Wilhelmina won de le prijs. clubjes met vrienden of goede bekenden. Bepraat met elkaar de mogelijkheden van een gezamenlijke tocht. Aan de voorbereiding kan men z'n genoegen al beleveB en, hebben de plannen eenmaal vaste vorm aangenomen, dan kan men zich al bij voor baat verheugen op de uitvoering ervan. Ver keersmoeilijkheden bestaan er bijna niet meer de mogelijkheden om naar 't buitenland te gaan nemen hand over hand toe. Maak er gebruik van. En al mag het dan zijn, dat ge, na een reis van enige duur weer thuisgekomen, zegt „Oost, West, thuis best," ge hebt Uw gezichtskring verruimd en Uw geest verfrist. Dat is de winst, die het reizen brengt en waartoe de vacantie ons in staat stelt. De Heer en Mevrouw M. G. van Heel—Willems hebben het grote voorrecht gehad op 5 Augustus j.l. de dag te herdenken, waarop zij veertig jaar geleden in de echt werden verbonden. De grote belangstelling, hun die dag ten deel gevallen, moge hun een bewijs zijn van de grote achting en toegenegenheid, die hun allerwege wordt toegedragen. We spreken de wens uit, en geloven daarbij de tolk te zijn van talloos velen uit de fabriek en daar buiten, dat de Heer en Mevr. van Heel nog lang voor elkaar en voor de gemeenschap gespaard mogen blijven en dat een goede gezondheid daarbij hun deel moge zijn. Nadat de leden van de Muziekvereniging „Wilhelmina" hun mooie nieuwe instrumenten hadden ontvangen, werd direct alles op alles ge zet om weer op het peil te komen, waarop men voor de oorlog geweest was. Door de ijverige medewerking van hun Directeur werd het moge lijk, dat men ongeveer 3 maanden geleden kon besluiten dit jaar naar het concours in Spankeren te gaan, waar door hen gedongen moest worden naar een prijs in de afdeling uitmuntendheid. Za terdag 20 Augustus j.l. vertrok voor dit doel de muziekvereniging met diverse echtgenoten van de leden en supporters, in totaal 136 personen met 3 bussen. Vol spanning werd door de hele groep na het spelen der beide nummers de uitslag afge- acht en een oorverdovend gejuich steeg op, toen door de Secretaris van de Federatie bekend ge maakt werd, dat de Muziekvereniging Wilhelmina uit Rijssen de eerste prijs behaald had met 106 punten (om de eerste prijs te krijgen had men 100 punten nodig). Opgetogen en met veel genoege.i were) de terugtocht aanvaard en de vrolijkheid steeg ten top, toen bleek, dat bij aankomst aan de Holter- weg zich 2 zusterverenigingen daar hadden opge steld om Wilhelmina met volle muziek Rijssen binnen te brengen. Aangezien de zaal van het Parkgebouw door de bioscoop bezet was, vond de huldiging plaats in de muziektent. Na een korte felicitatie door het commissielid, de heer H. F. Roelofs, werd het eerst het woord gevoerd door de heer Scholman, namens Burgemeester en Wethouders van Rijssen, die het voor de Gemeente een gtote eer rekende, dat onze muziekvereniging j

Het Anker | 1949 | | pagina 2