Dankbetuiging gauw uitgereikt worderD De Directie antwoordt, dat deze vandaag nog van het distributiekantoor afgehaald worden en dat de arbeiders deze dus eerstdaags verwachten kunnen. Vervolgens deelt de kern mede, dat in de Weverij „Bifvar.k" 3 rijen getouwen lopen, die door één motor worden aangedreven. Deze motor zit aan de buitenkant. De getouwen, die nu het verst van deze motor af staan hebben vaak storing. De vraag is nu, of het niet beter is de motor naar het midden te verplaatsen. De Directie zegt, dat dit geval reeds besproken is en dat men bezig is hierin verandering te brengen. Verder vraagt de kern, waarona de lonen in de Weverij Beek zo verschillend zijn. Er zijn wevers, die ondaijks de toeslag nog aanmerkelijk minder verdienen. De Directie zegt, dat dit een bepaalde groep betreft. Er zijn daarentegen ook wevers, die met de toeslag hoger liggen dan normaal. Er wordt een gemidd. toeslag gegeven, omdat anders de goede wevers meer moeten presteren. Dit punt blijft echter wel de aandacht der Directie houden. In de Naaierij vindt men, dat het tarief voor de zakken 67 X 117 te laag is De Directie zegt, dat het hier meisjes betreft, die dit werk nog niet lang doen Andere naaisters zijn, naar gelang ze meer van dit soort zakken genaaid hebben, zelfs in loon vooruit gegaan. Het beste is, dat de betr. meisjes naar het Loon- bureau gaan, waar ze hierover gegevens hebben. Betr. het naaien van zakken heeft de Directie nog een opmerking. Het gebeurt n.l, dat er soms langs de zakken heen genaaid wordt. Het gevolg is, dat bij het vullen van deze zakken de naad loslaat. anzelf- sprekend mag zoiets niet voorkomen en zal men dan ook de controle moeten verscherpen. Het volgende punt van bespreking is het ver plaatsen van jongens uit de Spinnerij naar de Spoelerij. De kern zegt, dat deze jongens in loon j ^n achteruit gegaan en vraag of dit verschil I niet overbrugd kan worden. - De Directie antwoordt, dat gedurende hun leertijd een aflopende toeslag wordt gegeven. Het zal echter nog eens bekeken worden. Hierna gaat men over tot rondvraag. De kern vraagt of in het vervolg bij vriezend weer de deuren van de V7.C. s in sterkerij Bijvank eerder geopend kunnen worden. De Directie adviseert om dan naar de baas van de betr. afdeling te gaan, die dit dan direct zal doorgeven. Uit de Weverij komt nog een verzoek om in de hoeken van de Weverij de noodlampen onder werktijd te laten branden, Verder wordt gevraagd, of de weg verbeterd kan worden van Beek naai Bijvank. De Directie antwoordt, dat men zal trachten deze weg zo gauw mogelijk ia orde te brengen. Nadat nog enige kleine punten behandeld wörden sluit de Voorz: de vergadering. 1 ,1 <*i O' i' Op 15 Met- j >- vierde Mej. J. Eertink haar 50-jarig jubileum. Op 13 jarigen leeftijd kwam zij in de Spinnerij en ging twee jaar later naar de afd. Krasserij, waar zij ongeveer 20 jaar heeft gewerkt. Van daar werd zij toen overgeplaatst naar de Naaierij „Beek" en is thans nog werkzaam in de handnaaierij „Bijvank Zoals gebruikelijk werd zij door de Directie ontvangen, die haar dankte voor haar ijver en plichtsbetrachting. Als aandenken aan deze dag werd haar een prachtige stoel en een enveloppe met inhoud aangeboden. Van H.M. de Koningin ontving zij de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, met welke onderscheiding wij haar van harte feliciteren. Op 31 December van dit j"aar zal Jenneken Eertink worden gepensionneerd. Wij hopen, dat zij dan nog vele jaren in haar stoel van de rust zal mogen genieten, die zij dan ten volle heeft verdiend. Aan allen die voor mij de 15 Maart tot een onverge telijke dag hebben gemaakt. Toen ik vijftig jaar geleden Bij Ter Horst mijn intrek nam Had ik heus niet durven dromen, Dat ik daar nu nog steeds kwam.

Het Anker | 1949 | | pagina 3