Rijssens Mannenkoor. Het tweede concours was in Enter bij de EItem. Ook daar hebben zich onze meisjes van haar beste zijde laten zien en Johan, die overigens niet zo heel gauw tevreden is, was in de beste stemming. Dat is hij altijd, horen wij onze meisjes in koor zeggen en gelijk hebben ze. Maar we kennen Johan lang zamerhand zo lang, dat wij heel goed aanvoelen, wanneer hij wel of niet tevreden is, zonder dat hij zich bloot geeft. De leider mocht op dit concours de eerste prijs, een grote beker met een klomp, aar dige gedachte, in ontvangst nemen. In de afgelopen weken zijn nog een paar bijzon dere wedstrijden gespeeld. In de eerste plaats op ons terrein een wedstrijd tegen een bedrijfselftal van de firma Smid Hollander uit Hoogkerk, een be vriende relatie. Een aardige ontmoeting met als resultaat 2 2. Na afloop gezamenlijk een biertje in het Volkspark, een aardig toespraakje van de leider der gasten, die dank bracht voor het vriendelijke en sportieve onthaal en die alle spelers een klein aan denken aanbood. Onze voorzitter ontving een tegel met de Grönninger- toren, de trots van alle Noor derlingen. Verder de traditionele wedstrijd Van Heek Co- Ter Horst Co, dit jaar in Enschede. Onze kan toorelf heeft het klaar gespeeld (hoe bestaat het), de beker, die wij het vorige jaar aan onze Ensche- dese vrienden moesten laten, met 2 3 te herove ren. Een gezellig samenzijn na de ontmoeting verstevigde de vriendschap. Op de terugweg had ons elftal wat pech, door de Braderie in Almelo. Daar was het dan toch wel zo druk, dat je er niet door kwam. Maar ze zijn dan toch tenslotte nog weer thuis gekomen, 't Was akelig stil en toen, een boem! I I Verder speelde een fabriekselftal, waarin meer dere jongeren waren Opgenomen, een tweetal wedstrijden tegen de H.E.K.A. In prettige ontmoe tingen werden het twee kleine overwinningen voor onze ploeg. En nu gaan we volgende week allen met vacantie. Laat het voor.U een prettige vacantie mogen zijn, zonder zorgen, mooi weertje, goede stemming. Velen hebben hun plannen, anderen laten het van de omstandigheden afhangen. Maar wat we ook gaan doen, een eerste vereiste is met een goed hu meur op stap te gaan, dan komt al het andere van zelf. Veel plezierl V. Wel is waar is Rijssens Mannenkoor niet uitgesproken een fabriekskoor, doch daar dit koor voor een groot gedeelte bestaat uit leden van ons personeel, willen wij gaarne een artikeltje wijden aan de verrichtingen van deze vereniging gedurende de laatste maanden. - Wij wisten dat Rijssens Mannenkoor zich kon laten horen. Twee jaar geleden hebben zij dit reeds in Doesburg bewezen door in de Superieure Afdeling het hoogst aantal punten te behalen met 397 punten en dit jaar in Dieren hebben zij dit nog weer eens be vestigd door aldaar weer de hoogste troef te behalen met 410 punten. Op het Zangers- tournooi te Lochem, uitgaande van Gewest II van het Kon. Ned. Zangersverbond, wist het Koor ook als het beste Koor uit Overijssel en gedeeltelijk Gelderland, uit de bus te komen. Met al deze successen willen wij onze zangers feliciteren en daarbij de hoop uit spreken dat zij op de ingeslagen weg mogen voortgaan. Verder zouden wij Rijssens Man nenkoor bij al onze diverse plaatselijke en - fabrieksverenigingen als voorbeeld willen stellen. Deze mensen bewijzen ons wat men bereiken kan wanneer men samen de zaak flink aanpakt. Zeker, wij weten het, het Man nenkoor staat onder de eminente leiding van de heer Sommer Jr. en hoe zeer wij de heer Sommer waarderen, toch kan hij niet alles doen. Wil men iets bereiken dan moet men zich in een club of vereniging ook volledig aan de leiding overgeven. De leden van een vereniging hebben naast verenigingslusten, ook verenigingsplichten. Het is de plicht van elk lid dat hij of zij de repetities of oefenin gen regelmatig bijwoont. Het is o zo gemakke lijk ieder keer een reden te vinden om niet op de oefeningen te komen. In dat geval kan men veel beter de vereniging voor goed verlaten, Wanneer men zich echter voor een bepaalde vereniging geeft, dan moet men ook volledig op u kunnen rekenen. Allerlei hoofd pijnuitvluchten, verkoudheden of verjaarda gen, weersgesteldheden enz. zijn heel vaak maar uitvluchten. Wanneer men bij een vereni ging is, moet men de plicht op zich nemen om geregeld de repetities te bezoeken. Men mag daar niet anders dan bij zeer hoge uit zondering wegblijven. Indien dit vooropge steld wordt, mist men .de repetitie of oefening bijna nooit en juist wanneer dit het geval is, kan de vereniging iets bereiken. Om een bepaalde vereniging of club groot te maken is geen kunst, doch om deze groot te houden is veel en veel moeilijker. Dit vraagt veel, in de eerste plaats van de leiding, doch ook van de leden. Waar men ook van houdt, wordt lid van die club of vereniging die u het beste ligt, blijft die vereniging trouw, ook in tijden dat het minder gunstig gaat. Gelukkig verstaan de leden van Rijssens Mannenkoor vrij goed deze „clubgeest". Wij hopen dat deze mag blijven. A.s. Zaterdag zal het Mannenkoor weer een concert geven in het Volkspark. Wij hopen dat velen hiervan zullen genieten, doch wij vertrouwen ook dat het publiek nu eens zijn algehele medewerking verleent door tijdens de zang absolute stilte te betrachten. Alleen dan kan de zang tot zijn rechtkomen.

Het Anker | 1950 | | pagina 9