Sport. We draaien dan wees op volle toeren met onze wekelijkse sportavond en het loopt prima. Voor de jongeren van 't vorig jaar, waarvan ve len verstek moesten laten gaan, zijn ouderen in de plaats gekomen die door een uurtje sport per week hun spierenstelsel in conditie willen houden. Maar de zaal is ruim en er is nog plaats voor meer deelnemersieder is welkom. Ieder kan ook meedoen, want „krachttoeren" worden niet ge vraagd hoor. Het gaat er alleen om alle spieren eens weer even aan het werk te zetten als een tegenhanger voor ons vaak eenzijdige werk. En Jan Jansen kiest zijn oefeningen wel zo, dat deze strekken tot „leeringhe ende vermaeck" van alle deelnemers. Van onze meisjesafdeling kunnen wij eigenlijk hetzelfde zeggen. Maar toch ligt de zaak hier iets anders. De meeste van onze meisjes doen ook aan sport naar. buiten uit, wij bedoelen korfbal en vooral wandelsport. Voor deze meisjes is het wel van bijzonder belang, dat zij in de winter maanden deelnemen aan onze avondsport waar alle spieren goed los komen en waardoor een grote mate van soepelheid verkregen wordt. En tevens een grote mate van uithoudingsvermogen. Er zijn nog altijd meisjes, die dit niet voldoende beseffen, die menen, dat men de wandelsport of welke sport dan ook, wel in de perfectie kan beoefenen, zonder al te veel inspanning. Deze opvatting is totaal fout. Zeker, het is niet zoo n grote kunst op een wandelconcours een traject van 25 KM. uit te lopen, behoorlijk uit te lopen zelfs. Maar, als in elke sport, komt het ook hier aan de laatste loodjes, waarin men dan vaak, onbewust misschien, tekort schiet. Wie op zoo'n concours aan de groepen wat meer aandacht schenkt zal bemerken, met hoeveel meer gemak en soepelheid de ene wandelaar boven de andere zijn of haar taak volbrengt. Wij hebbea een grote ploeg van uitsluitend meisjes en het is een prachtig gezicht deze groep gade ta slaan op haar wandelingen door bos en heide, zingende haar hoogste lied. Maar een jury zal juist van zoo'n ploeg iets meer verwachten dan zij dat in doorsne zal doen. Juist, omdat het uitsluitend meisjes zijn verwacht men soepelheid, gratie. U kent toch de definitie van „gratie" hetgeen wil zeggen be valligheid, bekoorlijke zwier in beweging, houding en manieren. Dat zijn punten, waaraan zeker aandacht moet geschonken worden en wat velen slechts kunnen verkrijgen door gestage oefeningen, ook en juist door onze wintersport. Wij kunnen er dan ook bij onze meisjes niet genoeg op aandringen het uurtje gymnastiek per week niet dan bij noodzaak over te slaan. De laatste wandeltocht van dit jaar, de kleu- renmars te Enschede bracht misschien velen een kleine teleurstelling uit een oogpunt van klassering. Wij vinden het nog altijd een zeer behoorlijke presta tie om als No. 5 in een zwaar concours te eindigen. Al hadden wij, voor zover wij de ploegen hebben gevolgd en zouden willen oordelen, ook iets meer verwacht. Het wil ons in Twenthe nu echter eenmaal niet lukken in tegenstelling met trips naar de andere kant, waar onze successen groter zijn. Maar hoe dan ook, niemand aal een ploeg als Favorita te Kampen, evenals de onze een dames- ploeg, de erepalm betwisten. En ook onze meisjes wisten, dat dit de zwaarste concurrente van het. concours zou zijn en zij hebben haar Kamper collega's de eer gaarne gegund. Maar wij weten ook, dat onze meisjes haar best zullen doen de zelfde hoogte te bereiken om het t.z.t. weer met de Kamperinnen op te nemen. Nu wij voor dit seizoen de laatste deelname aan een concours hebben gehad, willen wij toch even op een paar fouten de aandacht vestigen, die onze ploeg aankleven. Eigenlijk zijn het geen fou ten, doch tot heden hebben wij niet anders kunnen doen. Wij bedoelen de opstelling van de meisjes, i waarin geen lijn zit naar grootte. Wij zeggen, dat wij tot heden niet anders konden doen, daar wij steeds met te veel leden rekening hadden te houden, die tekort schoten om de belangrijkste plaatsen in de opstelling te kunnen bezetten. Wij menen nu langzamerhand zover te zijn, dat wij dit kunnen wijzigen en dat wij de opstelling van onze groep naar de grootte kunnen doen. Dit zal een belangrijke verbetering zijn in die zin, dat het geheel harmonischer zal worden. En dan die hoe ken, o, het maken van die hoekenHet is zo eenvoudig en zo gemakkelijk, het moest eigenlijk automatisch gaan. En toch, wij zien het in ieder concours, hoe in dit opzicht fouten, soms zelfs grove fouten gemaakt worden. En juist dat zijn fouten, die bij iedere jury zwaar wegen. Misschien kunnen Jan en Johan het daarheen leiden, dat wij deze winter tijdens de gewone oefeningen in de sportzaal af en toe hoeken draaien, zolang, totdat tenslotte de meisjes er draaierig van worden en zij het nog langer verdraaien om het op een wandeltocht verdraaid te doen. Aan de Kleurenmars werd ook deelgenomen door enige mannen uit ons bedrijf. Niet om een prestatie te volbrengen, al nemen wij ons petje af voos de wijze, waarop zij het pareours afleg den. Doel was, om eens een mooie tocht in de mooiste omgeving van Enschede mee te maken en hierin zijn zij zeker niet teleur gesteld. Aan de komende ontspanningsavonden voor ons personeel wordt hard, we mogen wel zeggen, zeer hard gewerkt. Momenteel kunnen wij nog niet zeggen, wanneer wij met onze groepen klaar zullen zijn om U te ontvangen, doch er wordt naar gestreefd om ongeveer einde November of zo spoedig mogelijk in December de eerste avon den voor ons bedrijf te kunnen geven. Ais wij zo ons oor te luisteren leggen, zijn de verwach tingen hoog gespannen na het succes van vorig jaar. Wij kunnen niet ontkennen, dat hierin enig

Het Anker | 1948 | | pagina 6