m Oplossing kruiswoordpuzzle Hee hef um. prachtige gouden horloge met ketting, mij geschonken bij mijn 50-jafige dienstvervulling; tevens mijn grote erkentelijkheid aan de bazen en mede-arbeiders van de Batchingkamer voor de prachtige cadeaux mij bij deze ge legenheid aangeboden, J. H. Nijland Met belangstelling hebben we afgewacht of er voor onze geplaatste puzzle belang stelling bestond. Het is ons eerlijk gezegd nogal meegevallen en we vinden het dan ook wel de moeite waard dit nog eens te herhalen, De juiste oplossing van de puzzle in het Februarinummer was als volgt Horizontaal: Verticaal: 1. batchingkamer 1. batchen 11. baan 2. t.b. 12. Erna 3, c.a.o. %13. te 4. half W15. olm 5. inmaak 16. ras 6. Gerrit of 17. om 7. kras 18. c.a.o. 8. Ans 20. fa 9. ma 21. Abe 10. ramenas 22. heer 14. e.a. 24. bren 17. ober 25. eerlijk 19. oer 26. tor of dar 21. are 27. era_ 23. Ee 28. metaal 28. melken - 32. lassen 29. edel 37. Edam 30. tak 38. soda 31. lorrie 39. lek 32. liegen 41. eg 33. S.S. 43. leg 34. sol 44. eer 35. eden 45. gal 36. nagels klei 40. peen egel 42. gage 50. naaf 44. elf 51. neen 46. leg 52. egaas 47. 49. ka la In totaal kwamen 55 oplossingen binnen, waarvan wij er 7 moesten afkeuren. Bij loting werden als prijswinnaars aan gewezen 1. Mej. S. Lohuis (Spinnerij) 2. j. H. Bruins (Spoelerij) 3. G. J. Kastenberg (Krasserij) Jammer genoeg waren er enkele oplossingen bij, die niet goed te lezen waren, omdat er nog al eens een letter in veranderd was. De inzenders raden wij aan om een volgende keer de oplossing als hierboven aangegeven in te zenden en dan graag in een gesloten enveloppe. Deze puzzle was niet bepaald moeilijk en we vinden het o.i. dan ook wel sportief om er een schepje bij op te doen en het deze keer iels minder gemakkelijk te maken. Het was een proefballonnetje om te zien of er voldoende animo was. Wij stellen ons echter voor om te beginnen met deze puzzle er een soort competitie van te maken, en wel als volgt Voor elke goede oplossing zal 1 punt worden gegeven. Onder de oplossers, die aan het eind van cit jaar geen fouten hebben gemaakt zal er een extra-prijsje verloot worden. Det er ook nog wat met 'n puzzle hebt zitt'n zweet'n blik wal oet 't volgende gedich van ene van de oplossers Dan zengt ze „Beernd", doar is nigs an. „Det vul iej zo èwn in". Meer, jonge, kuij 't er miej neet van 'k Heb nog nen duk in 'n kin Zo stief ha 'k n' op de knokkel stoan. 't Was nè 'k d'r dom van was. Zo mummeln in 'n board, de weure roan. De vrouwt on 't bekken: „Kwas!1' „Wat zit iej doar te koekeloer'n, „Gooit toch det smeerdink vot". „Ook neet, al zal 't nog dage doer'n, „Meer 't is wal 'n knewwelbot;" „Dan ken iej Boargmans nog neet good", Dach ik d'r zach'jes biej. En ha 'k wier 'n woord, dan kree 'k wier mood En 'k maak'n miejzelf al bliej. Meer efkes later zat ik zwoar Met 'n soort „tijdperk" te zweet'n. Móorn meer eens roondroek'n hier en doar, Zo liezum, kuj wal weet'n. En wat de boer'n all' dage doot Det zeej zo vake hier Ik schreef al „gaap'n", maar 't was neet good Z' hadd'n „melken" in 't vezier. Ammonika- en horr'tjesgaas Det is 't er wal, verdik Meer wiewe vuur egaas oetscheeln, baas, Det doot ze 'n Medemblik. Meer met al 't matteln en gezuch, Gleeuw 'k de'k der non toch zin. 'k Heb 't zoer genog 'ehad, miej duch, Méér woag'nik steur um in. B. t. B. ÉM i 'I uw ii i

Het Anker | 1950 | | pagina 7