T.O.V.A. Bibliotheek. Vier gouden Jubilarissen. K.S.W. te Nijverdal met 251 s/i- P*- HEKA met 245,5 pt. en D.O.S. met 226,5 pt. Rijssen maakte dus een goede beurt en terecht werd er bij de prijsuitreiking op gewezen, dat de wandelsport in Rijssen op hoog peil stond. Met een hartelijke felicitatie werd ons een fraaie beker uitgereikt of juister, toegezegd, daar hierin nog een incriptie geplaatst zou worden. Meer echter nog dan deze mooie beker kunnen wij apprecieeren de onver bloemde waardering van het Deventer publiek, wanneer onze groep, keurig in het gelid marcherend, zingend uit volle borst voorbijtrok. Inderdaad, Rijssen heeft Zaterdagmiddag voor de propaganda van de wandelsport een goede bijdrage geleverd. Zoals men weet, werd het concours Zondag voortgezet. In de burgergroepen waren die dag de eerste drie prijswinnende verenigingen als volgt De Ho.ven te Zutphen 2432/s pt., Eendracht Zutphen 242 pt. en W.W.W. te Wageningen 234Ys pt. Tien en een griffel voor onze meisjes, een extra pluim voor Johan. Wij achten het een voorrecht in ons midden iemand te hebben, schuilgaande achter de initialen J.H.M., wiens dichterlijke voortbrengselen wij steeds graag een plaats in ons blaadje inruimen. In dit nummer vindt U een gedichtje van zijn hand, waarin hij de schoonheden van de lente beschrijft. Toen we het lazen dachten we onwil lekeurig aan het Volkspark, dat, vooral in dit jaargetijde dermate met bloem en blad is getooid, dat het de bewonderende aandacht trekt van in gezetene en vreemdeling. Wij hebben dit onlangs nog eens opnieuw ervaren toen het Parkgebouw het bezoek ontving van een gezelschap bestuurs leden van Verenigingen voor Vreemdelingenver keer uit verschillende plaatsen in Overijssel. De Heren hadden zich niet voorgesteld, dat een kleine plaats als Rijssen den vreemdeling zoveel kon bieden en in 't bijzonder roemden ze ook het Parkgebouw, waar gérant Mensink het gezelschap rondleidde, als een inrichting waarop Rijssen trots kan zijn. In het aangehaalde gedicht wordt ook ge sproken van vogels en vissen. Dit geeft ons aan leiding onze lezers ervan in kennis te stellen, dat de volière in het park weer bewoonbaar is ge maakt voor de levende- havevele nieuwe kleur- vogels zijn besteld en ook de hokken voor duiven, eenden, krielkippen, enz. zullen binnenkort weer zijn gevuld. Een paar pauwen tronen al enige weken in hun verblijf, waar ze een speciale attractie vormen voor de jeugd. Ook de vijver is weer bevolktweliswaar niet met alle soorten vis, die we er graag in wilden hebben, maar toch met karpers, waarvan er een honderdtal is uitgepoot. Langzamerhand komen wij weer in ons gewone doen en zullen Park en Gebouw als voorheen hun nuttige functie in de Rijssense gemeenschap kunnen vervullen. Wij willen dit stukje niet met een wanklank beëindigen maar als het 's Zater dags en 's Zondags 's avonds wat rustiger was in 't Park zou dit naar onze mening ten goede komen aan de bedoeling, die indertijd bij de stichters heeft voorgezeten. Aan de T.O.V.A.-leden wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 }uni de oude lidmaatschaps kaarten zijn ingetrokken deze hebben daarmede haar geldigheid verloren. Met de uitgifte van nieuwe kaarten zal bij het verschijnen van dit nummer reeds een begin zijn gemaakt. De kaarten dienen zorgvuldig te worden bewaard bij beëin diging van de dienstbetrekking is elk lid verplicht de kaart bij het loonbureau (de Heer J. H. Schinz) in te leveren. Door verschillende omstandigheden zijn de werkzaamheden niet zo goed opgeschoten als we ons hadden gedacht. De uitgifte van boeken moet daarom nog enige tijd op zich laten wachten. Op 1 Juni 1898 traden een aantal jongens van goed 12 jaar de fabriek „Beek" binnen om hun loopbaan bij de toenmalige firma ter Horst Co. te beginnen. Hiervan zijn onderstaande personen sedertdien onafgebroken bij Ter Horst Co werkzaam ge weest en hebben 1 Juni hun gouden jubileum gevierd. G. W. v/d MAAT (Kalanderij) G. W. v/d Maat begon zijn werkzaamheden bij de firma als arbeider in de Spoelerij. In 1903 werd hij overgeplaatst naar de Sterkerij, waar hij enkele jaren verschillende werkzaamheden ver-

Het Anker | 1948 | | pagina 6