Hoe besteed! gij Uw vrije lijd? Mededelingen Aanv. Ziekenfonds. doch het verspringen deed haar althans voor de eerste plaats, de das om. Had ze daar een sprong gemaakt van 5 of 10 cm. meer, dan zou dit waarschijnlijk voldoende geweest te zijn om als eerste te eindigen. En juist die 10 cm. had ze o zo gemakkelijk kunnen nemen, als ze slechts even dit onderdeel beoefend had. Zie meisjes, (en dit geldt eveneens voor de heren), even uitkijken en even oefenen op de zwakste punten, zien dat je een tikje meer kunt presteren dan de buurman en dan lukt het. Volgend jaar uitkijken. Medische Sportkeuring. Wij ontvingen enkele verzoeken van leden van onze sportvereniging om een Medische Sportkeuring. Dit is mogelijk, doch zij, die hiervan gebruik wensen te maken dienen dan spoedigst, uiterlijk binnen een week, op te geven aan Johan Poortman of ondergetekende. Kosten voor keuring 75 cent per persoon. V. Op de Bestuursvergadering van 26 Septem ber j.l. is besloten de vergoeding voor Brilmon turen en glazen enigszins te wijzigen. Voor brilmonturen zal f 7,.inplaats van f 8,50 en voor glazen, waarvoor de verzekerde meer dan f 2,50 per glas moet bijbetalen, 50 van de meerdere kosten vergoed worden een en ander met terugwerkende kracht vanaf 29 Au gustus 1949. V. Ondergetekenden betuigen hiermede hun hartelijke dank aan de Directie van Ter Horst 6 Co. N.V. hun ter gelegenheid van hun 40-jarig jubileum aangeboden. W. Zandvoort D. Vorschezang Wanneer deze vraag gesteld wordt zullen er velen zijn, die niet weten, wat ze hierop zullen antwoorden, omdat ze eigenlijk met hun vrije tijd geen raad weten. Vooral nu de lange winter avonden weer aankomen zal bij velen de vraag rijzen „Wat zal ik vanavond gaan doen Mede naar aanleiding van een verzoek van enige jongelui uit de fabriek om hen te helpen dit probleem op te lossen leek het mij wenselijk hierover een artikeltje te schrijven in „Het Anker omdat er waarschijnlijk wel meer zijn, die hierin belang zullen stellen. Er zijn massa's mogelijkheden om de vrije tijd nuttig te besteden. De meeste voldoening ge ven ongetwijfeld de liefhebberijen zoals b.v. houtsnijwerk, figuurzagen, tekenen, schilderen, fotographeren, knutselen op electro-technisch gebied, enz. enz. Dergelijke liefhebberijen behoe- ven ook niet bepaald kostbaar te zijn. Wat de meesten echter ontbreekt is initiatief en moed om hieraan te beginnen. Dit is dan ook meestal de reden waarom men doorgaat zijn kostbare vrije tijd te verbeuzelen en zich te vervelen. Dit moet niet en is ook niet nodig. Door deze liefhebbe rijen kunt gij Uw leven rijker en gelukkiger maken. Gij beziet dan de wereld vaak anders en zult zelfs in Uw dagelijks werk meer voldoening vinden. Bovendien zal er een gunstige invloed: van uitgaan op Uw verdere leven. De laatste jaren worden zelfs tentoonstellin gen gehouden van werkstukken, die amateurs in hun vrije tijd hebben gemaakt. Onder auspiciën van het Bureau V.V.V. te Hengelo wordt van 2128 December a.s. een tentoonstelling gehouden op dit gebied. Er zijn gelukkig in ons bedrijf ook enthousiaste hobbyisten, die hun vrije tijd nuttig besteden en werkstukken maken, waar ze trots op mogen zijn. Voor deze mensen is de vrije tijd iets moois, iets kostbaars. Mochten er onder U reeds zijn die aardige dingen gemaakt hebben, dan kunnen zij deze voor genoemde tentoonstelling inzenden. De meisjes maken wij er op attent, dat ook handwerkjes e.d. kunnen worden ingezonden. Verder zouden we bij voldoende belangstelling deze tentoonstelling gezamelijk kunnen bezoeken. Ik kom nu even terug op het verzoek van de jongelui om hen te helpen met hun probleem „Wat kan ik 's avonds in mijn vrije tijd doen Het lijkt mij beter dit geval persoonlijk met elkaar te bespreken en ik zou daarom iedereen die hierin belang stelt willen uitnodigen VRIJDAG 4 NOV. 's avonds 7,30 uur in de leeszaal van het Parkge bouw bij elkaar te komen om hierover eens van gedachten te verwisselen. De meisjes, die met mej. Traas over het zelfde onderwerp hebben gesproken worden DONDERDAG 10 NOV. 's avonds half acht in de leeszaal verwacht om dan meteen het uitstapje voor volgend jaar te bespreken. Ik hoop, dat het bovenstaande voor velen een aansporing mag zijn om hun vrije tijd nuttig en aangenaam te besteden en voor de hobbyisten een prikkel om nog fraaiere werkstukken te: maken. B. Ligtenberg.

Het Anker | 1949 | | pagina 8