Vacaniie. Voorkomen is beier dan genezen. 1 Vacantie, vacantie, O, zalige tijd! Verlost van de zorgen, van lasten bevrijd De één gaat per fiets, de ander per spoor, Men trekt en men reist er heel Nederland door. 2 Fabrieken en werkplaatsen, alles staat stop, Veel zaken met bordjes „gesloten" er op. De bakker, de slager, de melkboer ei bij, De smid, ja de groenteboer zelfs heeft nog vrij. 3 Men pakt er zijn koffers; in zomerkleedij Wandelt men door de bossen en over de hei; Men zingt en men fluit, als de vogels, zijn lied; Aan zaken of werkplaatsen denkt men nu niet. 4 Vacantie, een zalige, heerlijke tijd, Waarin ieders hart zich verheugt en verblijdt, Men voelt zich gelukkig, voldaan en tevrêe; Vacantie toch brengt nieuwe levenslust mee. 5 Vacantie is enig, het sterkt ons gewis: Vooral als er warmte en zonneschijn is. Doch als er de regen bij stromen valt neer, Dan is de vacantie geen heerlijkheid meer. 6 Dan kan men vaak uren voor 't vensterraam staan, Zelfs zonder daarbuiten één mens te zien gaan; En als men eens even de straat oversteekt; Dan zijn onze kleren van water doorweekt. 7 O, Zonne, laat ons dan de volgende week, Met Uw koest'rende stralen toch niet in de steek Maar laat het voor allen 't zij groot of 't zij klein, Eens een echte gezell'ge vacantieweek zijn. J. H. M. Wie lust gevoelt over z'n belevenissen in de vacantie een opstel te maken, wordt verzocht dit aan de redactie te doen toekomen. Voos hen, die een opstel inzenden dat, ter onzer beoordeling, voor plaatsing in het fabrieksorgaan in aanmer king komt, stelt de Directie een paar prijsjes beschikbaar. We wachten met spanning af en hopen flink wat bijdragen te ontvangen. Ten huize van onze Directeur, de Heer M_> G. van Heel, die na z'n kuur in Zwitserland^ geheel opgeknapt is teruggekeerd, had Maandag j.l. een plechtigheid plaats. Het betrof de over handiging van een nieuw vaandel door Mevrouw van Heel aan de Muziekvereniging „Wilhelmina." Plaatsgebrek noopt ons met een uitvoeriger ver slag hiervan tot een volgend nummer te wachten. DRfiRIEHDE HSSEfl Het eerste van de onder bovenstaande titel aangekondigde reeks artikelen is speciaal bestemd voor onze meisjes. Volgens de voorschriften van de arbeidsinspectie is ieder meisje, dat loshangend haar heeft verplicht in de fabriek een haarnetje te dragen. Dit is geen plagerij van de Arbeidsin spectie, maar deze eis wordt gesteld in het belang der meisjes zelf. Immers, als je met loshangend haar te dicht bij de draaiende delen van een machine komt, loop je heel groot gevaar dat dit dan door machine wordt gegrepen. Over de ge volgen van zo'n ongeval zullen we maar niet spreken. Toch komt het nog herhaaldelijk voor dat onze meisjes het eenvoudig vertikken een haarnetje te dragen. Ze willen er heel graag leuk uitzien, sparen kosten noch moeite om er de krulletjes keurig in te krijgen en weigeren dan om die krullenpracht door het dragen van een netje voldoende te beschermen. Vinden jullie dat nu verstandig Nee, héLaten we dan afspre ken dat we van nu af aan ons zullen houden aan de voorschriften van d® Arbeidsinspectie, die toch alleen gemaakt zijn om ongevallen te voorkomen. S.

Het Anker | 1948 | | pagina 8