B. J. SCHEPPINK :met veel toewijding heeft verricht tot 26 No vember 1948. Op 26-11-1948 werd zij ongesteld en heeft sedert lange tijd wegens een ernstige ziekte het bed moeten houden. Gelukkig heeft dit echter een dusdanige wending genomen, dat zij weer een groot gedeelte op kan zijn, waarmede wij haar dan ook Van harte geluk wensen. Jammer genoeg was zij echter nog niet in staat om aan de uitnodiging van de Directie, om voor deze gelegenheid op het Kantoor te komen, gevolg te geven. De heer A. H. ter Horst heeft naar ganlei- ding hiervan namens de Directie mej. Bruins thuis een bezoek gebracht om haar met de Koninklijke onderscheiding te feliciteren. We wensen hierbij mej. Bruins van harte een algehele beterschap toe en hopen, dat zij nog lang een welverdiende sust mag genieten. H. J. NIJSINK gedurende ruim 3 jaar was zij klossenafneeffi- ster. In 1910 werd zij bevorderd tot spinster en heeft dit werk met nauwgezetheid verricht tot 24-12-1948. Een minder goede gezond heid noodzaakte haar het bedrijf te verlaten. Alhoewel ze niet meer haar oude werk zou aandurven mogen we toch vaststellen, dat ze er thans opgewekt uitziet. G. BAKKER Mej. WEVERS kwam ook al op jeugdige leeftijd in de fabriek. Op 16-4-1907 ging voor >et eerst de fabriekspoort voor haar open J. H. NIJLAND kent al sedert 19-2-1900 de fabriekswerkzaamheden. Hij begpn zijn loop baan in de Spoelerij. Een jaar later ging hij naar de Batchingkamer waar hij tot 1913 de diverse werkzaamheden in deze afdeling leerde kennen. Daarna kreeg hij een vaste plaats bij de afvalbreaker voor het zware garen, waar hij zorgde voor de aanvoer. Tot 1945 bleef hij deze taak verrichten om ver volgens als opdraaier bij de softener geplaatst te worden, waar hij tot nog toe werkzaam is. Zeer nauwgezet en met liefde verricht Nijland nog zijn dagelijks werk hij kan zich niet in denken dat het al ruim 50 jaar geleden is dat hij voor het eerst de fabriek binnen stapte. H. J. NIJSINK ontving ook op 29 April de bronzen eremedaille. ook hij heeft zijn sporen wel verdiend bij Ter Horst Co. N.V. Nijsink was bijna 15 jaar oud, toen hij bij de firma werd aangenomen. Eerst moest ook hij zoals zovelen in die dagen bij baas Troost zakken naaien. Via deze afdeling werd hij een half jaar later overgeplaatst naar de Spoelerij. In deze afdeling werkte hij eerst 3 jaar als kruisspoeler en daarna 4 jaar als copsspoeler. In 1908 ging hij naar de Weverij, waar hij tot nog toe als wever helpt aan de verwerking van ons product. Mede te oordelen naar de waarderende woorden, dte tot hem werden gesproken mogen wij ook van hem zeggen, dat hij een van de getrouwen is in onze arbeidersgemeenschap. Nijsink zegt, dat het .werk hem nog best aanstaat en hoopt, dat hij nog l1/» jaar kan blijven doorwerken om dan van zijn pensioen te kunnen genieten. G. BAKKER kwam op de le Mei 1900 inde oude fabriek ook bij baas Troost, waar hij allerhande werkjes moest verrichten. Niet lang bleef hij daar echter, want al gauw werd hij naar de Krasserij verplaatst om daar zijn plaats als rovingjongen in te nemen. Vervolgens werd hij in 1904 overgeplaatst naar de Bat chingkamer om daar het vak van batchen te leren. Dit werk is hij blijven doen tot 1917, toen hij werd aangesteld als nachtwaker. 27 jaar lang heeft hij daarna zijn wachtjes gelopen om te zien of alles in orde was. Hierna werd hem in 1944 de betrekking van portier aangeboden. Vanaf deze tijd zetelt hij bij de ingang van de sude fabriek om controle

Het Anker | 1950 | | pagina 5