22SS2K2Sa2SS2S22SS2S2SS22S SPORT. Dan is de redding daar. Men plantte zelf in eigen tuin Tabak, die werd bereid, Zó fijn, dat onze oude baas Wist van geen onderscheid. Hij kauwde weer van 's morgens vroeg, .Nog door tot 's avonds laat En bovendien zo .héél goedkoop -Hij was er mee gebaat. De oorlog is nu al voorbij Men rookt en pruimt nu weer Maar naar de oude pruimtabak Vraagt onze baas niet meer. Hij lacht steeds zijn tevreden lach Hij krabt zich in zijn baard, En zegt„Het is een goede tijd" „,Zo'n bon is heel wat waard". P.S. Zoéven heb ik juist gehoord, Tabak is voortaan vrij Dit is voor onze oude baas Een strop, maar ik ben blij. J. H. M. Dat was 2e Pinksterdag voor onze waade- laarsters vroeg dag. Toen wij tegen 5 uur aan het vertrekpunt arriveerden was daar al een druk gedoe en van alle kanten kwamen ze aanzetten met vrolijke snuiten. In no time alles ingeladen, Siegerink op de bok, en daar ging het, naar de K.L.M.-Mars in Den Haag. Op het Schild, de Haar en Autoweg stapten de laatsten in en toen waren we afgeladen, al had ieder ruim plaats. De oude Heer Tijhof, die ons in de vroegte al uitgeleide deed, kreeg een aanbieding mee te reizen, maar hij durfde het met een tjokvolle wagen met zingende meisjes blijkbaar niet aam Hodes had gezorgd voor een prachtige bus, waarin zo juist een radio-installatie was aangebracht en dat was natuurlijk „raak". Bovendien kon deze installatie ook als microfoon gebruikt worden en was het voor ons zeer gemakkelijk ons, zo nodig* verstaanbaar te maken en tijdens de rit nog eens op een of ander te attendeeren, b.v. de onafge- bouwde toren in Amersfoort waarop onze patroon* de Heer ter Horst ons eens attendeerde en welke toren wij nu eiken keer als wij hem pas seren, zien, moeten zien. Kort voor Utrecht werd even aan de weg gepauzeerd en de eerste boter hammen verorberd met een kop thee, zoals alleen Mevrouw Snel die kan maken. Een jongen op een motorfiets had zoveel aandacht voor ©nze meisjes (of was het er één dat hij bijna met zijn karretje in de berm een buiteling maakte. Kan het ook anders als je verzeild raakt tussen een groep zulk jong en levenslustig goed Is de jongen niet kwalijk te nemen. Verder ging het in één rek naar Den Haag, waar de familie Borghuis, ons reeds bij de K.L.M. bleek op te wachten en die het terrein reeds ge heel verkend bleek te hebben, zodat wij direct aan de start konden verschijnen en afmarcheren. Deze onverwachte hulp was ons wel heel welkom, doch ook in de loop van de dag mochten wij van de familie Borghuis (het bloed kruipt waar het niet gaan kan), alle medewerking ontvangen en hun woning stond gastvrij voor ons open. Laten wij over de tocht Johan aan het woord. Wat mij het meest opviel bij aankomst was de zeer grote belangstelling van het publiek, dat zich in dichte ijen langs de trottoirs had ge schaard. En dan al die vlaggen van vreemde naties, vlaggen en vaandels van deelnemende groepen, tamboers en pijpers, muziekcorpsen, het was een en al feest voor oog en oor onder de gouden stralen van de klimmende zon. Een ogen blik kwam de gedachte bij mij op, of onze groep dat zo plotseling wel zou kunnen verwerken en hoe men zou reageren. Dat viel echter best mee. Rustig, de orders opvolgend, stelde onze groep zich samen en schaarden wij ons in filé. En toen na even wachten het startsein voor ons werd gegeven werd meteen even rustig door allen een wandellied ingezet en was onze tocht onder goede vooruitzichten aangevangen. Deze tocht leidde door de duinen, even moeilijk als mooi, vol afwisseling. Wij kunnen ons voorstellen, dat de bewoners van het Westen bewondering zouden hebben voor onze mooie natuur, wanneer zij hier eens kwamen wandelendeze omgeving echter was voor onze groep geheel nieuw en door af wisseling zeldzaam mooi. Voorlopig kregen wij echter de zee, die vele van onze meisjes uit aanschouwing nog niet kenden, niet

Het Anker | 1949 | | pagina 5