Tamboercorps. uit te oefenen op de gaande en komende man. Maandag 1 Mei, dus precies 50 jaar na zijn intrede in ons bedrijf, ontving hij de bronzen medaille in de Orde van Oranje-Nassau. Op het kantoor werd hij bij monde van de heer J. ter Horst toegesproken, die hem tevens het traditionele geschenk, een gouden horloge met ketting aanbood als bewijs van waardering voor het vele werk, dat hij gedurende de af gelopen 50 jaren voor de firma heeft verricht. Hierna werden nog verschillende oude her inneringen opgehaald uit zijn vroegere diensttijd, waarvoor Bakker nog altijd een zwak heeft. Op 9 Mei j.l. was het 50 jaar geleden, dat B. J. SCHEPPINK in de fabriek zijn intrede deed. Hij was 13 jaar oud, toen hij als klos- senafnemer in Mei 1900 in de Voorspinnerij zijn loopbaan begon. Zo zachtjes aan kwam hij ook met de andere werkzaamheden in deze afdeling op de hoogte en werd hij in 1902 oplegger. In 1904 ging hij weer een stap verder, toen hem een roving-machine werd toegewezen. Toen hij na zijn diensttijd in 1909 in de fa briek terugkwam, werd hij overgeplaatst naar de Batchingkamer. De eerste tijd verzorgde hij hier de aanvoer van de jute. In 19.10 werd. hij batcher en heeft dit werk verricht tot 1946. Om gezondheidsredenen is hij toen in de buitenploeg geplaatst, waar hij thans nog al lerlei, werkzaamheden voor baas Bruins ver richt. Scheppink werd op het kantoor ontvangen, waar hem behalve de gelukwensen met zijn decoratie tevens ter gelegenheid van zijn 50- jarig jubileum een geschenk onder couvert werd aangeboden. Tenslotte willen wij bij al de blijken van belangstelling, die onze jubilarissen zowel van de zijde der Directie als van de collega's en mede-arbeiders mochten ontvangen, ook gaar ne de onze toevoegen. Wij wensen hen van harte geluk met het bereiken van deze mijlpaal in hun leven en hopen, dat zij nog vele jaren met vreugde op deze*dag mogen terugzien, Tevens onze hartelijke gelukwensen aan allen met de ontvangen Koninklijke onder scheiding. Van U allen kunnen we zeggen, dat U dit blijk van waardering door Uw ar beid en plichtsgetrouwheid ten volle he verdiend. Het zij U vergund deze eretekeneïï nog lang te mogen dragen. In het Maartnummer is hier al terloops iets over geschreven. Wat zou het prachtig en effectvol zijn, wanneer er voor ,,Wilhelmina" zo'n corps vooraf marcheerde. Wanneer wij in andere plaatsen zien, wat daar bereikt wordt, denken wij menigmaal, dit moet hier ook mogelijk zijn. Vooral de jongeren uit de fabriek zouden hier een mooie en leerzame taak te verrichten krijgen. Enkelen hebben zich al opgegeven, zodat binnenkort met het oefenen wordt begonnen, Zij, die zich nog niet hebben opgegeven en wel interesse hebben, zouden wij willen zeggen overwin uw schroom en kom eens praten op één der repetitieavonden. Het zou mooier zijn, wanneer wij tegelijk met 10 of 12 tamboers de oefeningen konden aanvangen. D, W. NEN STOOMGAS EN ZINNE LEEFEBRIEJE. A n' poar keer hew n' stukn in 't Anker könn lezen oawer de natuur. Non wok doar ook wal ees iets oawer schrieuwn, mèr dan neet wat de vrieje natuur betreft, mèr de natuur in de kökne of hoeskamer. Ik bedoele n' akwarium met viskes, want det is 't toch eegenlijk aj zonnen bak met viskes hebt, iej haalt de natuur bins hoes. Teegn 's woordig keuj biej veschaijn luu komn dee 'n poar viskes in n' klain Bèkn ne roone komme of in ne zoern fleske hebt roond zwem'n. De meesen klaangt echter dèt ze, ze neet in 't léwn könnt hooln. Ze geewt ze volop voor, ze dööt ze alle daage schoon water, en tóch goat z' heur dood, woer zol dét non van komn? Ze vegét dan één dinge, dét juus duur det good op passen ze net metwoarket df dee viskes zoo gauw dood goat. Want te±* eesen hebt ze ne veuls te klaine ruumte woer ze in zwemt en dan ook nog aaltied pal in de roonte en ten tween dèt alle daage schoon water döon is ook glad vekeerd. Iej munn begriepn dèt aj ze schoon water doöt dan haal iej ze oet water dèt dezelfde tempratuur hef as de kökne of kamer woer aj ze hebt stoan, en dan dooj ze wier in ieskoold water det zoo oetn kraann of de putte koomp, en det veschil könnt ze neet hemn, en doarduur goat de meesen zo gaaw dood. Nee aj viskes willt hooln, dan rmuuj be gin'n met nen bak an te schaffen van in elk geval neet klainer as n' zeuwtig a tachtig liter inhoold. Aj bevuurbeeld de moatn hebt van 70 cm. laank 30 cm. breed en 40 cm. hooge, dan hèj um te beginn a n' mooi bèkn. Aller ees leg iej der dan ne loge zwat zaand of bloomn zaand in van zo biej 2 a 3 cm.^dikke,. det laoj noar de vuurkaante iets of loopn.

Het Anker | 1950 | | pagina 6