HALLO, DAAR ZIIN WEI T.O.V.A-Nieuws. stellen. Hebt U onze meisjes wel eens gezien, trekkend door bos en hei en zingend haar hoogste lied? Ook Uw dochter was daarbij, recht van lijf en leden, met blozende wangen en een tinteling in haar ogen, genietend om en door de sport, genietend van alles, wat de heerlijke natuur ons kan bieden. We kunnen het ons indenken, dat Moeder wel eens een enkelen keer moppert, wanneer de dochter op Zaterdagmiddag weer uitvliegt met ,,'t waandelpekn" «an, maar als het even kan, ouders, we doen een beroep op U, gun ze deze pret. Vergeet niet, dat het de enige middag is, die ons de gelegenheid biedt er ge zamenlijk uit te trekken en vergeet ook niet, dat het voor Uw dochter een tegenhanger is van de groei naar de machine door de week. Wij van onze kant vergeten niet en zullen het ook niet vergeten er onze meisjes steeds op te wijzen, dat sport niet het hoofddoel in vrije tijd mag zijn, dat huishoudelijke werkzaamheden en andere plichten daardoor niet verzaakt mogen worden en dat zij het ook als een sportieve en ouderlijke plicht moeten gevoelen in dit opzicht niet tekort te schieten. Als wij het zo met elkaar eens kunnen zijn, met elkaar kunnen werken aan de lichamelijke op voeding van onze jonge mensen, dan zal deze samenwerking naar onze bescheiden mening niet anders dan vruchtdragend kunnen zijn. Tot het kweken van gemeenschapszin, tot heil van het individu. Tot het kweken van gemeenschapszin hebben onze mensen hoofdzakelijk uit de smederij, maar ook buiten deze afdeling, zo juist een prachtige bijdrage geleverd. Weken te voren is dat reeds tot uiting gekomen in de noodzakelijke repetities en andere voorbereidende werkzaamheden, ieder op zijn of haar plaats. Geen wanklank werd ge hoord. Het resultaat is verrassend geweest. Be schaafd, geestig, niets en niemand kwetsend. Zo is „Scheering en Inslag' met recht ingeslagen. Onze straatjeugd is blijkbaar de vaak minder ^beschaafde straatliedjes vergeten. We horen nu W nog enkel zingen en fluiten de aardige revue- liedjes „Woer rout t hen en andere. En de „Knalavond" van ons sportfeest vergeten we niet zo gauw. Scheering en Inslag, door en voor ons personeel, kan het mooier, kan het beter Dank aan allen, die hieraan hebben meegewerkt. En wij weten ons de tolk van velen, wanneer wij van deze plaats de directie hartelijk dank zeggen voor de wijze, waarop zij dit winterfestijn voor haar personeel mogelijk maakte. Tot slot enkele zakelijke mededelingen. Het ligt in de bedoeling op Woensdagavond van 31 Maart in de sportzaal gecombineerde wed strijden te houden van de Dames- en Heren- afdeling. Aanvang 7 unr. Op 10 April hopen wij met onze meisjes- afdeling weer deel te nemen aan de wandeltocht van Irene te Wierden. Als hat even kan brengen we de wisselbeker mee, Lukt het niet. dan treuren we niet en zullen wij in onze tegenpartij sportief onze meerdere erkennen. Zo spoedig mogelijk wordt een vergadering gehouden van alle deelnemers en deelneemsters aan de Revue in combinatie met het bestuur der sportvereniging. Willen de afdelingen voorbe reidingen treffen voor de zomeravond-competitie P.S. De gecombineerde vergadering van alle deel- nemers(sters) aan de Revue met het Bestuur der Sportvereniging is intussen vastgesteld op Dinsdag, 30 Maart, 's avonds 8 uur in het Parkgebouw. Men ontvangt hierover GEEN nader bericht. Hallo Hier is ons eerste blad Het blad voor groot en klein, Die bij Ter Horst Co. N.V. Gezaam'lijk werkzaam zijn. Het houdt contact met iedereen. Het sluit zodoend' een band. Al wat er onder ons gebeurt Komt nu in ONZE KRANT. Het houdt ons op de hoogte steeds Van Athletiek en Sport Het zegt ons wie de dienst verlaat Of aangenomen wordt. En of men spint of twijnt of spoelt, En of men sterkt of weeft Ons blad is 't, dat van iedereen Bijzonderheden geeft. 't Brengt eendracht, samenwerking voort Tussen Firmant en Volk Het schept een frisse geest, waarvan Ons maandblad is de tolk. Wees welkom in ons midden thans Werk mee dan, mooie blad, Tot bloei der juteindustrie In onze Twentse stad. M._ T.O.V.A. leden, die belangstelling hebben voor toneel worden er op attent gemaakt, dat zij voor de voorstelling van „DE RESIDEN TIESPELERS" OP DONDERDAG 1 APRIL IN HET PARKGEBOUW op vertoon van hun lidmaatschapskaart een toegangsbewijs kunnen krijgen tegen de prijs van 50 cent. Zij dienen zich daartoe te vervoegen in het Parkgebouw bij de Heer H. Mensink. De bibliotheek in het Parkgebouw wordt op het ogenblik opnieuw in orde gemaakt. De Directie heeft geld beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van een groot aantal boeken en deze zijn in een nieuw gemaakte catalogus, welke thans 1800 delen telt, opgenomen. De bibliotheek-commissie hoopt spoedig ge reed te komen met het kaften en nummeren van de boeken, waarna aan de uitreiking niets meer in de weg staat. Nadere mededelingen hieromtrent hopen wij spoedig te kunnen doen.

Het Anker | 1948 | | pagina 3