Brand. Afd. Kas, Pensioenfonds en Ziekenfonds. Ter nauwernood waren de klanken van de sernade, die „Wilhelmina" Vrijdagavond 29 April aan de Heer J. J. ter Horst had gebracht naar aanleiding van diens benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Naussau verklonken, of een andere sensatie, maar nu van gans andere aard, wachtte de Rijssenaren. Mannen, die bezig waren in de grote jute- loods aan de Stationsdwarsweg, werden plotseling verrast door vuur, dat op de opgestapelde jute viel en deze in brand zette. Onmiddellijk werd getracht het vuur met handblusapparaten te do ven, maar dit gelukte helaas niet. Dadelijk werd de sirene in werking gesteld en de brandweren van fabriek en Gemeente gealarmeerd, die beide kort daarop reeds water gaven. Het vuur vond echter te grif voedsel in de aanwezige brandbare grondstoffen en al spoedig bleek, dat het er ging •spannen en dat meerdere hulp nodig zou zijn om een grote ramp te voorkomen. Gelukkig werd die hulp van alle kanten spontaan aangeboden en zo kon het gebeuren, dat na korte tijd ook de brandweer uit Almelo met veel materiaal aanwezig was, zodat weldra een 20-tal krachtige waterstralen de strijd tegen het verwoestende element aanbonden. Grote massa's water van onder, en van boven door gaten in het dak, op het vuur geworpen, dat langzaam terrein verloor, tot 's nachts om plusm. 4 uur vastgesteld kon worden dat de brand gelocaliseerd was en vrees voor verdere uitbreiding niet meer bestond. Het was daarna een kwestie van tijd ona het gevaar geheel te bezweren. Met betrekking tot de omvang van de schade kan nog weinig worden gezegd wel staat vast, dat deze zich niet beperkt tot de verloren gegane grondstof. Ook de loods zelf heeft duchtig gele den, zodat tamelijk omvangrijke herstelwerkzaam heden daaraan zullen moeten worden verricht. Een gelukkige omstandigheid is, dat het be- ^^rijf zelf geen 3tagnatie ondervindtonze afnemers, ^Pie in groten getale reeds blijk van medeleven gaven met het ongeluk, dat ons heeft getroffen, kunnen gerust zijn. Onze leveringen aan hen worden er niet door in gevaar gebracht. In moeilijke omstandigheden blijkt dikwijls, dat er velen zijn, die hulp in nood willen bieden. Het is prettig dit ook in dit geval te kunnen vaststellen. Niet alleen werd uit vele omliggende gemeenten assitentie aangeboden, ook op het terrein zelf boden talrijke vrijwilligers van alle rang en stand de behulpzame hand tot diep in de nacht. Een woord van grote dank aan allen, die hulp hebben verleend of deze hebben aange boden (ook wanneer deze door de omstandigheden niet kon worden aanvaard) is hier zeker op z'n plaats. Over de oorzaak van de brand tasten we gelukkig niet in het duister. Het staat vast, dat deze aan kortsluiting is te wijten. Vermelden we tenslotte nog, dat verschillen de autoriteiten, op het terrein van de brand aan wezig waren. Zo merkten we o.a. Burgemeester Zeeuw op en de Heer Roos van de. Inspectie van het Brandwezen te Arnhem. De politie zorgde uitstekend voor afzetting van het terrein en regeling van het verkeer. Gecombineerde ledenvergadering van de Op Dinsdagavond 19 April werd in het Parkgebouw een gecombineerde ledenvergadering gehouden van de Afd. Kas, het Pensioenfonds en Ziekenfonds. Hoewel in verband met de slechte opkomst van vorig jaar extra propaganda was gemaakt, bleek het aantal bezoekers nog minder te zijn. De vergadering werd gehouden onder voor zitterschap van de Heer Jordaan. Achtereenvolgens werden dan de verschillende fondsen behandeld. 1. Afd. Kas. Notulen en financieel verslag van 1948 wer den zonder wijzigingen goedgekeurd. Verder waren er geen mededelingen en werd er gelegenheid gegeven tot vragen stellen. Naar aanleiding hiervan werd gesproken over 1. afschaffing carenzdagen, 2. controle bij bedlegerige patiënten, 3. beslissing controlerend geneesheer, 4. aanvulling op het ziekengeld, 5. werkhervatting na ziekte achter in de week, 6. werkzaamheden van de controleur. 2. Ziekenfonds. Ook op deze notulen en het financiële jaar verslag van 1948 waren geen op- of aan merkingen. Medegedeeld werd, dat zich medio Mei een tweede tandarts zal vestigen in Rijssen. Bij de rondvraag werd gesproken over: 1. Rechten van de verzekerde bij opname in ziekenhuis, 2. Wat wordt gedaan als het hiervoor vastge stelde aantal dagen is bereikt en de patient nog ziekenhuis-verpleging nodig heeft? 3. Doorlichting 1948.

Het Anker | 1949 | | pagina 7