Afbeelding van het herinneringsbord, dat aan de gepensionneerden van Ter Horst Co. N.V. werd uitgereikt. Dit is een blauw handgedraaid en handgeschilderd wandbord, waarop in het midden afgebeeld zijn de voorgevels van de drie fabrieken „Beek", „Boomkamp" en „Bijvank". Rondom deze afbeeldingen zijn de namen aange bracht van Ter Horst 6 Co. N.V. en de betr. gepensionneerden, alsmede de data van indienst treding en pensionnering. Verder ziet men in de rand nog afbeeldingen van verschillende machine onderdelen. Mede door de smaakvolle uitvoering is dit bord niet alleen een mooie herinnering aan de jaren in dienst van Ter Horst Co. N.V. door gebracht, maar ook een fraaie wandversiering. Uiireiking van herinneringsborden aan de gepensionneerde arbeiders en arbeidsters van Ter Horsi Co. N.V. Naar aanleiding van een uitnodiging van de Directie kwamen de gepensionneerde bazen, ar beiders en arbeidsters op Donderdag 11 Augustus bijeen in de grote zaal van het Parkgebouw. Behalve enkele oud-arbeiders, die wegens ziekte enz. verhinderd waren, hebben allen aan de uit nodiging gehoor gegeven. Om ongeveer half vier kwamen de eersten reeds de zaal binnen. Langzaam aan werd de zaal voller, zodat om 4 uur allen een gezellig plaatsje hadden gevonden bij een vroegere collega of een oude vriend, met wie ze nog eens weer over de jaren her konden praten. Het waren d\~ lemaal vrolijke gezichten, die men zag. Even later kwam ook de Directie de zaal binnen, waarna de spanning steeg, omdat men niet wist, wat hun deze middag brengen zou. De oudste Directeur, de heer M. G. van Heel, nam het woord en heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Het doet mij veel genoegen, zei spr., zoveel oude bekende gezichten no eens tezamen verenigd te zien. Vele jaren hebben jullie je beste krachten aan de fabiitk gegeven. Er is echter een tijd ge komen, dat ge gepecsionneerd zijt geworden en daarna van een welverdiende rust hebt mogen genieten. Het verheugt mij dan ook ten zeerste, vervolgde spr., dat de Directie heeft besloten om de gepensionneerden als herinnering aan de vele jaren, in dienst van Ter Horst Co. N.V. door gebracht, een blijvend aandenken te schenken in de vorm van eeu handbeschilderd wandbord. De heer van Heel besloot hierna zijn toe spraak met de wens, dat dit wandbord de herin nering aan hun vroegere diensttijd bij Ter Horst 6 Co. N.V. zal levendig houden en dat het een waardige plaats in hun huiskamer zal krijgen. Hierna werden de borden door de directeuren M. G. van Heel en J. J. ter Horst persoonlijk uitgereikt. Tijdens de uitreiking werden consumpties aangeboden, hetgeen door de oudjes zeer werd gewaardeerd. Aan de gezichten was te zien dat allen zeer ingenomen waren met het gerchenk. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, waarbij natuurlijk vele oude herinneringen uit hun vroegere diensttijd werden opgehaald, keerden al len zeer voldaan huiswaarts. L. Ook verschillende vrouwen kwamen hun geschenk in ontvangst nemen. (Bekende gezichten uit de Spinnerij).

Het Anker | 1949 | | pagina 4