Sport Oud en Nieuw Krasserij Beek Instructeur Rosink Spinnerij Beek J. Ligtenberg Spoelerij H. J. Ligtenberg Sterkerij F. J. Harbers Weverij Brinks Naaierij W. Gerritsen Door de Directie is besloten, dat voor de go^de gang van zaken M. Jansen en J. Bronsvoort belast zijn met controle en juiste uitvoering uan B.K.T. M. J. T.B. Onze fabrieksrevue heeft dan nu voor de laatste keer gedraaid en wanneer wij de balans opmaken kunnen wij meer dan tevreden zijn. Meer nog dan de revue van het vorige jaar is het deze keer een daverend succes geworden, waarop niet alleen de samenstellers, doch ook de executanten met veel genoegen kunnen terug zien. Voor de aanvang schreven we destijds, dat het deze keer geen „pleer" zou worden en inderdaad d^k/amen in deze revue minder passages voor, die ^op effect berekend waren. Maar ieder zal moeten toegeven dat deze revue als geheel mooier van opzet en fijner van uitvoering was dan die van het vorige jaar. Dit was ook het algemeen gevoelen, al zijn er na tuurlijk uitzonderingen op de regel. En dit ver klaart ook de grote roep, die van deze revue uitging en die zovele vreemdelinpen uit naburige, maar ook uit verder afgelegen plaatsen trok. En steeds weer konden wij, na afloop, woorden van bewondering en van lof beluisteren. En wanneer wij dan zo nu en das met onze gasten eens tot een gesprek kwamen en wij hun vertelden, dat deze revue geheel was samengesteld en werd op gevoerd door eigen krachten, vonden wij nauwe lijks geloof. Zoals gezegd, de samenstellers en uitvoer- ders(sters) kunnen tevreden, meer dan tevreden zijn. Zij hebben talrijken uit ons personeel een of meer recht aangename avonden bezorgd en daar- •ast velen buiten ons bedrijf. Wij hebben mede ge- ten, wanneer wij die vele huismoeders in de zaal gadesloegen, eens even los van de dagelijksche beslommeringen, opgaand in en genietend van alles, wat hier geboden werd en wat de toets der critiek tot in alle onderdelen zo goed kon doorstaan. Daarover zullen allen het wel eens zijn. Een kwink slag of raak gezegde deed de zaal herhaaldelijk daveren van het lachen, maar bij alles werd de goede toon bewaard en niemand werd in zijn gevoelens of opvattingen ook maar in het minst gekrenkt. Dat mag en moet ook niet en het zal ons aller streven zijn en blijven, ook in de toekomst op deze weg door te gaan onder het motie „door, en voor allen." En als wij dan straks weer zo ver zijn, vragen wij opnieuw aller medewerking, die van onze staf achter het doek en die van onze Staf, die voor het gordfjn komt, ook van U, die zoals in deze revue' bezongen werd „stil geniet op Uw stoeltje." Ja, en wij vragen vooral bij voor baat weer de medewerking van U, vrouwen, die Uw man zovele avonden moet laten gaan om zich voor te bereiden bij de vele oefeningen en ook van U moeders, die Uw dochters wilt toestaan deel te nemen. Wij weten het, het is niet altijd even prettig voor U, vooral als het dan noodzakelijk af en toe wel eens laat wordt, een enkele keer ook wel eens, wanneer dat niet zo heel noodza kelijk was en wij nog eens even bleven „plakken. U weet dames, dat zit ons, mannen, nu eenmaal een beetje in het bloed. Persoonlijk heb ik het zover gekregen, dat ik de huissleutel mee mag nemen maar dat is ook nog maar sedert mijn vrouw lid is geworden van een vereniging voor huisvrouwen. Dan moet ik thuis blijven en op de kinderen letten als ruil waarvoor ik dan een ande re keer ook mag gaan. Hetgeen meestal 5 avonden in de week is. Die ruilovereenkomst werkt perfect en tot genoegen van beide partijen. Mannen, ik kan U niet genoeg aanraden Uw vrouwen ook lid te laten worden van deze nuttige vereniging, En nu gaan wij het paardje dan weer voor een ander wagentje spannen. Dames en heren, wilt U allen even noteren, dat wij op Woensdag, 2 Februari weer met onze sportoefeningen in de zaal aanvangen. De tijd, die ons deze winter nog rest, is kort geworden en het moet nu nog even zijn. Aanvangsuren als gewoon. Niemand late ver stek gaan en nieuwe leden zullen welkom zijn. Willen verder al onze leden er nota van nemen, dat de jaarvergadering zal worden gehouden op Dinsdag, 1 Februari a.s., 's avonds half negen in de koffiekamer van het Parkgebouw. Denk er om leden, dat wij allen met elkaar de sportvereniging vormen en niet een gedeelte. So long V. Weer is 't oude jaar verdwenen En wat heeft het ons gebracht Misschien hadden veler onzer Er iets beters van verwacht. Stakingen op vele plaatsen En veel politiek gezwets Zelfs de UNO gaf de wereld Internationaal geklets. Arabieren en ook Joden Leefden steads maar weer in strijd Vrede was nog niet te vinden, Hoe men zocht, 't was haat en nijd. Nu is 't nieuwe jaar gekomen, Heel bescheiden en bedeesd En wij hopen weer het beste Schoon het ergste wordt gevreesd.

Het Anker | 1949 | | pagina 3