Aan de Vrouwen en Meisjes Arbeidsters van de Firma Ter Horst Co.. DE ZOMER DUURT ZO KORT. De zomer is weer haast voorbij; Hij heeft z'n tol betaald; De schuren zijn weer volgepakt; De oogst is ingehaald. In garven stond het goudgeel graan, Bij rijen op het land; De garven weg, het land geploegd; Niets bleef dan 't zwarte zand. De paarse hei is uitgebloeid; Nog hier en daar prijkt Iaat Een enk'le bloem, die schoon en teer, Alras verwelken gaat. Het d onk're groen aan boom en struik, Verkleurt al meer en meer. Zo nu en dan valt hier en daar Een blad reeds dwarrelend neer. De mooie dagen, 't zonnig weer, Vacantie, pret en jool, 't Is alles nu voorbij; men werkt Op werkplaats weer en school. Toch heeft die tijd ons goed gedaan, De zon heeft ons gesterkt, Gestaald, gespierd en zelfs gebruind, Heeft heilzaam ons bewerkt. Zovelen trokken opgewekt Kris, kras, door Nederland, We hebben fijn genoten weer Van heide, bos en strand. O, zomer, 't spijt ons dat je gaat; ie duurt voor ons te kort. Met weemoed denken wij aan jou Straks als 't weer winter wordt. Rijssen, September 1950. J. H. M. Het was niet zonder een tikje weemoed, toen ik in Augustus j.l. afscheid nam. Afscheid van de Directie, die mij door haar prachtige houding het werken zo gemakkelijk maakte. (Mijn oprechte dank daarvoor.) Afscheid van de school, van het huis, en van het. werk. Meer dan twintig jaar heb ik voor en onder het personeel van de firma ter'Horst Co. gewerkt. Naar ik meen, heb ik dat zo goed als mij maar mogelijk was gedaan. Honderden meisjes hebben onze school bezocht. Ook veel gehuwde vrouwen kwamen om het een en ander te leren, dat hun van nut in de eigen huishouding kon zijn. Vooral kokenl Er kwamen ook veel jongens na vier uur. School jongens dus, die bij ons handigheid en liefde tot- arbeid leerden. Heel erg jammer is het, dat de oorlog en daarna-^ de tijdsomstandigheden nodig maakten, dat wij de school tijdelijk moesten sluiten. Doch de tijd nadert, dat de school van de firma ter Horst Co, haar deuren weer opent. Vrouwen en meisjes, laat ik jullie bij deze mede deling opwekken om er heen te gaan, zodra de gelegenheid zich voordoet. Het is goed om iets te leren en als de kans jullie wordt aangeboden, doe het dan. Grijpt het aan als de tijd en de gelegenheid er is. Bedenk wel, dat alles wat je geleerd hebt een bezit is, dat je door niets of niemand ontnomen kan worden. Bedenk,, dat al wat je geleerd hebt van groot nut is voor heel je verder leven. Bedenk ook, dat de firma ter Horst Co. met het in stand houden van de school de belangen van de arbeidsters op net oog heeft.. Hieraan worden kosten noch moeite gespaard. Niemand kan jullie dat beter vertellen dan ik. Het was bij ons op school altijd zo goed. Praat er eens over met onze oud-leerlingen. Je kunt dan horen van hoeveel betekenis onze school voor hen ge- 4 weest is. Als ik bij deze oud-leerlingen op bezoek kom, dan worden altijd weer herinneringen opgehaald uit hun schooltijd. En'dan hoor ik: Weet je dat nog, Mevrouw? Weet je nog van toen? En weet je nog hoe blij we waren als wij eens per maand onze moeders mochten meenemen naar de kookles. Wat hadden we toch mooie gezellige avonden. Wat hadden we het altijd plezierig met elkaar en wat hebben we toch veel geleerd. En dan blijkt ook altijd weer, dat zij onze medewerksters juffrouw Boon, juffrouw Pot en juffrouw Hulst niet vergeten zijn. En dan denk ik zo, kijk de school heeft bij deze vrouwen en mejsjes^goede herinneringen na gelaten. Jammer, dat wij door tekort aan ruimte niet verder kunnen'gaan. Komt" het in "de. toekomst weer eenmaal zo ver, dat de school opnieuw wordt ge opend, laat ik het nog een keer herhalen: Maakt er gebruik van! Scholen' zoals de onze'eens was, en.

Het Anker | 1950 | | pagina 8