Bibliotheek Parkgebouw Voor hoe lang? Aangenomen nu, dat in een willekeurig be drijf op de hiervoor geschetste wijze voor alle werkzaamheden de meest geschikte persoon is uitgezocht, is dit dan een waarborg, dat onder alle omstandigheden hiermede bereikt wordt wat men er van verwacht of hoopt Dit is geenszins het geval. Er zijn meer factoren dan uitgezocht personeel alleen, die op de arbeidsprestatie van invloed zijn. Als een van de voornaamste hiervan noemen wij de fabrieksinstallatie en outillage, dus de inrichting van het arbeidsterrein en de be werktuiging. Wanneer deze niet deugt, bijv. verouderd is of door slijtage en niet tijdige ver nieuwing niet meer in staat is het product in de noodzakelijke goede kwaliteit of (en) in het ge wenste tempo en dus in voldoende hoeveelheid, te produceeren, dan kan daarin ook het best onderlegde personeel weinig of geen verbetering brengen. De voortdurende zorg van een fabrikant zal er dus op gericht moeten zijn, dat hij over de beste machines in alle afdelingen van z'n bedrijf de beschikking heeft, opdat het personeel aan de verwachting van een „goede" productie kan voldoen. Dit is trouwens ook een eis van zelfbehoud. Wie z'n bedrijf laat verouderen, wie niet op tijd zorgt voor vernieuwing van z'n productieapparaat als het nodig is of, voor zover het oude nog in goeden staat is, niet zorgt voor onderhoud daarvan, kan op de duur de strijd tegen z'n concurrenten niet volhouden z'n bedrijf zal gaan kwijnen tot nadeel van zichzelf en van z'n werknemers. Goed onderlegd personeel en goede machines zijn naast goede leiding onont beerlijke factoren voor een goed product. Het zwaartepunt valt daarbij op de mensen, de arbeiders, die lust dienen te hebben in hun werk en vakbekwaamheid om het uit te voeren, op deze wijze er toe bijdragende, dat het bedrijf een goede naam krijgt en behoudt. Het doet ons genoegen thans te kunnen zeggen, dat de bibliotheek 's Woendags, 's avonds van 7—8 uur zal worden opengesteld tot het uitlenen van boeken, te beginnen 7 Juli a.s. Elk T.O.V.A.tlid heeft recht gratis één boek per week te lenen op vertoon van lidmaatschaps kaart. Niet-leden betalen 10 cent per deel per week zij kunnen boeken lenen na storting van een waarborgsom van f 2,50, die'zij terugontvangen wanneer zij ophouden gebruik te maken van de bibliotheek en aan hun verplichtingen hebben voldaan. Boeken, die beschadigd worden of niet te ruggebracht, moeten vergoed worden tegen de prijs van een nieuw aan te schaffen exemplaar. Onderling ruilen van boeken is niet toege staan. Boekenlijsten zijn in de leeszaal aanwezig. De leden van de bibliotheekcommissie t.w. A. H. Vos, J. H. Borghuis, J. Bakker, J. Nijkamp, H. Rolleman, E. H. Boddé, zullen op aanvraag verstrekken. timmerkamer pakkerij Bijvank weverij ploeg Bruins, Oosterhofweg, kantoor, gaarne nadere inlichtingen Wat is het toch een rare tijd. Een tijd als nooit gekend Voor opbouw en voor volksherstel Wordt alles aangewend, De oorlog heeft totaal vernield Ons Nederlands bestaan, De handel en de welvaart zijn Finaal ondergegaan. Nu bouwt men weer en brengt bijeen Men koopt en men verkoopt Bedrijven zorgen meer dan ooit, Dat alles piekfijn loopt. De auto's razen als voorheen, Weer druk door stad en land, Men gaat weer uit per trein en fiets Naar 't Scheveningse strand. Het schijnt of 't nu nog beter gaat, Dan 't vroeger is geweest Men musiceert, men zingt en danst Het is weer volop feest. Maar hoort ge niet als uit de vert' Het dreunen van 't kanon De politieke hemel toch, Is zwarter dan ze kon. Het is protest slechts op protest Het regent klacht op klacht Men neemt besluiten en keurt af, Tot diep vaak in de nacht. Men komt met dreigementen zelfs, Elk heeft een grote mond Maar bij dit alles ziet ge toch, Het vuur ligt bij de lont.

Het Anker | 1948 | | pagina 4