Nog snipperdagen iegoed AankondiginD van v Februari 1948: liËSii uan 13 Mei 1949: Regeling Snipperdagen Relr. opnemen van vrije snipperdagen. Aan elke struik, aan elke boom, Daar tekent zich een kleurenpracht, Zó teer, zó rein, als nooit gedacht, Wij wanen ons als in een droom. Een zuchtje wind beroert elk blad, Dat 't minst niet meer verdragen kan, Want rits'lend valt zo nu en dan Zo'n zacht getint' op 't slibb'rig pad. Een eekhoorntje in rood-bruin kleed. Wipt schichtig voort van tak op tak, Met boven zich het gouden dak, Door Wond're Macht aaneengesmeed. O, Herfst, ofschoon gij zijt vol piacht. Één ding stemt ons tot droefenis Wij weten, dat het sterven is, En dat de barre winter wacht. J. H. M. Rijssen, 14 October 1949. Aan de Redactie van het Mededelingenblad voor het Personeel van Ter Horst Co. N.V. te Rijssen. Geachte Redactie, Voor Uw introductie in Uw blad d.d. September j.l. dank ik U ten zeerste. Het verheugt mij daardoor in de grote „ter Horst"-familie te worden opgenomen. Het zal mijn oprecht streven zijn de voetstappen van mijn voorgangsters te volgen en zodoende bij te dragen tot behoud van de gunstige sociale sfeer in ons bedrijf. Bij voorbaat houd ik mij overtuigd van de medewerking van Directie, Personeel en de vele gezinnen in Rijssen. Wellicht vraag ik niet te veel, wanneer ik zo af en toe eens op enkele regels van Uw blad beslag leg. Hiervoor en ook voor de plaatsing van dit briefje mijn hartelijke dank. D. Traas. Onderschrift van de redactie. Van harte zeggen we Juffrouw Traas dank voor haar goede voornemen zo nu en dan „Het Anker" met een bijdrage te verrijken ze zullen zeer op prijs worden gesteld. Om teleurstelling te voorkomen willen wij U er nog eens weer aan herinneren, dat de snipper dagen van het lopende kalenderjaar voor 1 Januari a.s. moeten worden opgenomen, Ook om geen opeenhoping van aanvragen aan het einde van het jaar te krijgen, brengen wij de hiervoor geldende regeling nog eens onder Uw aandacht. Voor het opnemen van vrije snippen dagen is tussen de Directie en de fabriekU commissie het volgende overeengekomeu 1. De vrije snipperdagen moeten opgenomen worden in het kalenderjaar, d.w.z. van 1 Januari31 December. 2. De vrije snipperdagen mogen ook vroeg tijdig opgenomen worden, met dien ver stande, dat bij ontslag de eventuele te veel opgenomen snipperdagen van het laatst verdiende loon zullen worden afgehouden. 3. Als men voor eigen genoegen thuis wil blijven, moeten eerst alle snipper dagen opgenomen worden. Hierna kan men voor eigen rekening; vrij vragen. 4. Voor het opnemen van snipperdagen of het vrij vragen voor eigen rekening oordeelt de baas of de betreffende peaA soon al of niet gemist kan worden. L.S. Het komt thans nog geregeld voor, dat arbeiders niet tijdig genoeg snipperdagen aanvragen. Wij maken onze arbeiders er nogmaals op attent, dat dit in sommige af delingen vaak moeilijkheden geeft. Voor een goede gang van zaken is het noodzakelijk,.

Het Anker | 1949 | | pagina 2