Familieberichten. Geboren: 19-1-49 Henricus Gechardus Dionysius zv G. A. Siegerink (Kal.) en G. A. Huis in't Veld 22-1-49 Herman zv J. W. Gcorman (Krasserij) en L. Poortman. 31-1-49 Jan zv E. J. H. Sprakel (Spoelerij) en A. Vruggink. 4-2-49 Zwenneken Gerharda dv L. Jansen (Spinnerij) en B. Z. Eshuis. 10-2-49 Maria dv J. Brinks (Krasserij) en J. G. Lichtenberg. 13-2-49 Andries Gerrit zv E. J. ter Keurst (We verij Beek) en A. H. v/d Noort. 15-2-49 Derkje dv J. Ligtenberg (Sterkerij Boomk.) en F. ter Harmsel. In dienst getreden: 20-1-49 31-1-49 7-2-49 7-2-49 7-2-49 7-2-49 7-2-49 D. Nijkamp J. Nijkamp A. J. Bruggink J. W. Koster G. J. Witten H. Beldman J. Kippers Spinnerij Boomkamp Kamgaren Spinnerij Spinnerij Boomkamp Spoelerij Vertrokken personeel: 20-1-49 W. Schreurs Spinnerij Boomkamp 29-1-49 A. Meenks Naaierij 29-1-49 H. Megelink 12-1-49 J. Voortman Kantoor Gehuwd: 19-1-49 J. Kamp en G. Veneklaas Krasserij Boomkamp Overleden: 2-2-49 J. Bakker 3-2-49 M. de Wilde (Gepensioneerd) Spinnerij Boomkamp SO-J arig -jubileum: 6-2-49 D. J. Bakker Van verschillende zfjden heeft men ons ge vraagd in het „Anker" te vermelden wat er de eerstvolgende weken in het Parkgebouw verwacht kon worden. Ten gerieve van deze en andere belangstellenden geven wij hieronder een opstel ling van het programma Vrijdag en Zaterdag 4 en 5 Maart KORPORAAL WANHOOP een komische film met in de hoofd rol George Fomby. Toegankelijk voor eiken leeftijd. Woensdag 9 Maart BERUCHT Een R.K.O. film waarin Ingrid Bergman en Cary Grant boeiende avonturen beleven. Geen toegang onder 18 jaar. Vrijdag en Zaterdag 11 en 12 Maart DE ZOON VAN ROBIN HOOD in Technicolor. Toegang 14 jaar. Woensdag 16 Maart VAN MENS TOT MENS vervaardigd naar het leven van Henri Dunant, oprichter van het Internat. Roode Kruis. Toegang 14 jaar. Deze film is door de Nederl. Keuringscommtssie aangemerkt als cultureele film. TEAMGEEST— We zouden hiervoor eigenlijk beter het Hollandse woord Clubgeest kunnen gebruiken. Maar we zien nu eenmaal vooral in onze sport, het Engelse woord in toepassing brengen en dan is het ook weer niet zo gek, wanneer wij Engeland als de bakermat der sporten beschouwen. Met teamgeest wil gezegd worden, dat in een groep een goede clubgeest heerst, kameraadschap en opofferingsgezinheid, de enige juiste weg, die leidt naar succes. Maar is dat niet overal zo Kunnen wij b.v. een goed harmonieerend huiselijk leven opbouwen, wanneer de teamgeest onder de leden ontbreekt En is het in ons maatschappelijk leven, in onze werkkring, eigenlijk anders Kan een bedtijf goed functioneren, wanneer de goede samenwerking tussen directie, kantoormanen arbeider ontbreekt? Vormt niet ieder een schakel in de ketting van het geheel en kan wel één schakel worden gemist? Dit voor ogen houdend moeten wij ook in het bedrijf streven en blijven streven naar team geest, naar het vormen van hechte schakels in het geheel, onverschillig welke werkzaamheden wij vervullen. Het komt er dan niet op aan, welk werk wij doen maar wel, hoe wij het doen. Het komt er op aan dat ieder, aan het bedrijf ver bonden, dat tenslotte ook zijn bedrijf is, waar bij hij groot belang heeft, zijn of haar taak goed vervult. Want niemand zal toch willen ontkennen, dat wij allen bij een bloeiend bedrijf tenslotte meer belang hebben dan bij een bedrijf, dat in de]strijd om het bestaan dood gedrukt wordt. Teamgeest moet ook heersen in de omgang met elkaar, door elkaar in en bij onze werkzaamheden steun te verlenen, waar dit mogelijk is. En dat is vaak zo eenvoudig en doeltreffend, b.v. een goed woord op zijn plaats, even de helpende hand hier of daar, waar dit nodig is, niet mee te doen aan kwaad sprekerij, dat soms zoo'n welige bodem vindt en dat als een sneeuwbal uitrolt. Wat kopen we voor die dingen, wat worden wij er beter aan Laten we tech liever trachten een goede sfeer te schep pen, elkaar het leven. waar mogelijk, veraange namen. Wij dienen hiermede ons zelf, ook en vooral, omdat wij daardoor in onze werkkring steeds meer bevrediging zullen vinden. Werknemer. t»

Het Anker | 1949 | | pagina 8