Kernvergadering fabriekssirene. Arbeiders in blauwe pakken en met schoongemaakte klompen stromen de poorten van de fabriek weer binnen. De kringloop der jute gaat voort GECOMBINEERDE VERGADE RING FABRIEKSF ONDSEN. Op 2 September j.l. werd in het Parkgebouw een gecombineerde ledenvergadering gehouden van Ziekenfonds, Afd. Kas en Pensioenfonds van ter Horst Co. N.V. De Voorzitter, de heer Jordaan, opent deze vergadering en heet allen hartelijk welkom. Spreker betreurt het zeer, dat, hoewel er voldoende bekendheid aan is gegeven, slechts weinig arbeiders op de vergadering aanwezig zijn. De opkomst is echter wel beter dan vorig jaar en hij hoopt, dat dit bij een volgende ver gadering nog beter zal zijn. Door de verschillende secretarissen wordt hierna een verslag gegeven over het afgelopen jaar, welke verslagen zonder aanmerkingen worden goedgekeurd. Wel wordt enige vragen gesteld, die door de Voorzitter uitvoerig worden beantwoord. Betreffende het nieuwe Pensioenfonds, dat met ingang van 1 Januari 1948 in werking is getreden, geeft de heer Jordaan een beknopt overzicht van de regeling van dit fonds. Binnen kort, zegt spreker, zal een nieuw reglement uit gereikt worden, nadat dit eerst met het Bestuur zal zijn besproken. Hierna wordt onder het genot van een kop koffie gepauzeerd. Na de pauze gaf Dr. Bense, die hiertoe be reid gevonden werd, een uiteenzetting over het nut van de doorlichting. Ter verduidelijking hiervan werd daarna de film vertoond „Wit Wint." Deze film is vervaardigd in opdracht van de Nederl. Centrale Vereniging Tot Bestrijding Der Tuber culose. Zij toont ons, dat tuberculose niet erfelijk is, maar een besmettelijke ziekte. Het is een verhaal van nederlaag en overwinning in een gezin, dat door t.b.c. was besmet. Nadat echter het gehele gezin was doorgelicht kon de bron van de Tuberculose gevonden worden. Dus overwinning, wanneer wij allenmee helpen 1 8 September 1948. Deze vergadering werd gehouden onder voorzitterschap van de Heer H. Jordaan. Na opening door de Voorzitter, worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Hierna worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld zijn. Hierna wordt overgegaan tot del punten van de agenda. De Voorzitter vindt, dat de opkomst bij de j.l. gehouden gecombineerde vergadering van de Afdeling Kas. Pensioen- en Ziekenfonds bedroe- vend klein was. Spreker hoopt, dat de opkomst een volgende keer beter zal zijn. Door de kern wordt gevraagd, of personen, die naar een specialist ver hier uit de buurt moeten, de gehele dag niet vergoed kunnen krijgen De Voorzitter antwoordt, dat men bezig is om te zien voor welke plaatsen men langer dan een halve dag nodig heeft. Verder wordt er gevraagd of er ijzeren platen kunnen gelegd worden van Sterkerij Bijvank naar de Kalanderij. De weg is hier slecht. Dit zal bekeken worden. Hierna komt men aan de rondvraag. Op een vraag, of het plan van een uitreikinq«| bij overlijden van een kostwinner al in de fabriel^' bekend gemaakt is, wordt geantwoord, dat dit vanmiddag zal gebeuren. Verder komt men met de vraag, of de ar beiderspers), die in de vacantie ziek waren of werden, nu geen vacantie kunnen krijgen. De Voorzitter, zegt dat hier al over gepraat is, maar dat men er nog niet goed uit kon komen. Het zal echter bekeken worden, zegt spreker. In verband met de moeilijkheden bij het op rijden van wagons op de draaischijf vraagt men of hiervoor niet een motor kan geplaatst worden. Dit zal aan de Heren technici worden voor gelegd zegt de Voorzitter. Tenslotte komt een verzoek om de lorries[in Pakhuis Beek door nieuwe te vervangen. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat men dit zal bekijken. Verder niets meer aan de orde zijnde,J sli^ de Voorzitter de vergadering. «JV Mededelingen betreffende het Algemeen Ziekenfonds. Duur der verzekering. De verplichte ziekenfondsverzekering begint, zodra men aanvangt met de arbeid, op grond waarvan men verplicht-verzekerd is. De verzeke ring duurt voort, zolang men in loondienst ar beidt en over het algemeen ook gedurende de tijdvakken, waarover men ziekengeld of een tij delijke uitkering krachtens een der Ongevallen wetten geniet. De verzekering eindigt o.a. wanneer men niet langer in loondienst werkt of de loongrens van f 3750,—, bij de Ziektewet vastgesteld, wordt

Het Anker | 1948 | | pagina 4