Recept voor 4 personen. Vis. In de loop van het jaar hadden als bestuurs leden bedankt Mej. Ruiterkamp en de Heer H. M. Bolink, terwijl tijdens de vergadering nog een bedankje binnenkwam van Mej. D. Deyk. Een voorstel, om het aantal bestuursleden van 13 tot 11 te reduceren, werd zonder stemming aanvaard, zodat dus de verkiezing van één nieuw bestuurs lid nodig was. Bij meerderheid van stemmen werd in deze vacature Mej. Jo Lubbers verkozen. Het Bestuur is nu als volgt samen gesteld uit de da mes D. Tijhof, D. Gerritsen, H. Poortman, G. Rutgers, J. Lubbers en de heren A. H. ter Horst, T. Brandriet, W. Pijffers, Bionsvoort, J. Jansen en H. Vosman. Besloten werd, in navolging van de Bedrijfs voetbal-competitie voor Heren, deze zomer ook een Bedrijfskorfbal-competitie voor Dames in te stellen. Verder werd de komende vöetbal-competitie ter sprake gebracht, terwijl in principe aangeno men werd tot deze competitie ook een Bedrijfs- jeugdelftal toe te laten. Tenslotte werd nog besloten een Commissie samen te stellen voor materiaal-verzorging, in welke commissie werden benoemd de dames D. Tijhof, H. Poortman, J. Lubbers en de heren J. Averesch en Joh. Poortman. Deze commissie heeft tot taak zowel materiaal aan de leden uit te lenen, wanneer dat nodig is, als te zorgen, dat dit weer wordt ingeleverd, wanneer men als werkend lid zou bedanken. De wekelijkse sporioefeningen Het loopt prachtig met de wekelijkse oefe ningen, zowel wat de dames- als herenafdeling betreft. En het is niet alleen de grote deelname, waarin wij ons kunnen verheugen, maar ook de wijze waarop aangepakt wordt, de animo, waar mede de oefeningen worden verricht, is een reden ons te verheugen. Als we Jan Jansen met zijn meisjesgroep aan het werk zien lijkt het wel, alsof zowel leider als de deelneemsters voornemens zijn in één avond alle duikhoudingen of ronde ruggen weg te werken, alle spieren worden actief gemaakt en kan dan ook niet anders of dit moet voor de deelneemsters na verloop van tijd een heilzame uitwerking hebben. We zouden wensen, dat niet slechts een grote groep, maar alle meisjes uit ons bedrijf van het nut van deze lichaams oefeningen onder deskundige leiding overtuigd waren en evenzeer de ouders. Voor allen is plaats, desnoods in groepen. Maar ook in de herenafdeling zit leven en deelname is vrijwel iedere week groter dan ooit tevoren. En het zijn niet overwegend de jongeren, zoals vorig jaar, maar ook vele ouderen, die, mogen wij zeggen, reeds tot de veteranen beho ren, nemen opgewekt aan de oefeningen deel. Zeker, zij kunnen niet altijd tegen de jongeren op, maar als het te gek gaat, zijn ze wel zo verstan dig het eens even aan te zien. Er heerst een zeer prettige stemming en het enige dat wij hebben aan te merken is, dat de leider de tijd niet moet overschrijden, ook al willen de jongeren in hun jeugdige overmoed wel eens even langer. Niet aan toegeven Jan, prompt op tijd aanvangen, maar even prompt „er uit." Ook voor deze afdeling geldt, dat nieuwe deelnemers te allen tijde van harte welkom zullen zijn. V. Nu het vleesrantsoen nog steeds niet ver hoogd is, willen we er eens de aandacht op ves tigen, dat vis het vlees in ons dagelijks eten zo goed kan vervangen. Vis kunnen we op verschillende wijzen be reiden we kunnen ze n.l. koken, stoven of bak ken. Hieronder volgt een recept voor het bakken van vis, waarvoor in aanmerking komt, bot, schol, tong, schar, bokking en kleine schelvisjes. 4 grote vissen zout bloem of melk olie of stukje boter De vissen schoonmaken, de kop verwijderen, de vinnen afknippen, aan beide kanten een flinke snee maken. De vissen goed wassen, daarna zouten en flink laten uitlekken, (plusm. een 1/2 uur laten staan). Nu de vis in wat bloem of melk wentelen. De vis in hete olie vlug bruin en gaar bakkeneerst aan de lichte en daarna aan d^ donkere kant. Bakken we bokking, dan strooien we er meestal ook wat peper over, samen met het zout. Daarna even door wat bloem wentelen en i* hete olie eerst even de velkant bakken, daarna de vleeskant. cxxxx~xx.xxxxx>öcxxxxjcxxïöa<xxxxx'xxxxxx»

Het Anker | 1949 | | pagina 4