ONS BOUWEN Tenslotte wordt gevraagd of de uitslag al bekend is van de trekking van de loten der Prins Bern- hard-Stichting, die de vorige keer uitgegeven zijn. Hierop wordt geantwoord, dat de nummers van de loten, waarop een prijs is gevallen, vanmiddag in de fabriek bekend gemaakt zullen worden. De trekking van de nieuwe loten zal ook waarschijn lijk nog deze maand plaats hebben. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. L. Mededelingen betreffende hei Algemeen Ziekenfonds. 5. Volledige verpleging en behan deling in een Ziekenhuis voOr de tijd van ten hoogste 42 verpleegdagen per geval, (niet per jaar), echter alleen op medische indicatie en met machtiging vanwege het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds of van de controlerend geneesheer. In spoedgevallen kan worden volstaan met machtiging achteraf, mits de aanvraag zo spoedig mogelijk na de opneming plaats heeft. De opneming geschiedt in de laagste Klasse van het ziekenhuis. Wil men in een hogere klasse worden verpleegd, dan moet men het verschil bijbetalen, ook voor specialistische behandeling. Na de 42e dag komen de kosten van verpleging nog 48 dagen voor rekening van ons eigen vrijwillig ziekenfonds. Een uitzondering wordt gemaakt voor korte shock-, slaap- of koortskuren, welke de verzekerden in elk ziekenhuis, waarmede de Algemene Zieken fondsen een overeenkomst hebben gesloten en waarin de behandeling door een specialist voor zenuw- en zielsziekten geschiedt, kunnen onder gaan, Deze kuren mogen in het algemeen niet langer dan drie weken duren. 6. Een tegemoetkoming van f3,per dag in de kosten van verpleging in een goed gekeurd sanatorium voor tuberculoselijders, mits op advies van een consultatiebureau-arts. Deze uitkering heeft alleen plaats, voor zover niet reeds uit het ïnvaliditeitsfonds de verpleging wordt bekostigd. Bij plaatsgebrek in een sanato rium kan opneming plaats vinden in een door de Geneeskundige Hoofdinspecteur van de Volksge zondheid voor de verpleging van tuberculoselijders goedgekeurd ziekenhuis, mits verzekerde zich op een wachtlijst voor een sanatorium heeft laten inschrijven. V. Medische indicatie is aanwezig a. indien d® aard en de ernst van het ziektegeval zodanig zijn, dat de opneming medisch noodza kelijk is, omdat de patiënt slechts behoorlijk te behandelen is in een ziekenhuis en alleen zie- kenhuisbehandding het uitzicht opent op herstel of althans belangrijke verbetering. 2. indien diagnose of therapie niet anders dan in een Ziekenhuis zijn vast te stellen (z.g. obser- vatie-opnemingen, waarvoor gewoonlijk een verblijf van één tot drie weken wel voldoende is). Huiselijke omstandigheden, als beperkte huisvesting, gebrek aan hulp, onvoldoende ligging of dekking, enz. of besmettingsgevaar voor de omgeving, leveren geen medische, doch ten hoogste een sociale indicatie op. Opne ming op sociale indicatie komt echter niet voor rekening van de Algemene Ziekenfondsen. Opneming wegens besmettelijke en geslachtsziek ten kan dus ook alleen plaats hebben op medische indicatie. Deze kan aanwezig zijn, wanneer zich bij genoemde ziekten complicaties voordoen, die aan de ziekte een ernstig aanzien geven. Een uitzondering wordt gemaakt bij febris typhoidea en paratyphus B. zodat lijders aan deze ziekten in elk geval voor rekening van een Algemeen Ziekenfonds in een ziekenhuis of barak kunnen worden opge nomen. Het vorige artikel eindigden we met de toe zegging deze keer eens iets over de voorbouw van fabriek Beek mede te delen. Wij kunnen al direct ter geruststelling opmerken, dat wij hierbij minder technisch behoeven te zijn dan de vorige keer. Zo af en toe hebben wij al eens gemerkt, dat de indeling van deze voorbouw rast aan ieder even duidelijk is. Gelijk wij ook reeds de vorig kr.z aanstip ten was de wenselijkheid naar ven a j d .omen om in Beek een centrale ingang te vow j, waar zo mogelijk alle werkers van deze f k zouden kunnen binnenkomen. Om der; o j of hall moesten dan de verschillende ws [leedgele genheden gegroepeerd worden. *-r - keel moest zodanig gelegen en ingericht zijn Je plaats van binnenkomst en- de spreid! o arbeiders zo logisch mogelijk w$s. Wij hebben ons toen eerst icht ge vormd van de groepen werkers, r'k k' binnen kwamen. Wij kregen dan vóór van

Het Anker | 1948 | | pagina 3