beschikken onze zaaloefeningen zijn hierop geheel ingericht. Misschien wordt dit niet altijd even goed aangevoeld, misschien hebt U wel eens een oefe ning te verrichten die U, laten we zeggen, wat kinderachtig vindt. Maar bedenk steeds dat alle oefeningen er op gericht zijn bepaalde spieren in actie te zetten. En dat U hieruit slechts het volle profijt zult trekken, wanneer U ook deze oefenin gen met ambitie doet. En dit laatste is nu juist het cardinale punt. Het moet altijd en overal zo zijn, dat, wat ge ook doet, gij het doet met over gave, met vreugde, met enthousiasme. Als het dagelijkse werk U tegenstaat, maakt ge lange dagen, de klok wil niet vooruit, ge hebt het inder daad zwaar en zijt niet te benijden, en toch, een uitblinker zult ge zeker niet zijn. Alleen hij of zij, die het 'werk niet schuwt doch het een zegen vindt te mogen en te kunnen werken, die hij of die zij zal de dag plukken en vreugde in het werk vinden. De wijzers van de klok vliegen en die hij of die zij zijn de besten uit onze maatschappij, in en ook buiten het werk. En precies eender is het ook in onze sport. Als men het niet met volle overgave, met ambitie en met vreugde doet, zal het voor Uw lichaam niet of weinig van nut zijn, doch doet gij ook de in Uw ogen „kinderachtige" oefeningen zq, als zij gedaan moeten worden, dan zal dit Uw spierenstelsel zeer zeker ten goede komen. Wan neer wij b.v. met onze meisjes een wandeltocht maken is steeds het eerste bevel van de leider hoofden op en los van beweging. Waarom Omdat iemand, die rechtop loopt daardoor alleen het volle profijt kan trekken van de frisse buitenlucht deze alleen doordoor met volle teugen tot de longen kan trekken. Nu wij bij onze wandelcub aangeland zijn, willen wij daar even blijven stilstaan. Deze afdeling heeft dit jaar tot heden wel uitzonderlijk mooie resultaten geboekt, dank zij de prachtige samen werking onderling, maar ook, dank zij het door zettingsvermogen van de meisjes voor het over grote gedeelte. Wij zeggen met opzet van het overgrote gedeelte, want nog steeds zijn er enkelen, die zich op hoogtijdagen gaarne laten zien, die gaarne mee willen doen, als het op uitgaan aan komt, maar die zich op de oefeningen heel weinig laten zien. Meisjes, dat is'niet eerlijk. Op con coursen speculeert gij daardoor op anderen, die U er wel zullen „doorhalen", maar bedenkt dat gij die anderen en ook de leider daardoor extra zwaar belast. Wij hebben die enkelen, die wij weinig zien, op de laatste concoursen gade geslagen en ons wel eens moeten bedroeven. Zij lopen het traject mee uit, ja zeker, maar hoe. Na de eerste 5 K.M. begint de zoutzakvorm al te komen en dat kan voor die meisjes dan zelf niet meer een ge noegen zijn, maar het is lichamelijk zeker ook af keuren. Boven schreven wij, wat gij ook doet,0^ doe het GOED, met vol enthousiasme. Is het U gauw te veel, begin er ,dan liever niet aan. Om nu deze enkelingen tegen zichzelf te beschermen hebben wij moeten besluiten voortaan bij concoursen slechts die meisjes te laten deelnemen die wij voldoende getraind achten. Mocht een enkeling dus in het vervolg eens teleurgesteld worden, laat men dan bedenken dat het om eigen bestwil is.

Het Anker | 1948 | | pagina 6