Mededelingen Ziekenfonds Wandelen. een uur verknoeit kan wekenlang moeilijkheden in de weverij geven en dc kwaliteit van het geweven product gaat hierdoor achteruit. M.J. Ziekenvervoer, indien het vervoer volgens verklaring van de behandelend geneeskundige medisch noodzakelijk is en na voorafgaande mach tiging. Indien de behandelend geneeskundige een spoedgeval aanwezig acht, kan machtiging ook achteraf, mits zo spoedig mogelijk, worden gevraagd. Onder ziekenvervoer wordt verstaan het ver voer per rijtuig, motorrijtuig, brancard of ander niet openbaar middel van vervoer a. naar of van een ziekenhuis of sanatorium b. naar of van een specialist of anderen arts of een inrichting, in welke de verzekerde moet worden of werd behandeld c. naar de woning van de zieke, indien hij buiten zijn woning of woonplaats ziek is geworden of een ongeval heeft gekregen d. naar of van een consultatie-bureau ten be hoeve van t.b.c.-lijders. Uitkering bij overlijden ten bedragr van f 50,—voor kinderen, beneden 2 jaar f30, Bij de aanvraag om uitkering, die binnen 3 maan den bij het ziekenfonds moet worden ingediend, moeten worden overgelegd een bewijs van over lijden, afgegeven door de Burgerlijke Stand en een werkgeversverklaring. Wanneer een kind als le vensloos aangegeven bij de Burgerlijke Stand is ingeschreven, wordt geen uitkering bij overlijden gedaan. Verblijf buiten de woonplaats. Wordt een verzekerde ziek, terwijl hij voor een kort verblijf (minder dan 30 dagen) buiten zijn woonplaats vertoeft, zodat hij niet de arts kan raadplegen, te wiens name hij is ingeschreven, dan kan hij zich wenden tot een andere arts. Hij kan dan van zijn Algemeen Ziekenfonds de kosten vergoed krijgen tegen overlegging van een kwi tantie en van een medische verklaring, dat met de hulp niet kon worden gewacht, totdat hij in zijn woonplaats zou zijn teruggekeerd. Hij is ver plicht zich bij de behandelende arts als verplicht- verzekerde bekend te makea. Deze regeling geldt niet voor hen, dia zich naar een andere verblijfplaats begeven, terwijl zij reeds ziek zijn. Is een verzekerde voornemens, zich tijdelijk en langer dan 30 opeenvolgende dagen naar een andere verblijfplaats te begeven, die niet ligt binnen het werkgebied van zijn fonds, dan is tijdelijke overschrijving naar een ander ziekenfonds nodig. Hij dient zich daarvoor onverwijld te wenden tot het fonds, waarbij hij is ingeschreven. V r ij e Keuze. Dc verzekerden hebben de vrije keuze uit alle in hun woonplaats of in de naaste omgeving daar van gevestigde huisartsen, specialisten, tandartsen, apothekers en vroedvrouwen, voor zover deze aan hun Algemeen Ziekenfonds zijn verbonden. Ten name van een huisarts n tandarts raag niet meer dan een bepaald maximu :i aantal verzekerden worden ingeschreven. Is dit aantal bereikt, dan kunnen geen nieuwe inschrijvingen meer worden toegelaten behalve in geval van gezinsvermeerde ring, bij huwelijk en wanneer het vroegere par- liculiere patiënten van de huisarts of de tandarts betreft. De verzekerden hebben het recht ten hoogste twee maal per jaar hun keuze te bepalen op 1 November en 1 Mei; alleen in zeer bijzondere gevallen is afwijking van deze regel toegelaten. Verzekerden hebben eveneens de vrije keuze uit alle in hun woonplaats of in de naaste om geving daarvan gevestigde ziekenhuizen, voor zover de besturen dezer ziekenhuizen met het fonds over-f eenkomsten hebben gesloten. Toezicht. Het toezicht op de Algemene Ziekenfondsen, ook wat betreft de vrijwillige verzekering, wordt uit geoefend door een daartoe aangewezen Commis saris. B e r o ep. In het Ziekenfondsenbesluit is de mogelijkheid voor het instellen van beroep nog niet geopend. Echter kan men zich te alle tijde met klachten of verzoeken om opheldering wenden tot de Com missaris, belast met het toezicht op Ziekenfondsen, Singel 250, Amsterdam. V. M. We gaan met rasse schreden weer naar het voorjaar. Men merkt het aan de onrust van de vogels, de bloeiende hazelaar, aan reeds bottende bomen en struiken. Maar we merken het ook aan onze wandelaarsters, die al even onrustig worden als de kwikkelerende vogels en die ons bij her haling de vraag stellen, wanneer wij er weer op uit zullen trekken. Wij zullen het geduld van onze mèks niet langer op de proef stellen en op Zaterdag, 5 Maart weer met onze wandeloefeningen aanvan gen Oefeningen, zeggen wij met opzet, want in derdaad zullen het, na de lange rustperiode van de winter, „oefeningen" moeten zijn. We beginnen- met korte afstanden om dan iedere week een stukje verder uit te meten, zo, dat wij binnen niet te langen tijd weer op 25 K.M. zijn, maar ook zo, dat iedere deelneemster aan onze sport, bij

Het Anker | 1949 | | pagina 6