ÉÉtf I Het, moet, dunkt ons, niet moeilijk zijn, om mensen bij elkaar te krijgen, begerig om dit schoons ook eens te zien dit of iets anders. We weten, dat het voor de vacantie, die nu voor de deur staat, te laat is. Maar laat men clubjes vormen, die zich ten doel stellen volgend jaar gezamenlijk op reis te gaan. Elke week een be dragje inleggen om zo tot een som te komen, voldoende voor een reisje van een paar dagen. Als er maar eenmaal een begin gemaakt is, volgt de rest vanzelf. Het komt er maar op aan het initiatief te nemen. Als dit van arbeiderszijde gebeurt, zal zeker later door anderen gaarne voorlichting worden gegeven wanneer dit verlangd wordt. Er is veel schoons te zien op de wereld laat de gelegenheid er van te genieten, niet on gebruikt aan U voorbijgaan. Voor dit jaar gaan we allen nog onze eigen gang. We spreken de hoop uit, dat de dagen van 25 tot 30 Juli begunstigd moge worden door mooi weer en dat we elkaar na de beëindiging van een genoegelijke vacantie weer in gezondheid mogen aantreffen. In het eerste halfjaar 1949 bereikten onder staande personen de vijfenzestig-jarigen leeftijd en werden op 30 Juni j.l. gepensionneerd G. J. EHRENHARD kwam 1 Mrt. 1899 in dienst van ter Horst 6 Co. en ging, na eerst in de Spoelerij te hebben gewerkt, in 1902 naar de Weverij, waar hij tot nu toe de weefgetouwen heeft bediend. Door zijn grote plichtsbetrachting en kameraadschapszin verwierf hij zich de achting van bazen en medearbeiders. ©7 KASTEN BERG trad in Sept. 1896 in onze dienst. Na 10 jaar in de Krasserij te hebben gewerkt ging hij in 1906 in naar het Ketelhuis en vandaar naar de Centrale W'erkplaats, Ofschoon hij op het eerste gehoor een beetje brommerig aandoet, wist hij zich door zijn ijver, hulpvaardigheid en opge wekt humeur bij bazen en collega s bemind te maken. J, M. SCHEPPINK werd in Sept. 1896 tewerk gesteld in de Spoelerij- In 1904 werd hij overgeplaatst naar de Weverij. Door zijn nauwgezette plichtsbetrachting en opgedane kennis werd hij in 1911 bevorderd tot touw- baas, in welke functie hij het vertrouwen genoot van bazen en Wevers. G. J. VOORTMAN kwam in 1897 in de Spoelerij waar hij tot 1903 verbleef. Hij werd toen

Het Anker | 1949 | | pagina 2