Verkoudheid. SPREEKUUR waar vroeger ijzer werd gebruikt tegenwoordig dit uitstekende roestvrije materiaal is te krijgen. De constructie van de roede is echter speciaal bestudeerd en is in deze vorm bij ons voor het eerst toegepast. De gehele kap is zonder ventila- tieraam uitgevoerd. De luchtverversing zal nader hand door een speciale inrichting geschieden. De volgende keer hopen we LI eens iets over de voorbouw, de was- en kleedgelegenheden mede te delen. T. B. In Holland, in ons lage land, Daar vind ik één ding naar Daar hoest en kucht men inderdaad Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Bijna het hele jaar. Men gaat naar een drogisterij In doosjes van papier Koopt men tabletjes zoet of zóut. Waar men het meeste maar van houdt Maar och, het helpt geen zier. Dan raadpleegt men een dokter, maar Die man weet ook geen raad. Hij schrijft gewoon een drankje voor En zegt„Niet buiten komen, hoor Doch, alles zonder baat. Men adviseert een warme groc, En dan direct naar bed. 't Is meestal echter 't zelfde lied De hoest- en niesbui mind'ren niet En alles wordt besmet. Verkoudheid, wat een narigheid, Half ziek en half gezond. Ik wou, dat onze wetenschap, Die zó geleerd is en zó knap, Hiervoor een middel vond. Helaas, hoe hoog de kennis is, Welhaast op elk gebied, En welk gevaar wordt afgewend Door serums, vroeger nooit gekend, Verkoudheid weert men niet. Gelukkig blijft de fiscus nu Nog buiten dit terrein Want wat verkoudheid voor ons is, We zouden dan toch wel gewis Nog meer verkouden zijn J. H. Met ingang van MAANDAG 1 NOVEMBER a.s. zal de Heer B. Ligtenberg, Sociale Afdeling, eiken morgen van 8,309,30 uur te zijnen Kantore spreekuur houden. Niet dringende geval len zullen buiten deze uren niet behandeld worden. Wij verzoeken onze arbeiders(sters) in 't vervolg hieraan te denken om onnodig geloop te voorkomen. Mededelingen betreffende het Algemeen Ziekenfonds. Tandheelkundige hulp, volgens syste matisch-rationele beginselen. Consult, trekken van kiezen of tanden, wend- behandeling of verwijdering van tandsteen ge schieden gratis. Voorts heeft men recht op tandheelkundige röntgenfoto's. Voor vullingen (plomberen), zenuw- of wortelkanaalbehandeling en gehele of gedeeltelijke kunstgebitten is mem bijbetaling verschuldigd. Orthodontische hulp (gebitsregulatie), gegoten vullingen, kronen, brug gen en stifttanden worden niet verstrekt. Patiën ten, die hun gebit in orde hebben laten brengen, dienen zich regelmatig aan een halfjaarlijkse tandheelkundige controle te onderwerpen. Dit is van groot belang, niet alleen ter voorkoming van een hernieuwde achteruitgang van het gebit, maar ook omdat alleen zij, dié van deze halfjaarlijkse controle gebruik maken, aanspraak kunnen doen gelden op de voordelen, die het verder onderhoud van een eenmaal gesaneerd gebit biedt. VERLOSKUNDIGE H ULP door een vroedvrouw. Slechts wanneer de vroedvrouw het nodig oordeelt, mag de hulp van een arts worden inge roepen. Wendt men zich zelf rechtstreeks tot een arts, dan komen de kosten geheel voor eigen rekening. In dat geval kan men ook geen aan spraak maken op vergoeding van het bedrag, dat anders aan de vroedvrouw zou zijn betaald. Alleen in plaatsen, waar geen vroedvrouw be schikbaar is, wordt de hulp door een arts verleend. Men vrage inlichtingen hieromtrent aan zijn Algemeen Ziekenfonds. De uitkering bij bevalling ten bedrage van f 55,— geschiedt niet door de Algemene Zieken fondsen, doch uitsluitend door de uitvoeringsor ganen der Ziektewet (Bedrijfsverenigingen en Raden van Arbeid) en in enkele gevallen door de werkgevers. V.

Het Anker | 1948 | | pagina 5