Mededelingen Ziekenfonds De zee is ééa met d' Oceaan, Zo eindeloos en ruim Men ziet de golven hoog en laag, Met koppen, wit van schuim. Daarboven welft de hemel zich In grijs of helder blauw. Hier zwalkt de zeeman dag en nacht Bij hitte of bij kou. En eeuwig zingt de zee haar lied, Opbruisend van nabij en ver Hetzelfde lied van eeuwen her, Verstaat gij deze taal nog niet? Komt, luistert, stil, met eerbied, zacht Nu hoort g' het klaar 't is WONDERMACHT Maar als de stormwind raast en tiert, En huilt langs duin en strand Als alles kraakt en kookt en loeit. Dan is de zee vergramd. Dan speurt ae met ontemb're macht De grauwe kolken af, En menig zeeman werd haar prooi, Vond daar helaas zijn graf. En eeuwig zingt de zee haar lied, Opbruizend van nabij en ver Hetzelfde lied van eeuwen her. Verstaat gij deze taal nog niet Komt, luistert, stil, met eerbied, zacht Nu hoort g' het klaas 't is WONDER MACHT Augustus 1948. J. H. M. Na de bevrijding is het Parkgebouw, dat gedurende de bezetting geruimen tijd door de Duitsers in beslag werd genomen, door onze Canadese bevrijders gebruikt voor recreatie van hun troepen. Levendig herinneren we ons nog de grote feesten, die in 't Park zijn gehouden en die in verre omtrek van zich deden spreken. Die tijd ligt achter ons en de wonden, bij de uitvoe ring van hun plannen^ door da Canadezen aan het Park geslagen, zijn inmiddels geheeldde rozenparken zijn wees intact en het gazon, waar dat nodig was opnieuw ingezaaid, is weer hersteld. Maar het gebouw zelf, daaraan was men nog niet toegekomen. Wel was het duidelijk, dat het niet kon blijven zoals het daar lag, beschadigd [in de verf, min of meer onooglijkmaar ter Horst Co. N.V., de eigenaresse van het gebouw, over woog meteen, voorgelicht door het bestuur van de Vereniging T.O.V.A., die het gebouw exploi teert, dat, wanneer] man eenmaal met herstel werkzaamheden zou beginnen, er meer zon moeten gebenren dan alleen het geven van een kwastje verf hier en daar. Er waren bepaalde wensen van T.O.V.A. met batrekking tot zaalinrichting en acoustiek. Begrotingen werden opgemaakt die, kwamen de plannen tot uitvoering, een [aardig bedrag zonden uitmakeamaar de zaal sou dan ook up to date zijn en geschikt voor alle moge lijke doeleinden. Dezer dagen nu heeft de N.V. besloten de nodige gelden voor de restauratie en modernisering van de zaal toe staan, zodat voor T.O.V.A, de weg vrij ligt met het werk te be ginnen. En dat zal nu gebeuren. Hoeveel tijd met een en ander gemoeid zal zijn is van te voren moeilijk te zeggen. Een onaaangename bijkomstige omstandigheid is, dat gedurende de uitvoering van de werkzaamheden de zaal niet zal kunnen worden gebruikt. Zo houden wij er rekening mee, dat op Zaterdag 4 September a.s. voorlo pig de laatste bioscoopvoorstelling in de zaal zal plaats hebben. Voor bioscoopliefhebbers een strop. Het spreekt vanzelf, dat, zodra we weer zullen beginnen, daarvan onmiddellijk mededeling aan het publiek zal worden gedaan. Al het mogelijke z al in 't werk worden gesteld om de bioscoop- oze periode zo kort mogelijk te doen zijn. ONDERHOUDSPLICHT Onderhoudsplicht ten opzichte van ouders, grootouders en schoonouders bestaat alleen, indien deze in behoeftige omstandigheden verkeren. Aangezien het hier een rekbaar begrip geldt, zijn daarvoor nauwkeurige grenzen getrokken. Voor de toepassing van het Ziekenfondsenbesluit, wordt behoeftigheid aangenomen, wanneer men zelf geen holgere inkomsten heeft dan vermeld in de hier vogende tabellen Gemeenteklasse man en vrouw man of vrouw 1 f 20,20 per week f 15,40 p. week 2 f 19,60 per week f 15,10 p. week 3 f 18,90 per week f 14,70 p. week 4 f 18,20 per week f 14,40 p. week 5 f 17,50 per week f 14,00 p. week 6 f 16,80 per week f 13,70 p. week 7 f 16,10 per week f 13,30 p. week De gemeente Rijssen is ingedeeld in de 5de klasse. Indien het inkomen 50 van bovenge noemde bedragen bedraagt, valt men reeds buiten de indirecte verzekering. De medeverze kerde personen, tot wie behalve de eigeD inwo nende kinderen, tevens stief- en pleegkinderen worden gerekend, worden aangeduid als Indirect verzekerden. Hier volgen twee voorbeelden van een gezin, bestaande uit moeder en zoon. 1 Een jeugdige, bij zijn moeder inwonende, rechtstreeks verzekerde zoon verdient f 18,— per week, terwijl de moeder, die weduwe is, een weduwerente van f 4,50 per week ont vangt. Gezamenlyk leven deze beide perso nen, indien er geenv erdere inkomsten zijn, van f 22,50. Derhalve zijn de kosten van het noodzakelijk levensonderhoud per persoon te stellen op f 22,50 2 is f 11,25 per week. Ia de kosten van het noodzakelijk levensonder houd der moeder draagt de zoon f 11,25 - f 4,50 is f 6,75, dat is voor meer dan de helft, bij, zodat de moeder indirect verzekerd is.

Het Anker | 1948 | | pagina 4