De klani is Koning Kori verslag Kernvergadering De Londense „Daily Telegraph" wijst er op dat de klant weer koning is in de wereld. „Een klant", zegt het blad, „is in iedere zaak de be langrijkste persoon. In levende lijve, per telefoon of per brief. Een klant is niet van ons afhankelijk, wij zijn afhankelijk van hem. Een klant stoort ons niet in onze bezigheden, hij is van onze be zigheden het doel. Wij bewijzen hem geen gunst als wij hem bedienen, hij bewijst óns een gunst als hij ons de kans geeft hèm te bedienen. Een klant is volstrekt niet iemand met wie wij een wedstrijd in scherpzinnigheid kunnen houden. Bij een debat met een klant aan het langste eind trekken, is nog nooit iemand gelukt. Een klant is iemand, die met z'n verlangens naar ons toekomt en het is onze taak zijn wensen te vervullen op zulk een wijze, dat zowel hij als wij tevreden zijn. Dat is de definitie van een klant in onze zaak en in de zaak van ieder ander. Uit „Handelsbelangen". van de d.d. 10 November 1948 Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de heer^ A. H. ter Horst, heet allen hartelijk welkom en opent hiermede de vergadering. Vervolgens worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en de daarin gestelde vragen als volgt beantwoord 1. Kan er aan de deur van Weverij Bijvauk II (tegenover Sterkerij Bijvank II) iets gedaan worden, zodat deze deur niet zo zwaar loopt Dit zal veranderd worden 2. Kunnen er in Weverij Bijvank II elecriisché takels achter de weefgetouwen geplaatst worden om de bomen op te takelen 1 Hiervan is niet bekend, dat dit beloofd is. Ook zijn er momenteel geen takels, ver krijgbaar. 3. Kan er een loods gemaakt worden om de locomotief in te plaatsen of kan bij het schoonmaken van de machine gebruik ge- gemaakt worden van de werkplaats van de loodgieters Bij een reparatie of een grondige schoonmaak kan gebruik gemaakt worden van de oude plaats. 4. Kunnen de stofophalers in de Weverij een overall krijgen in verband met het vuile werk, dat zij verrichten Bij de distributie is een aanvraag ingediend voor werkkleding. 5. Kunnen arbeiders, die ver af wonen niet in aanmerking komen voor fietsgeld De bestaande grens van 3 km. is terugge bracht tot 2V2 km. 6. Kan in de Pakkerij Beek het gat, waar vroeger een weegschaal heeft gestaan, ge dicht worden Dit gat is inmiddels gedicht. Naar aanleiding van vraag 5 wordt geinformeerd hoe men kan weten of iemand 2x/2 km of verder van de fabriek woont. Hierop wordt door de Directie geantwoord, dat de afstand naar verschillende richtingen is opge nomen. Mocht iemand menen, dat hij vergeten is, dan kan hij hiervan melding maken. De grens van 27s km kan niet verder teruggebracht wor den, want dan zou men in de kom van de ge meente komen. Vervolgens worden de te bespreken punten ter tafel gebracht. Uit de Spoelerij komt men met de klacht, dat het garen slecht loopt. De Voorzitter belooft dit te zullen onderzoeken. Van de Timmerkamer komt het verzoek of bij de draaibank de motor voor de stofafzuiging ge plaatst kan worden. De Voorzitter belooft om door te geven, dat dit in orde gemaakt wordt. Uit Weverij Beek is er e®n klacht over onvoldoen de licht boven sommige getouwen. De Voorzitter zegt, dat hij zal komen kijKen. Vervolgens wordt gezegd, dat het in de Batching- kamer „Bijvank" zo koud is. Hierop antwoord Brinks (Smederij), dat dit komt omdat het verwarmingsapparaat stuk is. Hieraan wordt echter al gewerkt. Uit de Kalanderij wordt gevraagd of het niet veranderd kan worden, dat de rollen doek zo ongelijk van lengte zfjn. De ene rol bij de ander scheelt wel soms 15 m*. Dit is lastig en bovendien nadelig voor de machines. Hierop wordt door een der leden gevraagd, of de wevers deze dan wel op de juiste lengte afsnijden. De Voorzitter belooft dit te onderzoeken.

Het Anker | 1948 | | pagina 2