I Leeszaal Parkgebouw Gezellige avond voor de leden van het Spaarfonds 1924 Courths-Mahler Peter Ravenportsdochter 1925 Jong Dolade De akker is de wereld 1926 Koenen Marie De andere 1927 Korthuis Piet In de ban van de tropen 1928 Kravchenko Victor Ik verkoos de vrijheid 1929 Loon Foka v. Het eerste gebod 1930 Meerdinck C. van De gevloekte 1931 De gezegende 1932 Mondria H. Een man offert z'n vrouw 1933 Reest Rudolf van Glascultuur 1934 Romijn Aart De achtergrond 1935 Rossum Rie van Crinolientje Het is fijn te zien, dat er nog steeds een druk gebruik wordt gemaakt van de bibliotheek. Natuurlijk komt het voor, dat men wel eens een boek vraagt dat we niet hebbenhet aantal boe kten is nu eenmaal beperkt. njQpok zijn er wel opmerkingen te maken aan htc adres van sommige lezers (of lezeressen), die zich niet houden aan de voorschriften, wat niet altijd even prettig is voor de mensen, die de boeken innemen en uitgeven. Maar over het al gemeen rolt het zaakje. Ieder, die met de bibliotheek heeft te maken weet natuurlijk, dat we ons maandenlang hebben moeten behelpen en in de rommel hebben gezeten. Hieraan zal nu gauw een eind komen. De tech nische leiding van der firma hcefc toegezegd, dat het werk nu gauw klaar zal zijn; we waren blij dit te horen. Het lijkt er goed op, dat de leeszaal straks even mooi zal zijn als de andere zalen en nog beter dan vroeger aan haar doel zal kunnen be antwoorden. Nu hebben we nog iets op het hart. Het betreft de wijze waarop de boeken worden gele zen. We kunnen goed begrijpen, dat er niet in alle gezinnen nauwkeurig op wordt gelet, dat een bqj^ia lezing niet blijft slingeren, zodat het uit de^PFnden van kleine kinderen blijft. Maar doe in elk geval je best voor de boeken te zorgen alsof ze van jezelf waren. Je ontvangt toch zeker zelf ook liever een goed onderhouden boek dan één dat er slordig en vuil uitziet Werk er daar om aan mee de bibliotheek in dit opzicht op peil te houden. Een boek, dat in vele handen komt, kan niet altijd even schoon blijven. Als de dames zich echter aan het werk zetten en een boekomslag maken zoals, in -de damesrubriek beschreven is, dan zullen de boeken er zeer zeker netter blijven uitzien. Een hiervoor geschikt stukje jutedoek is voor een paar centen wel te krijgen. s V Tenslotte delen we nog mee, dat de volgende boeken aan de bibliotheek -zijn toegevoegd: 1923 Bruyn Cor Wendelmoet 1922 Bruyn Quwehand Dreigende branding 1923 Bye F. E. Wolven huilden rond het bosmeer Op Dinsdagavond 8 Maart werd in het Park gebouw de jaarlijkse spaaravond gehouden. De zaal was voor deze gelegenheid door de gérant van het gebouw weer eens gezellig inge richt. Overal hadden zich groepjes gevormd, in afwachting van wat hun deze avond brengen zou. Om 8 uur waren bijna alle genodigden aan wezig. De heer Jordaan heette allen hartelijk welkom. Alvorens een overzicht te geven van het spaar- jaar 1948 had spr. nog een belangrijke mededeling betr. het onderbrengen van de spaargelden. Zo als bekend, werden deze gelden maandelijks gestort op de Rijkspostspaarbank. Bij het opvragen van gelden had men hiermede vaak moeilijkheden, o.a. het verzuim bij het ophalen en het lange wachten op het postkantoor. Ook gebeurde het vaak, dat de boekjes niet dadelijk beschikbaar waren. Met het hier gevestigde filiaal van de Nutsspaarbank te Almelo kan nu een overeenkomst worden aan gedaan, waarbij het opgevraagde geld onmiddellijk zal kunnen worden uitbetaald en de rentevoet de zelfde is als bij de Rijkspostspaarbank, n 1. 2.16. Het voorstel om de spaatgelden van de Rijkspost spaarbank op te vragen en lid te worden van de Nutsspaarbank werd door de vergadering met algemene stemmen aangenomen. Daarna volgde verdeling der prijzen, die door Ter Horst Co beschikbaar waren gesteld, waar bij het aan spanning niet ontbrak. In de pauze werd een kopje koffie met-een gebakje gepresenteerd. Na afloop van de prijzen- uitdeling werden er nog enige films gedraaid van de onthulling der gedenknaald in het Park en de opening van de fabriek Bijvank", welke zeer in dé smaak, vielen. Hiefnjede was deze bijeenkomst afgelopen-en keerden allen voldaan huiswaarts.

Het Anker | 1949 | | pagina 7