1 J lts! Hobby-jongens. SPORT. Zeg,, merkt ge 't niet, die tere pracht, Van '-t crocusje zo, kleen, Dat hier en daar van uit het gras, Zo schuchter weer verscheen? Zeg, voelt ge 't niet, dat in de lucht, Een voorjaarsstemming hangt, Dat' iedereen' naar Lentezon En bloemen weer verlangt? En zaagt ge 't niet, hoe lammetjes Zo dartel, jong en blij, Rondsprongen, wild, vol levenslust. In de al groene wei? Ja, men bespeurt het overal, Want de natuur herleeft, Men voelt het dat een Lentegeur Weer door de bossen zweeft. O, Lente, schoonste tijd van 't jaar, Uw wonderlijke macht, Ze schenkt ook ons, 't zij oud of jong, Weer nieuwe levenskracht. En komt er soms een Maartse bui, Of nog wat kou, gewis, We zien het duidelijk en klaar, Dat het weer Lente is. J. H. M. wij onze vriend Mekenkamp voor z n mede werking. Uit enkele proeven, die de jongens maakten blijkt wei, dat nu wel niet iedereen liefhebber wordt,, doch er zijn enkele jon gens, die gerust verder kunnen gaan op die weg. De koeiekop, het hertje en de haan, die wij zagen fabriceren, geven moed voor de toekomst. Zo hier en daar hebben we jongens gehoord, die wel zin hadden, doch nu het seizoeneinde toch nadert, willen ze liever wachten tot October. Dat hoeft niet, die jongens kunnen nu reeds kennis maken en straks op de eindbij eenkomst samen met ons de plannen opstellen voor het nieuwe seizoen. Als onze club z'ich uitbreidt worden onze mogelijkheden groter en kunnen wij juist door dat gezamenlijk optreden nog mooiere dingen aanpakken. Er zijn nog teel wat mo gelijkheden op Hobby-gebied, doch finan cieel tot nu toe voor ons nog onbereikbaar. Onze wens is dan ook dat meerdere jongens zich bewust worden van het feit, dat door hun toetreden tot onze club, zij zelf in staat gesteld worden om dingen te leren en te doen, waar ze anders nooit toe zouden kunnen komen Hier dan nog eens weer de Hobby aan het woord. We hebben intussen een kleine proef genomen met een andere tak van tijds besteding en wel boetseren. Onze kunstzin nige vriend Jan Mekenkamp had ons al eens iets laten zien op dat gebied, zodat we ook de moed hadden na lang kneden iets te maken wat op een kop geleek. ACTIE AANDACHT P Op onze contact-avond was er natuurlijk^ direct enthousiasme en jammer genoeg be- zaten we nu niet direct voldoende „kneed- spul" om allen de kans te geven. Afijn, we hopen spoedig in 't bezit te zijn van een eigen boetseerdoos. Voor deze keer danken Mochten wij spoedig over kunnen gaan tot meer technische liefhebberijen, dan twij felen wij er niet aan of er zijn bij ter Hor.^ Co. wel mensen die ons daar mee willerm helpen. Het is ons tenminste uit die kringen plechtig beloofd. Over enkele weken zullen wij dit le seizoen sluiten en al kunnen wij als beginners nog niet op grote resultaten bogen, wij hebben één ding al vast bereikt, n.l. de overtuiging, dat iedereen wel wat heeft wat hij graag zou doen en beter zou willen leren. Vrije-tijdsbesteding is een mooie opvulling van het leven. Onze Hobby-club wil hier aan werken;, dat zij daar zo volledig mogelijk in slage, is onze wens, Hobby. Het eerste treffen in dit seizoen in de wandelsport heeft te Almelo plaats gehad,

Het Anker | 1950 | | pagina 4