as22sasssssss2ss$ssas2gs Voor de Dames. De Voorzitter, de heer Ar H. ter Horst opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. De notulen van de vorige vergadering d.d. 8-6-49 worden ongewijzigd goedgekeurd. De Directie deelt mede, dat de 2 vacantie- bijslag in twee gedeelten zal worden uitgekeerd, t.w. 1 met de a.s. vacantie en 1 met Kerstmis Verder geeft de Directie een uitvoerige uit eenzetting omtrent de reden waarom wevers van Weverij „Beek naar Weverij „Boomkamp" zijn verplaatst. Aangezien dit noodzakelijk blijkt in verband met de soort orders kan zich de kern hiermee volkomen verenigen. Wel zsu de kern graag willen weten het be lastingpercentage van de getouwen in verband met sommige zwaardere weefsels. De Directie zegt, dat men de belastingwaarde van alle soorten doek bij de baas van de afdeling kan vragen. Hierna gaat men over tot de rondvraag. De kern zegt, dat de kluwensjouwers momen teel niet genoeg wagens ter beschikking hebben, omdat de wagens met stukken uit de Sterkerij niet tijdig leeggemaakt worden. Zij vraagt of er niet enkele wagens meer aangeschaft knnnen worden. De Directie antwoordt, dat thans in de Spoelerij veel zwaar garen wordt verwerkt, waardoor deze afdeling overbelast is en niet vol doende arbeiders heeft om bij de overspoelmachi- nes te plaatsen. Vermoedelijk is dit van korte duur, doch men zal trachten hiervoor een oplos sing te vinden. Vervolgens vraagt de kern of de werktijden van de dubbele ploeg in de Weverij na de va cantie kunnen worden omgeruild, zodat nu de an dere ploeg op marktdag vrij heeft. Vroeger werd dit ook na de vacantie omgewisseld. De Directie stelt voor dit aan de betr. arbeiders over te laten. Betreffende de warmte in Spinnerij „Beek" deelt de Directie mede, dat dit bekend is. De reden is, dat de air-conditionning nog niet goed werkt. Men is bezig met een pomp, die het water aan zuigt voor de afkoeling van de lucht. Met enige dagen is dit klaar en men kan dan sterker af koelen. In de Spinnerij zou men graag zeep willen hebben voor de wasbakken. De Directie denkt, dat dit wel in orde zal komen. Betr. deze wasgelegenheid wordt de minder aangename mededeling gedaan, dat reeds enige keren een nieuwe handdoek spoorloos verdwenen is. De Directie zegt, dat men dan genoodzaakt wordt de handdoeken zo te bevestigen, dat ze ?r niet afgehaald kunnen worden. Tenslotte heeft de kern nog een opmerking over de regeling van het terughalen van arbeiders uit de Sterkerij, wanneer in deze afdeling minder werk is. Enkele arbeiders, die later in deze afdeling gekomen waren, zouden hebben kunnen blijven, terwijl collega's, die eerder gekomen waren het eerst weer werk in een andere afdeling werd opgedragen. Aangezien laatstgenoemde arbeiders zich hierover zouden beklaagd hebben, vraagt de kern of deze regeling wel juist is. De Directie verbaast zich over deze klacht, aangezien deze zaak indertijd in overleg met de betreffende arbeiders naar genoegen is geregeld. Zij stelt voor dit geval 's middags met de betrok ken personen en het kernlid van deze afdeling nog eens te bespreken. Hierna sluiting. L. Vacantie en koken Hieronder laten wij enkele recepjes volgens, die uiterst geschikt zijn om in de vacantie binnen zeer korte tijd klaar te maken. SLASCHOTEL Benodigheden 1 gekookte biet, 1 bloemkooltje, 10 worteltjes, 1 selderijknol, koude gekookte aardappelen Snijd de bloemkool, ook de stronk, in kleine stukken, de geschrapte worteltjes in plakjes, de geschilde selderijknol in blokjes en kook deze verschillende groenten in wat water en zout gaar, ca. 10 a 15 minuten. Snijd intussen de gekookte biet en de aardappelen in blokjes. Klop 3 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, wat peper zout en mosterd tot een gelijk sausje, roer er wat aroma door en een gesnipperd preitje. Meng dan de verschillende groenten en de aardappelen door het sausje en garneer de schotel met partjes of schijfjes hardgekookt ei.

Het Anker | 1949 | | pagina 7