Kernvergadering A. SEPPENWOOLDE (Spoelerij) A. Seppenwoolde, baas in de Afd. Spoelerij, ging op 31 Dec. j.l. ook met pensioen. Bij ge legenheid van zijn vijftigjarig jubileum, dat hij op 1 Oct. van het vorig jaar vierde, hebben wij al het een en ander van hem verteld. Wij volstaan dan nu ook met hem van harte een lange en welverdiende rust toe te wensen. Zoals gebruikelijk werden de scheidenden door de Directie op het privé-kantoor ontvangen. Onder aanbieding van de pensioenbrief dankte de Heer H. Jordaan hen voor hun trouwe dienst en sprak de hoop uit, dat zij nog lang van hun pensioen zullen mogen genieten. Van de medearbeiders(sters) van hun afde ling ontvingen de vertrekkenden nog verschillende geschenken als blijk van waardering voor hun aangename samenwerking. d.d. 12 Januari 1949 Deze vergadering- ,werd gehouden onder voorzit-t terschap van de heer H. JÓrdaari. De Voorzitter heet allen hartelijk welkom en wel iri 't bijzonder het nieuwe kernlid Mensink. Spreker wenst allen een voorspoedig 1949 en hoopt, dat er ook dit jaar prettig samengewerkt mag worden. De heer Markvoort dankt de Voorzitter voor de aardige woorden en brengt ook namens de kern de beste wensen over voor 1949. Hierna worden de notulen voorgelezen, dié na een kleine opmerking worden goedgekeurd. Vervolgens worden ook de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld werden. Hierna bedankt de kern de Directie voor de gun stige beslissing om de arbeiders een halve dag vrij te geven bij 25-jarig huwelijk. Vervolgens komt men nog terug op het minder goed lopen van garen in de Weverij. De Voorzitter leest hierop enige cijfers voor van de gemiddelde lonen in de Weverij. Naar aan leiding hiervan vindt spr. dat er geen redenen zijn om hier wat aan te doen. Het volgende punt is het vaststellen van de col lectieve snipperdagen. De Voorzitter noemt verschillende dagen, die hiervoor in aanmerking komen. De Kern wil dit nog eens graag nader overleggen en stelt voor de volgende maand met een voor stel te komsn. Aldus wordt besloten. Van de Batchingkamer is een verzoek om het gemiddelde loon dat berekend is voor de softener, waarop de zware kwaliteit verwerkt wordt te herzien. Vervolgens wordt geklaagd in de Krasserij Boom kamp over het neerslaan van stoom uit de leidin gen boven de spinmachines, waardoor de ma chines gaan roesten en de jute slechter loopt. De Voorzitter antwoordt, dat een en ander be keken aal worden. Verder wordt gevraagd om een bepaalde arbeider, die wegens lichamelijke ongeschiktheid verplaatst is naar een andere afdeling, waardoor hij in loon achteruit is gegaan, zoveel toeslag te geven, dat hij weer aan zijn oude loon komt. De Voorzitter zegt, dat men dit nader zal bekijken. Hierna komt men aan de rondvraag. Gevraagd wordt om het loon van de man achter de mangelmachine gelijk te maken aan het loon van de man vóór de machine. Verder wordt gevraagd om de tussendeur van de W.C.'s in Sterkerij Bijvank zo te veranderen, dat deze vanzelf dichtlopen. Men kan dan voorkomen, dat de W.C.'s bij vorstig weer afgesloten moeten worden. Uit de Weverij komt een verzoek om meer span ning op het zwakstroomnet. De spanning is nu te laag, waardoor bij storingen de getouwen niet afzetten. Ook wordt gesproken over de lange wachttijd bij dè tandarts. De Voorzitter zegt, dat dit de aandacht heeft van het Bestuur van het Ziekenfonds. Tenslotte wordt gevraagd of de hoofdlampen bij de laadplaats in Bijvank weer gemaakt kunnen worden. Dit zal genoteerd word&n. Hierna sluiting. v-

Het Anker | 1949 | | pagina 5