SPORT den. Wij kunnen gevoegelijk zeggen, dat De zomer-competitie zit er op en de afdeling Smederij is dit jaar met vlag en wimpel kampioen geworden. De strijd ging hoofdza kelijk tussen de Smederij en het Fabrieks- elftal, doch het valt met te ontkennen, dat de mannen van de voorhamer verweg de beste ploeg vormden. Er heerste een goede team geest, kameraadschap, en ook het nodige enthousiasme ontbrak niet. Van deze plaats brengen wij gaarne hulde aan deze homo gene ploeg en wij weten hierbij de tolk te zijn van de overige deelnemende elftallen. De laatste wedstrijd ging tegen de Fabriek en de spanning zat er geducht in. Immers, bij een overwinning van het fabriekselftal zou een beslissing nodig geweest zijn. De Smids- kèls liepen hard van stapel en reeds spoedig hadden ze een voorsprong van 2-0, waaraan zij na enige tijd neg een doelpunt toevoeg den, zij het in zuiver buitenspel positie. Toch gaf de tegenpartij geen krimp en zo werd het achtereenvolgens 3-1, 3-2, 4-2 en ten slotte 4-3. Maar verder liet onze vriend Smit het niet komen, hij greep of ranselde alles uit zijn doel, onverschillig of het de bal dan wel een speler was, en hij kon dat gerust doen, daar de scheidsrechter wegens de in vallende duisternis toch niets zag. Zeg het met bloemen, dacht het fabrieks elftal, en het bood na afloop aan de winnende partij spontaan een ruiker bloemen aan. Deze spontane sportiviteit werd door het kampi oenselftal wel op prijs gesteld, althans de aanbieders ontvingen een invitatie voor een biertje, waarmede dan ook de verliezers, middels een bloemetje, hun aoel hadden bereikt. Of het nog laat geworden is, meldt de geschiedenis niet. Wij besluiten met de eindstand 1950 te geven als volgt Smederij 4 4 0 0 8 13 6 Fabriek 4 2 0 2 4 10 10 Kantoor 4 0 0 4 0 5 13 Veteranen 1 0 0 1 0 0 5 Het kantoor is er dit seizoen wel erg be kaaid af gekomen, maar gelukkig kunnen wij. dit in de eindstand nog wat camoufleren door de Veteranen in de stand op te nemen, die in de eerste wedstrijd zo'n ongenadig pak slaag kregen, dat zij voor 't gehele seizoen hun bekomst hadden, 't Zal ons benieuwen of de heren bij een eerstvolgende gelegen heid nog zo snoeven als het vorige jaar. geen enkele plaatselijke vereniging was thuisgeble ven en ook verschillende afgevaardigden van om liggende Muziekverenigingen gaven blijken van belangstelling. Vrijwel alle sprekers lieten hunne wensen van bloemen vergezeld gaan en in korte tijd was de muziektent dan ook in een bloementuin herschapen. Als laatste spreker bracht Voorzitter Pa auwe allen hartelijk dank. Speciaal memoreerde hij nog even het vele, dat ter Horst Co. N.V. voor de Vereniging gedaan heeft en neg steeds doet en hij stelde het buitengewoon op prijs dat de Ere- Voorzitter, de heer M. G. van Heel, bij de huldiging aanwezig kon zijn. Bovendien was het een stimulans voor Directeur en voor leden dat hij 's middags in Terwolde aanwezig was, al waar hij heeft kunnen horen hce de nummers werden uitgevoerd. Hier mede was deze huldiging afgelopen, doch onder het genot van een verfrissing bleef men met de ver schillende bevriende verenigingen nog een poosje gezellig in het Parkgebouw bijeen. En thans wacht „Wilhelmina" de volgende taak. k A/ant al hebben ze nu een -mooie hoogte bereikt, ze zijn nog niet op de hoogste sport van de muzi kale ladder, zoals men dat gaarne pleegt te noemen. Na de Ere-afdeling volgt nog de Vaandel-afdeling en dan is er nog het federatievaandel zelf met de nodige caaraan verbonden wimpels. Leden van „Wilhelmina", U kunt nog verschillende jaren op trekken naar een Concours. Wij vertrouwen dat U er voor zult zorgen dat dit kan gebeuren, doch van de andere kant hopen wij niet dat U enkel een Concoursjagende vereniging zult worden. Zorgt dat ook uw concerten zich aan uw afdeling blijven aan passen. Bij de huldiging hebt U kunnen zien dat geheel Rijsen belangstelt in uw verrichtingen. Wij vertrouwen dat dit van nu af ook het geval zal zijn bij uw concerten. 'Op onze jonge mede-arbeiders zouden wij ook nog gaarne een beroep willen doen. Willen wij onze mooie Muziekvereniging tot verdere bloei brengen dan verdient 't aanbeveling dat meerdere van U onze gelederen komen versterken. Wij heb ben bij ons corps op het ogenblik verschillende zeer verdienstelijke krachten, welke wij niet gaarne zou den willen missen. Toch zal dit wegens hun ouder dom een keer moeten plaats vinden en zullen deze leden het op prijs stellen, dat jongere geroutineerde krachten hun plaatsen in het corps kunnen over nemen. Wij verwachten dus gaarne diverse jonge lui om ons te helpen bouwen aan onze zo mooje muziekvereniging. Met het tambourcorps gaat het al vrij aardig. Stel ons ook in staat een mooi stel clarinettisfen en diverse hoornblazers te- kweken. Direct na de oorlog, toen „Wilhelmina" nog plat gebrand'lag, kregen wij van alle kanten-.te horen: ,,'t Is toch wel kaal dat wij'helemaal geen eigen Muziekcorps méér hebben". Gelukkig is dat Mu ziekcorps er weer en het ligt nu aan onze jongelui dat het vóórtbestaan ook in de toekomst verzekerd is. Het opleiden van' muzikanten is inderdaad niet gemakkelijk, dóch voor jongelui met wilskracht is het best té doen. Jeugdige" léden waarborgen onze töekomst ëri geven gunstige perspectieven. Laat ons dus niet in de steek en kom onze gelederen ver sterken. Commissie van Toezicht. Gesp.- Gew. Gel. Verl. Pt. Voor Tegen

Het Anker | 1950 | | pagina 5