DECORATIES. Het doet ons genoegen thans een flink ge deelte van ons blad te moeten inruimen voor een aantal leden van ons personeel, aan wie in de afgelopen maand namens H.M. de Ko ningin een koninklijke onderscheiding werd uitgereikt. Op 29 April ontvingeh de Heren Wanneer we spreken van een onderschei ding dan houdt dit vanzelfsprekend al in, dat dit niet een alledaags geval is. Zo is het ook met onze gedecoreerden. We mogen dan ook van allen zeggen, dat ze, ieder in zijn eigen werk, door hun trouwe en lange staat van dienst veel voor het land en de gemeenschap hebben gedaan. H, F. ROELOFS G. MULLER Op een verzoek uit de Sterkerij Boomkamp om de ijzeren vloerplaten vast te leggen, antwoordt de Directie, dat dit doorgegeven zal worden. Een andere vraag uit deze afdeling is, wat men moet doen met de kluwens die van de machines komen, aangezien er niet voldoende lege wagens zijn om deze in te pakken. De Directie zegt, dat dit een samenloop van om- standighedenis. Het verwerken van meer zware garens en het plotseling ziek worden van enige spoelers zijn oorzaak, dat er momenteel niet vol doende mensen zijn om de overspoelmachines constant té laten draaien. De toestand heeft zich inmiddels echter al enigs zins gewijzigd en men heeft al enige jongens naar de overspoelmachines verplaatst. Het heeft wel de aandacht van de Directie, doch omdat de normale Spoelerij-productie voor gaat, stelt spr. voor, dat de sterkers zo nodig een wagen leeg maken. Tenslotte wordt nog gesproken over het te vroeg stoppen op de Nationale Feestdag door de arbei derspers) in Spinnerij „Beek". De kern zegt, dat de meisjes niet wisten hoe laat met haar afdeling zou gestopt worden. Volgens de meisjes wisten ze niet waar ze aan toe waren en hebben toen om kwart voor twaalf stop gezet. De Directie antwoordt hierop, dat in de fabriek was aangekondigd, dat er om 11.15 uur zou gestopt worden om daarna te poetsen. Aangezien deze af deling normaal 48 uur werkt incl. P uur poetsen moesten de betr. arbeiders werken tot 12 uur en daarna poetsen. Aangenomen dat de betr. arbeiders in dit geval in onzekerheid verkeerden hoe lang men moest doorwerken, was dit toch duidelijk toen hun door de baas werd meegedeeld, dat er om 12 uur ge stopt zou worden.' Niettegenstaande dit bericht heeft toch deze groep arbeiders om 11.45 uur het werk gestaakt en is weggegaan. De kern geeft toe, dat de meisjes fout gehandeld hebben, doch vindt wel, dat er verzachtende om standigheden aanwezig zijn. De Directie vindt deze omstandigheden wel ver klaarbaar, doch niet verzachtend. Rondvraag. Op een vraag of er dit jaar nog een doorlichting zal gehouden worden, antwoordt de Directie beves tigend, doch zij kan nog niet zeggen, wanneer deze zal plaats hebben. Men zal zich in verbinding stellen met het Centraal Bureau voor Keuringen. Uit de Krasserij Beek komt de vraag of de nieuwe stofafzuiging in Beek nog niet gauw klaar komt. De Directie antwoordt, dat hiervoor een bepaal de levertijd is gesteld, doch belooft te onderzoeken hoever de zaken staan. Verder is er een opmerking over de schakelaars aan de nieuwe machines, welke niet goed werken. Ook dit zal genoteerd worden. Hierna stuiting.

Het Anker | 1950 | | pagina 3