen gekrast of geschreven is. Ondanks herhaalde waarschuwingen hiertegen •in de fabriek blijkt nog altijd een aantal personen zich hieraan niet te storen; ze gaan door met hun ergerlijke praktijken. Vooral in de W.C.'s is het heel erg. Gewitte muren worden beschreven met allerlei onzin. Pas gelakte deuren worden met een mes bewerkt in de geest van houtsnijwerk. Wanneer wij dit horen en zien, dan vragen wij ons af, of diezelfde personen zo iets thuis ook zullen doen. Als moeder thuis de muren gewit heeft en de schilder de kamer heeft behangen en bovendien het houtwerk nog een nieuw verfje heeft gekregen, dan zal zij hier trots op zijn. En met recht! Wij mogen in zo'n geval toch aannemen dat geen der gezins leden zich zal bezondigen door met opzet de muren te bekladden of wat nog erger zou zijn, met een mes in de deur te kerven? Van een buurman zou men zo iets nog gekker vinden. Het zou ook al te dwaas zijn wanneer zo iets gebeurde, zal men zeggen. Volkomen juist. Maar waarom gebeurt het dan wel in de fabriek? Het waarom is ons een raadsel, doch te weten wie de schuldigen zijn, is voor ons van meer belang. Elke nette arbeider zal zich bij het zien van een dergelijk vandalisme ergeren. Wij doen thans een beroep op al onze goedwil lende arbeiders om mee te helpen deze misstand te bestrijden, hetzij door de betreffende personen op het verkeerde van hun daden te wijzen, hetzij door hun namen op te geven aan de baas. Bij herhaling zullen de strengste maatregelen tegen de daders worden genomen. De Directie. Van bovenstaand artikel hebben wij als Kern leden kennis genomen; wij kunnen ons volkomen bij deze mededeling van de Directie aansluiten. D. Markvoort. Het doet ons genoegen te kunnen vaststellen, dat de wekelijkse uitgifte van boeken in een be hoefte blijkt te voorzien. Het aantal abonné s stijgt nog voortdurend en ook de „losse lezers nemen in aantal toe. Onderstaand nog een lijst van nieuwe boeken, die aan de bibliotheek zijn toegevoegd. Mogen ze onze lezers en lezeressen veel genoeglijke uren in de komende wintermaanden verschaffen. De Commissie. 1981 Buck S. Pearl De Patriot. 1982 Davenport Gwen Mijnheer de Gouver nante. 1983 Heijermans Herman Vuurvlindertje. 1984 Hidding Joh. Heuving's Haardstee. 1985 Houten U. van De zonde van Haitze Holwerda. 1986 Lewis Sinclair Ann. Vickers. 1987 Maurier Daphne du De Kopermijn. 1988 Morrisson Margaret Hoog in de lucht. 1989 Remarque E. M. De weg terug. 1990 Roothaert A. Mr Spionnage in het veld leger. 1991 Spring Howard O, Absalom. 1992 Young Frances Brett Zij zoeken een Vaderland. 1993 Reest Rudolf van De andere wereld.

Het Anker | 1950 | | pagina 2