Mededelingen Algemeen Ziekenfonds. Interne Bedrijfsorganisatie. I. Sfemmen uit Indië. Vervolgens spreekt men over de Stichting 1940—1945 (illegale strijders). Er is een verzoek gekomen aan de arbeiders <om een uur loon af te staan voor deze Stichting. Er wordt nu gevraagd of de Directie het goed vindt, dat hiervoor 2 X 7s uur overgewerkt wordt. De Directie gaat hiermede accoord, doch meent, dat het beter is dit niet op Zaterdag te doen, omdat in „Boomkamp" de economiser buiten werking is gesteld en zodoende de ketels te zwaar belast zijn. Besloten wordt het in de fabriek aan te plakken. Event, bezwaren kunnen dan aan de bazen kenbaar gemaakt worden. Hierna wordt nog gesproken over de uit kering van 2 extra-loon. Vorig jaar is 1 uitgekeerd met de vacantie en 1% met Kerstmis. Sommige kernleden zouden graag hebben, dat dit ineens met de vacantie uitgekeerd werd. De commissie zal dit nog eens overwegen en op de volgende vergadering met een voorstel komen. L. Hebben we in ons vorig nummer enige ver plichtingen behandeld, we zullen nu de voor naamste rechten der verzekerden mededelen. 1. VoUedige hulp door een huisarts, zowel ten huize van de patiënt als op spreekuur, waar bij inbegrepen verloskundige hulp, voor zover geen vroedvrouw beschikbaar is en buiten gewone verloskundige hulp op verzoek van de behandelende vroedvrouw, 2. Volledige hulp door erkende Specialisten op advies van een huisarts. 3. Volledige tandheelkundige hulp, als consult, extractie, wondbehandeling en verwijdering van tandsteen, zonder bijbetaling door de verzekerde gebitwerk, plomberen en röntgen foto's, tegen bijbetaling door de patiënt. Deze bijbetalingen alle te vermelden, zou te veel plaatsruimte vergen. Mocht iemand hierover inlichtingen wensen, dan kan men die ten alle tijde op het Loon- bureau verkrijgen. 4. Volledige verpleging en behandeling in een Ziekenhuis voor de tijd van ten hoogste 42 verpleegdagen per geval, echter alleen op medisch advies. 5. Tegemoetkoming in de kosten van verpleging in een Sanatorium voor tuberculoselijders voor de tijd van ten hoogste een jaar en op advies van een consultatiebureau-arts. De bijdrage van het fonds bedraagt momenteel f 3,— per verpleegdag. In een volgend nummer zullen we nog enige andere verstrekkingen mededelen. Rijssen, 22 Mei 1948. M. V. Bij een groot bedrijf, tot welke catagorie wij ook gerust het onze mogen rekenen, is het on mogelijk, dat één persoon, hoe knap en veelzijdig hij ook mag zijn, tot in alle onderdelen op de hoogte is van alles wat er in zijn zaak omgaat. Hieruit vloeit al dadelijk voort, dat de man, die aan het hoofd van een grote onderneming staat, zich dikwijls zal moeten verlaten op het oordeel van z'n ondergeschikten, aan wie hij een deel van de leiding zal moeten overlaten. Dit houdt meteen in, dat hij zich verzekerd moet weten, dat mensen, die dergelijke vertrou- wensposten bekleden, het onderdeel waarover hun het beheer is toevertrouwd, leiden in de geest van de hoofddirectie, m.a.w. dat zij hun leiding af stemmen op die van het geheel. Deze lijn voort zettende moet de directie er van overtuigd zijn, dat allen in het bedrijf, ook zij met minder hoge functies, zich niettemin bewust blijven van hun verantwoordelijkheid in het kader van het geheel, opdat dit zich harmonisch kan ontwikkelen tot een gezond en levensvatbaar lichaam ten dienste van allen, die er deel van uitmaken en uiteindelijk ook ten dienste van de volksgemeenschap, waartoe het behoort. Dat alles altijd zonder wrijving en schokken zal verlopen, zou teveel gevraagd zijn. Het vol maakte is nu eenmaal niet van deze wereld. Maar het streven moet er niettemin blijvend en zonder onderbreking op gericht zijn. Behoeft het, na het voorafgaande, nog betoog, dat de juiste keuze van alle bij het bedrijf be trokkenen, van het allergrootste belang is Velen zullen misschien falen in een bepaalde functie, terwijl zij zouden'kunnen uitblinken in een lagere rang. Een der beginselen nu van de moderne bedrijfsorganisatie is dit, dat men tracht de juiste persoon te vinden voor de verschillende soorten werk, die er verricht moeten worden. Een en ander is dit, dat men zoekt naar de meest efficiënte methodes om het werk te ver richten, Hiervoor bestaan verschillende bureau's, die aan de hand van wetenschappelijk vastge stelde richtlijnen hierbij van voorlichting kunnen dienen. Soerabaja, 9 Mei 1948. Voor 14 dagen terug Uw pakketje ontvan gen. Prachtig, vooral de vulpen en de sigaretten.

Het Anker | 1948 | | pagina 3