De capaciteiten van beide directeuren, de heren J. ter Horst Jr. en A. Mattausch, bieden daartoe alle grond. De heer Mattausch, door de naoorlogse gebeurtenissen uit z'n land verdreven, is een zeer vakbekwaam man, wiens technische kunde op het gebied van de wolspinnerij in tot oordelen bevoeg de kringen zeer hoog wordt aangeslagen. En wat de heer Ter Horst Jr. betreft, deze is na z'n school opleiding enige jaren werkzaam geweest in kam- garenspinnerijen in verschillende landen van J. TER HORST jr. A. MATTAUSCH Kernvergadering d.d. 10 Mei 1950 Europa, veel heeft hij daar opgestoken, veel nuttige kennis in de practijk vergaard, die het bedrijf ten goede zal komen. Over de fabriek zelf hebben we nog slechts wei nig gezegd. We kennen allen het keurige gebouw, dat zo fraai afsteekt tegen de wijde lucht over de Mors. Wie in de gelegenheid is geweest binnen een kijkje te nemen weet, dat het daar, met zijn helder geschilderde ruimten, even keurig is als van buiten. De gehele fabriek is airconditioned; d.w.z. de luchttoe- en afvoer is zo geregeld, dat er winter en zomer dezelfde temperatuur heerst, 's Winters be haaglijk warm en 's zomers heerlijk koel. Een aan trekkelijke fabriek om in te werken. Aanwezig: de heren A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort,. F. Hanstede, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreij- kes, E. Gcossen, J. W. Pongers, Joh. Brinks, D. J. Wolterink, H. Nieuwenhuis, en de dames H. H. Bru ins en B. W. Maatman. F. A. Pfeiffer is wegens ziekte verhinderd de ver gadering bij te wonen. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat er door de Stichting 1940 1945 weer een verzoek is ge richt aan de Directie om een financiële bijdrage. Spr. veronderstelt, dat ook de kern hierover een schrijven heeft ontvangen en geeft daarom het woord aan Markvoort. Markvoort biedt allereerst namens de arbeiders de h eren A. H. ter Horst, G. W. ter Horst en H. Jordaan de hartelijke gelukwensen aan met hun benoeming tot Directeur en spreekt de wens uit, dat de huidige verstandhouding mag bestendigd blijven en dat verder Ter Horst Co N.V. ook onder hun directeursschap mag groeien en bloeien. Verder zegt spr. hartelijk dank voor de mooie gift, die de arbeiders ter gelegenheid van deze ge beurtenis hebben ontvangen. Terugkomende op de mededeling van de Directie betr. de Stichting 1940—1945 zegt de kern, dat.ook zij een schrijven van deze Stichting hebben ontvan gen en dat zij zich bereid verklaart voor dit doel één uur te werken. De Kern stelt voor om, mits de Directie dit goedvindt, op.twee dagen een half uur 's avonds over te werken, met de bepaling, dat ar beiders, die event, hiertegen bezwaar maken, hun baas daarvan in kennis kunnen stellen en zodoende zich niemand gedwongen behoeft te gevoelen aan deze uurloonactie deel te nemen. De Directie meent, dat het voor sommige arbei ders bezwaarlijk zal zijn om 's avonds een half uur over te werken en vraagt of het niet beter is om 's middags een half uur eerder te beginnen. Besloten wordt om twee maal een half uur over te werken voor deze Stichting. Dag en uur zal in over leg met de Voorzitter van de kern nader bepaald worden. Van de zijde der Directie wordt de toezeg ging gedaan om de opbrengst van het gezamenlijke uurloon met een gelijk bedrag te verhogen. Het volgende punt van bespreking is een klacht van de arbeiders uit de fabriek „Beek" over de warmte. Vooral in de afdeling Batchingkamer moet de temperatuur erg hoog zijn. De Directie zegt, dat de meeste arbeiders de werking van deze air-conditionning niet begrijpen. Deze installatie dient tevens voor luchtverversing en men doet helemaal verkeerd door de deuren open te zetten. Dit is niet alleen overbodig, doch het is tevens moeilijk om dan juist de temperatuur naar beneden te krijgen. De kern zegt, dat het momenteel wel gaat, doch' meent de Directie hiervan tijdig op de hoogte te moeten stellen, omdat straks, wanneer de warme dagen komen, het in deze afdelingen veel te warm wordt. De Directie zegt toe, hieraan serieus aandacht te zullen schenken.

Het Anker | 1950 | | pagina 2