JUBILEA. Batavia, 4 Maart. Verleden week Uw pakje ont vangen, waarvoor hartelijk dank. k Was er zeer blij mee, vooral die vulpen kon ik zo goed ge bruiken. Met ons gaat alles nog goed. Ik zit al een maand of 11 bij de landingsboten en heb een mooi, vrij leven. Het is hier best vol te houden. A. Landeweerd. Makassar, 1 Maart. Hedenmorgen met grote vreugde het pakketje ontvangen. Vooral de siga retten waren welkom, omdat wij geheel zonder zaten. Dus kunnen jullie begrijpen, dat soldaat „Soja" de koning van de kamer is. Wij huldigen hier het principe„eerlijk zullen wij alles delen." Ieder pakket, dat hier komt, wordt kameraad schappelijk verdeeld. Zo wordt het leven van een soldaat hier veraangenaamd. A. H. Smalbrugge. Boekatedja, 21 Februari. Vandaag het door U gezonden pakket ontvangen. Het bleek wel, dat U goede inlichtingen ingewonnen had, wat een soldaat hier benodigt. Ik zal mij beperken met .alleen de cigaret te noemen, dat hier de laatste p tijd een probleem is. Nogmaals dank. G. J. Schreurs. Banjoemas, 12 Februari. Vandaag tot mijn grote verrassing Uw prachtig pakket. Ik kan niet zeggen, hoe ik daardoor getroffen was. Het was meer dan een cadeau, het was een vriendschappelijke klop op de schouder. Mijn vrienden en kamera den waren het er allen over eens, dat dit gebaar alles te boven gaat. Nogmaals hartelijk dank. G. H. Schreurs. Bandoeng, 23 Februari. De samenstelling van het pakketje verdient een woord van lof. De keuze der diverse artikelen is zo, dat de militairen, vooral wanneer deze zich in de rimboe bevinden, hieraan werkelijk wat hebben. Ik wil U dan ook allen hartelijk dank zeggen voor dit prachtige geschenk. G. Leussink. Tot zover het kleine uittreksel uit de brieven van onze jongens, hetgeen wel getuigt, dat een ^£n ander op prijs werd gesteld. PPIi*^3cni'ij.R U ook 'regelmatig met onze militairen overzee Met' Uwe familieleden en kennissen De jongens zullen het steeds op prijs stellen en U dankbaar zijn. V. Onder de inzenders van namen voor de krant waren er verschillende die aardige vondsten hadden gedaansommigen hadden hun fantasie in een tekening neergelegd. Een enkele had in een leuk gedichtje de door hem bedachte naam ge motiveerd. We kunnen ze alle niet noemen maar „Contact" en „De Schakel" zijn namen van fa- brieksorganen niet ver hier uit de buurt, zodat deze niet in aanmerking kwamen. Intussen zijn wij allen, die de moeite genomen hebben ons 1 of meer namen voor te leggen, daarvoor hartelijk dankbaar. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de volgende inzenders een prijsje zullen ontvangen t.w.H. ten Berge, G. J. Kastenberg, Joh. Poort man, D. Mulder en J. Ligtenberg, daar zij allen het anker als naam van de krant hebben voor gesteld. Tot nu toe was het bij de Directie gebrui kelijk om de arbeiders bij hun 50-jarig jubileum een cadeau aan te bieden. Thans werd echter besloten om ook bij 40-jarige dienstvervulling dit feit te herdenken. Naar aanleiding hiervan werden alle arbei derspers), die 40 jaar of langer in dienst bij de firma waren, uitgenodigd op Donderdagmiddag 25 Maart in de zaal van het Parkgebouw te komen. Van deze bijeenkomst, waarbij alle jubilaris sen, uitgezonderd enkele zieken, aanwezig waren, laten wij hier een beknopt verslag volgen. Van de Directie, die geheel aanwezig is, wordt het woord gevoerd door de Heer M. G. van Heel. Hij heet alle jubilarissen hartelijk wel kom en zegt blij te zijn, dat er zovelen aan de uitnodiging hebben gehoor gegeven. In een nor maal geval zegt spreker, laten wij de jubilarissen op het kantoor komen, doch met zon groot aantal als nu kan dit niet, waardoor wij op de gedach te kwamen voor deze gelegenheid de jubilarissen in de zaal van het Parkgebovw te ontvangen. Hierna deelt spreker mede, dat de Directie besloten heeft om niet alleen bij 50 doch ook bij 40-jarige dienstvervulling dit feit te herdenken. De Directie heeft dit wenselijk geacht, omdat er ook arbeiders zijn, die het niet beleven, dat ze 50 jaar naar de fabriek gaan. Hij feliciteert hierop de aanwezigen met hun jubileum en hoopt, dat het hun gegeven moge zijn hun werk bij de Firma in goede gezondheid te mogen voortzetten en ook hun 50- jarig jubileum te bereiken. Vervolgens zegt spreker, dat het ondoenlijk is om voor elke jubilaris een cadeau te kopen. De Directie heeft daarom besloten in dit geval een enveloppe met inhoud te geven. c,en ieder kan dan naar eigen goeddunken dit geld besteden, hetzij door iets te kopen als aandenken aan dit jubileum of het voor een ander doel te bestemmen. Een luid applaus verkondigt nu, dat een en ander met grote instemming wordt begroet. Hierna worden nog enige consumpties aan geboden en onder genot van een sigaar blijft men nog een poosje gezellig bijeen. Tenslotte dankt de oudste jubilaris, de Heer J. W. Seppenwoolde namens de betreffendé ar beiderspers) voor het mooie geschenk. L. De jubilarissen zijn BATCHINGKAMERW. Kreijkes, D. J. Wol- terink, B. J. Scheppink, J. W. Goossen, E. Peters, J. G. Geuzendam, A. J. Boerman, J. H. v/d Riet, G. Poortman, J. H. Nijland.

Het Anker | 1948 | | pagina 5