leis over Juie Kernvergadering worden weet U, dat U dit aan U zelf zoudt moeten wijten. Wij houden thans enkele weken vacantie van alle sporten en zullen nader de hervatting bekend maken. Intussen wensen wij allen een zeer prettige vacantie met veel zonneschijn. Wij hadden altijd nog een kleine hoop gekoesterd nog eens een voorstel uit onze sportgemeenschap te krijgen er samen eens op uit te trekken, b.v. naar een groot kamp in de buurt van bos en water, roeien, zeilen, zwemmen, wandelen. Komt misschien nog wel eens. In ieder geval, besteed je vacantie zo goed mogelijk, je hebt daar geen week, maar een heel jaar plezier van. Bij een goed bestede vacantie vergaart men kracht en levenslust en verruimt men zijn blik. En dat ligt practisch in ieders be reik. Wij zullen duimen voor goed weer. V. Ondergetekenden betuigen hierbij hun harte lijke dank aan de Directie ter Horst Co. N.V. voor het mooie cadeau, dat zij bij gelegenheid van hun 40-jarig jubileum mochten ontvangen. G. Kreijkes, Spinnerij Boomkamp Js. Strokap, H. Ligtenberg, G._ Bekkernens, Weverij Beek J. Harmsen, Handnaaierij W. Wessels, Batchingkamer J. Dommerholt, Plaatswerkers Ondergetekende betuigen hierbij hun hastelijke dank voor de mooie cadeaux die zij bij hun 40-jarig jubileum van medearbeiders(sters) mochten ontvangen. H. Ligtenberg G. Kreijkes Js. Strokap na het zomen allemaal met het zoomgaren vast aan elkaar zitten. De afmaakster, die voor de machine zit, snijdt allereerst de draden door die de snitten met elkaar verbinden, legt er een knoop voor zodat de zoom niet los kan lopen en snijdt de gareneindjes af. Vervolgens worden de gezoomde snitten achter de naaimachines gepakt en wordt de ver eiste naad aangebrachtook hier weer zorgen de afmaaksters voor het knopen en afsnijden van de draadeinden. Komt het er op aan, dat de naad zeer sterk is, dan worden wel twee naden achter elkaar aangebracht. Het naaigaren dat gebruikt wordt heeft natuurlijk ook invloed op de sterkte van de naad. De naaisters dienen er vooral op te letten, dat steeds de voorgeschreven hoeveel heid doek wordt ingeslagen opdat de afmetingen van de zakken steeds gelijk zijn ook moeten de naden steeds het doek pakken en op dezelfde afstand van de rand van de zak worden aange bracht. Na het zomen en naaien worden de zakken gekeurd op eventuele fouten; dit geschiedt door^ de keurders, die tevens de zakken tellen en op wagentjes laden. Hierna worden ze gewogen om het gewicht te controleren. Moeten de zakken na het naaien omgetrok ken worden zodat de ruwe naad aan de binnen kant komt te liggen, dan gaan ze naar de om- trekmachines grote zakken worden met de hand omgetrokken. Daar verschillende afnemers er op gesteld zijn dat hun zakken een merk dragen, hebben wij ons erop ingericht merkplaten te kunnen maken, welke geheel naar het verlangen van de klant, van figuren, cijfers, letters, enz. kunnen worden voorzien. Hiervoor worden speciale platen ge maakt, die op de merkmachine worden bevestigd, waarna het merken in één of twee kleuren vlug en accuraat kan geschieden. Als de zakken ge droogd zijn worden ze naar de expeditie ge transporteerd om in balen te worden verpakt en zo voor de verzending gereed gemaakt. Veelal geschiedt de verzending tegenwoordig per vracht auto. Hiermee is dan de loop van het product door de fabriek van het begin tot het eind gevolgd en zijn zeer beknopt de verschillende werkzaamheden in de onderscheiden afdelingen behandeld. M.J. De naaierij en expeditie XIII Als de snitten op de naaierij komen worden ze achter de zoommachines gepakt, zodat de zoomster ze gemakkelijk van de stapel afne men en door de machine kan laten lopen. Het zomen geschiedt continu, d.w.z. dat de snitten van 13 Juli 1949. Aanwezig De Heren A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, J. Ehrenhard, Joh. Brinks, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, J. H. Seppenwoolde,. J. H. Nijland, J. W. Pongers, D. J. Wolterink, F. Hanstede, D. Markvoort en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman.

Het Anker | 1949 | | pagina 6