KERNVERGADERING Ook de koperbezetting kan veel sterker. Jaren heeft ons koor al gewerkt met om en bij de 40 leden, doch dit aantal moet op zijn minst met 20 en zo mogelijk meer naar boven. Er zijn de laatste tijd flinke partijen jongens op de fabriek aangenomen en speciaal aan hen zouden wij willen vragen, kom onze ge lederen versterken. Wij weten het wel, overal in de lande is het moeilijk de jeugd voor de Kunst te winnen. Hoe goed dit ook moge zijn, overal is men bezig de jeugd uitsluitend in te palmen voor sport en nog eens sport. Pers en radio propageren practisch niets anders meer dan sport. Ellenlange artikelen geven de couranten weketijks over sport en wat leest men over de muziek? Nogmaals, sport en alle mogelijke hobbies zullen wel goed zijn doch wij hopen dat U het allen met ons eens zult zijn, dat toch ook van de beoefening van muziek een zegenrijke invloed kan uitgaan. Wij zouden dan ook aan alle arbeiders van d.d. 9 Maart 1950. Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, F. Han- stede, D. J. Wolterink, J. W. Pongers, H. Nieuwenhuis, J. H. Nijland, J. H. Seppenwool- de, F. A. Pheiffer, Joh. Brinks, M. Kreijkes en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. Na opening van de vergadering door de Voorzitter, de Heer A. H. ter Horst, worden de notulen gelezen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. ter Horst Co., die er iets voer gevcelem om lid te worden van Wilhelmina, willen ver zoeken eens op onze repetities te komen. Het is daar steeds gezellig en U zult er zich zeker thuis gevoelen. Wij hopen dat onze oproep voor nieuwe leden niet tevergeefs zal zijn. Onze koorleden met haar Dirigent zouden wij tenslotte op het hart willen binden, houdt de schouders er onder, zorgt dat wij dit jaar overgaan naar de Ere-afdeling en wij hopen, dat wij met behnlp van een nieuwe partij flinke: jonge krachten het volgend jaar verder kunnen strijden om de hoogste sport van de muzikale- ladder te bereiken. Plaatsen als Goor, Holten en Nijverdal zijn ons op muzikaal terrein reeds voorgegaan. Niet dat wij hun dit: misgunnen doch wij zouden willen vragen, moet Rijssen dan achterblijven? Jonge arbeiders van ter Horst Co. antwoord daanop met: één woord n.l, „NOOIT", wij zullen komen helpen Commissie van Toezicht.. Vervolgens worden de vragen beant woord, die in de vorige-vergadering werden gesteld. Betr. licht in de wagons bij het balen- lossen deelt de Directie mede, dat de transformatoren waarop deze lichtleiding zal worden aangesloten, juist zijn aangekomen. Verder zegt de Directie, -dat de arbeiders- in „Beek" de stofafzuiging van de softeners-, zelf kunnen inschakelen. De kern merkt op, dat de stofafzuiging- in de Krasserij „Beek" thans belangrijk beter is, doch dat de afzuiging bij de croppmachi- ne.s nog niet goed werkt.

Het Anker | 1950 | | pagina 2