De Lente is daar! Seppenwoolde, H. Nieuwenhuis, J. W. Pongers, D. J. Wolterink, p. Hanstede, D. Markvoort en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. De heer J. H. Nijland (Spoélerij) is wegens ziekte ^verhinderd. druk is, en in de ergste gevallen het eerst wordt geholpen. Hierna sluiting. Na opening door de Voorzitter, de Heer A. H. ter Horst, worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen. Naar aanleiding hiervan merkt de kern op, dat hierin wordt gesproken over het aanplakken van bekendmakingen bij het portiershuisje. De 'bedoeling is om deze aan te plakken bij de nieuwe ingang van fabriek „Beek". Behoudens deze wijziging worden de notulen goedgekeurd. j Aangezien er van de zijde der Directie geen mededelingen zijn, verzoekt de Voorzitter aan de Ij^rn de te bespreken punten ter tafel te brengen. W De kern meent, dat de lonen van de jongens bij de relwinders in de Spoelerij te laag zijn. Zij zou graag zien, dat de tarieven voor het betref fende werk nog eens bekeken werden. De Voorz. antwoordt hierop, dat men hier mede momenteel bezig is. Verder is er een klacht uit de Weverij, dat er niet voldoende garenbomen in voorraad zijn en men daardoor veel wachturen heeft. Nadat nog enige kleine punten behandeld worden, gaat men over tot de rondvraag. De kern herinnert er aan, dat er indertijd beloofd is, dat er in de Sterkerij Bijvank boven de papbak van machine 7 een waterkraan zou worden aangebracht. De Voorzitter zegt, dat het goed is, dat dit geval genoemd wordt. Het zal genoteerd worden ^^nog eens de aandacht van de Directie hebben. In de Smederij zou men graag een paar handdoeken meer hebben bij de wasbakken. De Voorz. denkt, dat dit wel in orde zal komen. Vervolgens wordt gevraagd of er iets gedaan kan worden aan de rijwielbergplaats Beek. Bij nat weer staat de vloer blank. Uit de Spinnerij is een klacht, dat er te weinig lege klosjen zijn. Zie aan struiken en bomen, De knoppen weer komen, Zo warm-bruin getint Zie, de zon schijnt weer buiten, En vogels, ze fluiten Bij zacht zuiden wind. Wij zien weer de sporen, Bij 't ploegen der voren, Door 't ijzer gesneên Er stijgen weer geuren, En bloemekens kleuren, Schoon zacht nog en kleên. Ginds hoog door de luchten, Daar trekken weer vluchten, Uit streken zo veer En uit poelen en plassen, Met tenoren en bassen. Klinkt 't kikkerlied weer. Door Zephir gedreven Straalt rondom nieuw leven Het jubelt tegaar Komt, ouden en jongen Naar buiten gesprongen, De Lente is daar J. H. Mekenkamp Tenslotte wordt nog geinformeerd hoe het staat met de gezinshulp. Er is thans voor een groot gezin, waarin de vrouw ziek is, de hulp ■afgewezen. De Directie zegt, dat men tot nu toe nog altijd kon helpen, doch dat het nu wel een beetje jj t'jl.,, \f\f

Het Anker | 1949 | | pagina 3