nteressaiite ontmoetingen de Excelsior-teams voor Behoorlijke resultaten Excelsior-teams van na drie wedstrijden ongeslagen Spelenderwijs won Sportclub Rijssen van Daarle (0-2) Volleybal Henry Dunant- actie voor radio en De Ron o W erelddierendag Ciubliuiswerk start op 12 oktober Bioscoop Rijssen Uitslagen van Sportclub Programma Sportclub Succes voor van Pij keren Zwemfeest van De Mors Gat in rijbaan Enter sestraat Huisdieren- keuring 'J§ al Vrijdag 2 oktober 1970 3 VOETGANGERSACTIE 1970 TTC Rijssen I won van NTC-Markelo Televisie Radio «fEP I¥ Si» RIJSSEN. Het wedstrijdprogram ma voor de Excelsior-teams geeft voor a.s. zaterdag weer verschillen de interessante wedstrijden te zien. Zo gaat Excelsior I dat zaterdag vrij was en daardoor haar eerste plaats op de ranglijst aan ACV uit Assen moest afstaan, naar Klazienaveen om daar het elftal van die naam te ont moeten. De Drenten die een sterke verdedi ging hebben met aan het hoofd de ex-prof, doelman van S.C. Drente, speelden zaterdag in Kampen met 1-1 gelijk tegen DOSK en zijn de enigen die ACV een nederlaag toe brachten. Zij zullen er zeker op gebrand zijn het nog ongeslagen Excelsior de eer ste nederlaag te bezorgen. Of hun dit lukken zal is een open vraag, want de Rood-Witten moeten toch zeker in staat zijn een gelijk spel te behalen. Excelsior 2 speelt thuis en ontvangt de reserves van Sparta uit Ensche de die tot nog toe weinig gepresteerd hebben. Een overwinning voor Excel sior 2 is mogelijk indien men deze tegestander niet onderschat. Excel sior 3 dat zaterdag zo verrassend voor de dag kwam krijgt nu bezoek van Vroomshoopse Boys 2. Een gelijk spel zou al een verdienstelijk resul taat zijn voor de Koerbeldbewoners. Excelsior 4 gaat naar Nijverdal en komt daar tegen de derde editie van SVVN binnen de lijnen. In deze ont moeting zal wel niet veel kracht- verschil zijn. Excelsior 5 is vrij. 't Zesde de veteranen spelen thuis en krijgen als gasten plaatsgenoot Sport club Rijssen 3. Blijft Excelsior 6 on- RIJSSEN - De elftallen van Sport club Rijssen boekten afgelopen zater dag de volgende resultaten. Sportclub 1 won in Daarle met 2-0 van Sport club Daarle. Sportclub Rijssen 2 speelde, met 0-0 gelijk tegen Excel sior 4. Sportclub 4 verloor van Evers- berg met 3-2. Sportclub 5 won met 5-2 van DETO 5. Sportclub 6 boekte zijn eerste zege tegen Sp. Lemele 4 (uitslag 1-0). Sportclub 7 verloor van Daarle 2 met 4-1. Met dezelfde cijfers verloor Sportclub Dl van Eversberg D3. RIJSSEN Zaterdag speelt Sport club Rijssen 1 om 4 uur thuis tegen koploper Kloosterhaar dat nog onge slagen is. Sportclub 2 ontvangt om kwart over twee Hulzense Boys 2. Sportclub 3 gaat naar Excelsior 6. Sportclub 4 speelt uit tegen Vrooms hoopse Boys 3. Sportclub 5 gaat naar Daarle 2. Sportclub 6 speelt thuis te gen Enter Vooruit 7. Sportclub 7 gaat naar Vesos 4. Sportclub Al ontvangt Twenthe IA. Spoortclub B2 speelt op de Koerbelt tegen SVZW Bi en Sport club Cl gaat naar SDOL Cl. geslagen? Het zevende elftal gaat naar Den Ham en heeft daar Den Ham 3 als tegenstander. Excelsior 8 zal haar vierde nederlaag wel tege moet gaan nu men eén bezoek brengt aan DETO 5 in Vriezenveen. Of denken de spelers er anders over? Excelsior 9 treedt als gastheer op van Sportclub Lemele 4 en moet min stens een gelijk spel kunnen behalen. Tenslotte Excelsior 10 dat in Nijver dal Eversberg 4 als tegenstander heeft. De junioren en pupillen die zaterdag allen binnen de lijnen komen, hebben het volgende programma af te wer ken: Excelsior AI gaat naar Hengelo en speelt daar tegen Tuban'tia AI een on bekende tegenstander zodat van de uitslag weinig te zeggen valt. Éït A2 elftal speelt thuis en heeft weer een Goors elftal te bekampen n.l. Hector AI. Excelsior BI ontmoet op eigen terrein voor de hoofdklasse B de Bi-junioren van Voorwaarts uit Vrieznenveensewijk. Excelsior B2 gaat op bezoek in Wier den bij de Bi-junioren van Omhoog en zal zeker proberen ongeslagen te blij ven. Excelsior B3 krijgt in Lemele een moeilijke tegenstander n.l. Sportclub Lemele BI. De Cl junioren gaan naar Hengelo ep spelen daar tegen de Cl junioren van Hengelo. Het C2-elftal krijgt op de Koerbelt de C2 junioren van Wier den op bezoek. Excelsior C3 speelt ook op eigen ter rein en heeft een ander Wierdens elf tal als tegenstander n.l. Cl van SVZW. Excelsior C4' komt in Nijverdal tegen het C2 elftal van SVVN binnen de lij nen terwijl Excelsior Dl moet probe ren een gunstig resultaat te behalen in Enter tegen Enter Dl. Het pupillen-elftal tenslotte, Excel sior El, treedt op de Koerbelt als gastheer op van De Zweef EI uit Nij verdal. RIJSSEN. De verschillende Ex celsior elftallen die zaterdag binnen de lijnen kwamen behaalden ook nlu weer behoorlijke resultaten in hun wedstrijden. Zo verrichte Excelsior 2 een goede prestatie door in Vroomshoop het sterke, en nog ongeslagen Vrooms hoopse Boys 2, de eerste nederlaag toe te brengen in een spannende ont moeting, die het publiek van het be gin tot het einde boeide, Vrooms hoopse Boys nam voor de rust de leiding maar door Bennie Wolterink werd de stand weer gelijk, 1-1. Kort voor het einde zorgde G. Harbers er voor dat dest and 2-1 werd oin het voordeel van Excelsior 2 dat hier mede door beter verzorgd spel een verdiende zege behaalde. Excelsior 3 deed meer dan van haar verwacht werd en zorgde voor een grote verrassing door in Aadorp de eerste overwinning te behalen en ASV2 met 3-1 te kloppen. Een zege die hoop geeft voor de toekomst. Verrassend was ook het resultaat dat Excelsior 4 op eigen terrein be haalde door tegen mede-Sportparkbe woner Sportclub Rijssen 2 met 0-0 gelijk te spelen. Excelsior 6 dat met het tweede elf tal de reis naar Vroomshoop maak te en daar Vroomshoopse Boys 4 als tegenstander had kwam ook niet met lege handen terug en won met liefst 5-0. Excesior 7 deed het minder goed en moest op de Koerbelt met 6-3 haar meerdere erkennen in de derde edi tie van Vesos uit Hellendoorn. Excelsior 8 verloor ook haar derde ontmoeting want nu moest men thuis met 5-0 het onderspit delven tegen het Nijverdalse Eversberg 3. Excelsi or 9 bleef ook in haar derde wedstrijd ongeslagen en won in Nijverdal met grote cijfers, 7-1 van Eversberg 4. Bij de junioren waren de uitslagen als volgt: Excelsior AI behaalde in haar thuis-wedstrijd tegen Berghuizen AI haar derde achtereenvolgende overwinning. Deze zege 3-0 was ruim schoots verdiend door beter spel. Excelsior A2 dat haar 1ste wedstrijd speelde in deze competitie in Goor tegen Twente AI, verloor deze ont moeting met 5-0. Excelsior BI behaalde haar eerste puntje door in Nijverdal met 3-3 g- lijk te splen tegen De Zweef BI. Excelsior Bil bleef ongeslagen en ze gevierde thuis met 5-3 over Sport club Lemele BI. Slechter verging het Excelsior B3 dat op eigen terrein met 4-0 verloor van De Zweef B2. De spannende ontmoeting tussen Ex- RKSV RKSV. 1 blijft in de winter mod. Ook zondag werd de lastige uitwed strijd tegen Fleringen tot een goed einde bebracht. Met een verdiende 2-1 zege kon de terugreis weer wor den aanvaard. Reeds spoedig na het begin van de wedstrijd bleek, dat de thuisclub haar huid zo duur moge lijk zou verkopen. Er werd door haar met een geweldig élan ge speeld. De Rijssenaren zaten echter ook niet bij de pakken neer. Toch was het aanvankelijk moeilijk voor de voorhoede goede kansen te schep pen. De beste kans kreeg na een kwatier spelen rechts binnen Kamp huis nog. Via een aanval over links gaf Geuzendam goed door naar Nij- land, die Kamphuis lanceerde. Deze schoot hard tegen de paal. Even ia- ter kreeg de Fleringse goalie het erg moeilijk, toen uit een vrije trap H. Rutgers inkopte. Hoewel de bal in RIJSSEN Sportclub Rijssen 1 dat zaterdag moest aantreden voor het spelen van de derde competitiewed strijd had niet alleen gastheer Sport club Daarle als tegenstander, maar bovendien een zeer hobbelig veld dat de naam van voetbalweide nauwelijks mocht dragen. Niettemin gingen de Rijssenaren fris van start en in eerste instantie scheen het dat de oneffenheden in 't terrein ging beletsel zouden gaan vor men voor een flinke zegen van Rut- terkamp e.s. Sportclub Rijssen ging vanaf het eerste fluitsignaal in de aanval en reeds in de eerste minuut moest doelman Bouw al zijn talen ten tonen bij een hard schot van Van de Kammen. De Rijssenaren openden in de acht ste minuut de score. Nijkamp brak uitstekend door, maar werd door 2 verdedigers in het strafschopgebied onderuit gehaald. Arbiter Nijen Twil- haar liet Sportclub een vrije trap ne men voor deze overtreding. Nijkamp tikte het leer naar Bergman d1-e met een hard schot, dat hoog in de tou- bracht. De gasten drukten door en toen in de elfde minuut. Piiffers de bal op maat naar Van de Kammen plaatste passeerde deze doelman Blouw on houdbaar (0-2). De Rijssenaren von den het toen blijkbaar reeds welle tjes en deden het rustiger aan. Daar le kon hierdoor af en toe in de aan val komen, maar bereikte nimmer het strafschopgebied. De Rijssense ver dediging speelde een goede partij en gaf geen kansen weg. Sportclub probeerde doelman Blouw met verre schoten te verrassen maar deze gaf. na de beide vroeg geboren doelpunten niet thuis. De tweede helft, was een getrouwe copie van de pprstm On h^t hobbeli ge terrein bleek ^oed voetbal onmo- geliik. bet plaatsen werd slecher aan beide zoden. Sportclub was bliikbaar tevreden met een 2-0 voorsprong en Daarle deed weinig moeite om daar nog iets aan te veranderen. De beste kansen kreeg Sportclub Rijssen. maar deels door slecht schieten, deels door dat de bal de gekste capriolen maak te wanneer hij de grond raakte, gin gen alle schietkansen verloren. Doelman Stegeman van Sportclub had deze middag zeer weinig werk en kreeg geen enkel schot op doel, dankzij de onmacht van de Daarle- voorhoede. Met nog 'n kwartier te spelen kwam Sportclub nog even opzetten. De voor Van de Kammen ingevallen Van de Willige werd in het strafschopgebied ten val gebracht, maar Nijen Twil- haar zag er slechts een vrije trap in. Vincent plaatste de bal naar Bergman die in goede positie naast schoot. Even later werd hem door Pijffers opnieuw een unieke kans ge boden, maar met zijn slappe schot had keeper Bouw geen enkele moei te. Zo sleepte de wedstrijd zich naar het einde en bleef de score 2-0 in het voordeel van Sportclub Rijssen. Za terdag ontvangen de mannen van Rut- terkamp koploper Kloosterhaar op bezoek en zal er zeer zeker uit een ander vaatje moeten worden getapt om succes te hebben. De mannen uit Kloosterhaar hebben in drie wedstrij den dertien doelpunten gescoord en hebben daarmee bewezen over goede schutters te beschikken. De overige uitslagen waren: Excel sior 4-Sportclub Rijssen 2 (0-0); Sport club 4-Eversberg 2 (2-3)Sportclub 5-DETO 5 (5-2), Sportclub Lemele 4- Sportclub Rijssen 6 (0-1), Sportclub 7-Daarle 2' (1-4), Eversberg Bl-Sport- club Dl (4-1). Het programma voor zaterdag is als volgt: Sportclub Rijssen 1-Klooster- haar 1 (4 uur), Sportclub 2 -Hulzen- se Boys 2 (2.15 uur); Excelsior 6- Sportclub 3, Vr. Boys-Sportclub 4, Daarle 2-Sportclub 5, Sportclub 6-E.V. 7, Vesos 4-Sportclub 7; Sportclub Rijs sen Aï-Twenthe Al, Sportclub Bl- SVZW BI, SDOL CI-Sportclub Rijs sen Cï. Sportclub Rijssen 1 verschijnt in deze opstelling: Doel: G. J. Stegeman, achter: J. Lohuis, A. J. Ruiterkamp, M. Ruiterkamp,B. Wilmink, midden: J. Vincent en L. Westerhof, voor: Bergman, M. Pijffers, van de Kam men en J. Nijkamp* de uiterste hoek kwam, zat er geen voldoende kracht achter waardoor het geen doelpunt werd. Keeper Brand hoefde in deze pe riode weinig in actie komen, vrij wel alleen bij terugspeelballen der Rijssense defensie, die het zich soms zelf onnodig moeilijk maakte. In de 39e minuut kwam RKSV. op een 1-0 voorsprong. Na een aanval over links gaf Geuzendam de bal goed door aan Kamphuis, die een niet te missen kans kreeg en daarvan dank baar gebruik maakte. Van dichtbij scrtoot hij in de uiterste hoek. 0-1. Direct na rust kwamen de gasten via links heel dichbij een treffen, toen links buiten Klaas de bal ge vaarlijk voortrok, buiten bereik der RKSV. defensie. Even later schoot midvoor Nijland tegen de doelman der thuisclub op. Na 18 minuten spe' len besliste Nijland het treffen. Een op maat aangegeven bal van Geu zendam schoot hij beheerst in 0-2 De thuisclub kwam nu gevaarlijk opzetten. Na een zwak moment van keeper Brand en enkele doelrijpe kansen voor de Rijssense voorhoed0, die door gebrek aan beheersing wer den gemist, schoot Klaas vanaf de vleugel op het Rijssense doel, wat 2-1 betekende. Hierna volgenden enkele fraaie acties van rechts buiten Lammer- tink, die echter niet met een doel punt werd beloond. In de stand Kwam geen wijziging, waardoor de cranjewitten na drie wedstrijden nog ongeslagen zijn. Voor a.s. zondap staat een thuiswedstrijd tegen Man derveen op het programma. De>. ploeg versloeg afgelopen wekend S.O.S. uit Hellendoorn, die bij de sterkere ploegen van de afdeling be hoort. Dus geen gemakkelijke opga ve voor de Oranjewitten. Van de overige elftallen bleven het 2e elftal en het junioren B. elf tal ook nog ongeslagen. Voor de la gere elftallen ziet het programma er als volgt uit: Nijverdal 4 RKSV. 2; Twenthe 4 RKSV. 3; Hector 6 RKSV. 5; RKSV. 4 Enter 6; G.F.C.B. RKSV. b; En ter Vooruit c RKSV. c. Maandag a.s. zal ook de finale actie voor de kleedkamers een aan vang nemen. Zoals bekend heeft de vereniging wel een bedrag toege- zegt gekregen van Gedeputeerde Sta ten, maar dit is niet voldoende om dc totale kosten te dekken. Te dien einde zal een financiële actie worden gehouden om enigsziens uit de finan ciële impasse te geraken. RIJSSEN De tafeltennisvereni ging Rijssen, onderdeel van het club huiswerk. speelde tegen verschhlen- de teams van de Markelose tafelten nisvereniging N.T.C. Het eerste earn behaalde een overwinning (6-4). Door Wessels werden drie sets gewonnen, door Boerman twee en door v. d. Noort één. Het dubbelspel werd een overwinning voor Markelo. Het tweede team verloor met 8-2. Alleen Kreijkes wist voor Rijssen 'n set te winnen, terwijl ook het dub belspel werd gewonnen. De junioren A verloren merkwaardigerwijze met dezelfde cijfers als het 2e team (8-2). Tuller scoorde een set evenals Lig- tenberg. Hier ging het dubbelspel verloren. De junioren B verloren eveneens met 8-2. De totale eindstand RijssenMarkelo was 3-1 in 't voor deel van Markelo. celsior Cl en het Almelose Heracles Cl eindigde in een 2-0 zege voor de gasten. Keurig werk deed Excelsior C2 door in Wierden met 2-1 te winnen van de Cl junioren van SVZW. Een grote nederlaag kreeg Excel sior C3 in Nijverdal te incasseren n.l. 8-0 tegen Nijverdal Cl. Excelsior C4 thuisspelend, deelde broederlijk de punten met De Zweef C3. Hier was de uitslag 3-3. Tenslotte Excelsior Dl dat door een 3-1 over winning op de D2 junioren van DES Nijverdal de punten thuis hield. RIJSSEN. Donderdagavond or ganiseerde de A.C. ,,Tion" een avondwedstrijd voor senioren en ju nioren in het Diekmanstation te Enschede. De Sportclubatleet J. van Pijkeren startte bij de heren op de 100 meter en bereikte een goede der de plaats in 12.6 sec. Hierdoor schaarde hij zich onder de finalisten op deze afstand. In de fina le die later op de avond werd gehou den werd hij vijfde in de tijd van 12.3 sec. Op de steeple chase, een af stand van 3000 m. met hindernissen behaalde hij een zesde plaats. ENTER Het Stichtingsbestuur Sportbelangen Enter heeft het initia tief genomen om ook in Enter actie te voeren ten einde financiën te verza melen voor de Henry Dunant II. Voor maandagavond 5 oktober is een ver gadering uitgeschreven in 't club huis van Enter voor bestuursafge- vaardigden van de sportverenigingen en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Op deze vergadering zal een plan de campagne worden opge steld. De wedstrijd die de (volleybal) RIVO-dames speelden tegen het. eer ste team van Achilles 1 uit Almelo in de Promotieklasse is een wedstrijd geworden om gauw te vergeten. De wedstrijd stond niet op hoog peil. Er werden van beide kanten veel fouten gemaakt, vooral aan de sma shes mankeerde nogal het een en an der. In de tweede set ging Rivo met het puntental strijken (15-9). Overi gens werd het een overwinning voor Achilles (15-13, 15-12, 9-15, 15-11). Het tweede damesteam van RIVO speelde tegen Volley 2 uit Almelo. De Rijssense dames wisten geen ant woord op het sterke Almelose spel. De wedstrijd werd een 3-0 overwin ning voor Volley. De RIVO kwamen in de promotie klasse uit tegen Telstar 1. Het werd een gelijk spel (2-2) een stand waar mee beide partijen tevreden konden zijn. Het tweede herenteam (promo tieklasse) kon het niet bolwerken te gen MTSH 2 uit Hengelo. Het heeft er de schijn van dat dit team onvol doende kwaliteit heeft om met suc ces in deze afdeling mee te kunnen draaien. Het vierde team kwam in de 2e klasse van de afd. Almelo uit tegen Vrivo 2 Hoewel de smashes behoorlijk werden uitgevoerd werden bij de set-ups bij het net wel te veel fouten gemaakt. Het achterveld was vaak onvoldoende bezet omdat men niet juiste opstelling wist kiezen. Overigens stond de wedstrijd op een behoorlijk peil. Rivo wist hier met 3-0 te winnen. RIJSSEN. De jeugdcommissie van de zwem- en poloclub de Mórs organiseert op zaterdag 10 oktober een zwemfeest voor de Morsjeugd beneden 14 jaar. Deze feestmiddag die wordt gehouden van 4 tot 6 uur komt in de plaats van de jaarlijkse feestavond waartegen diverse ou ders, in verband met het late uur, nogal bezwaren hadden. Tevens zul len deze middag de medailles wor den uitgereikt die men heeft behaald tijden de clubkampioenschappen van vorige maand. RIJSSEN Zaterdagavond om tien uur kwam bij de Rijssense poli tie een melding binnen dat er een gat gevallen was in de rijbaan van de Enterstraat ter hoogte van boek handel Bos. Mede door de vele ge beurtenissen op deze avond kon de politie niet direct ter plaatse ver schijnen. Wel werd de dienst Ge meentewerken onmiddellijk in kennis gesteld van deze situatie, die uiter aard niet van gevaar ontbloot was. Op de bewuste plaats flaneerden zo als te doen gebruikelijk op bepaalde avonden vele jongeren, die, als ze van goede wil waren geweest, op al lerlei manieren het gevaar hadden kunnen reduceren. Verschillende fla- neerders schepten er echter behagen in het gat nog groter te maken en met klinkers te gaan gooien. De dienst Gemeentewerken kon later op de avond het gat dichten. NOS-radio entelevisie zullen op woensdag 14 oktober in een avond vullende uitzending de actie onder steunen van het Rode Kruis voor een nieuw hospitaalschip. Het oude schip, de Henry Dunant, voldoet niet meer aan de eisen die voor de medische begeleiding van de patiënten mogen worden gesteld. Voor een nieuw schip moet vijf miljoen gulden wor den ingezameld. De Nederlandse sportwereld en een aantal artiesten zullen zich in zetten om dit bedrag bij elkaar te krijgen. Al in de komende weken zullen alle sportverenigingen geld in zamelen onder hun leden. In de week van 4 tot 10 oktober worden collec tes gehouden op sportvelden, in sporthallen enz. Op 14 oktober ten slotte zullen leden, adspiranten van sportverenigingen van 7 tot 8 uur een huis-aan-huis collecte houden, zodat de radioen televisieuitzen ding gestart kan worden met al een zeker bedrag in kas. De televisie zal de uitzending om 20.20 uur op Nederland 1 beginnen met de documentaire Schip Ahoy" waarin een antwoord wordt gegeven op de vraag waarom de Henry Du nant moet worden vervangen door een nieuw schip. Om 22.40 uur begint de uitzending vanuit de Ahoyhal in Rotterdam, waar de actie is geconcentreerd. Vanuit deze hal zal een showpro gramma worden uitgezonden waar aan talloze artiesten en sportlieden meewerken. Zij zullen geen geld in zamelen; zij treden alleen op. Tus sen hun optreden door zullen giften kunnen worden aangeboden, wordt de stand van zaken gevolgd enz. Tot de vele artiesten, die op deze avond zullen optreden behoren: Henk El- sink, Gerard Cox, The Cats, Eksep- tion, Mieke Bos, Gert en Hermien Timmerman, de Marinierskapel. Voor de begeleiding zorgt het orkest van Tony Eyk. Tijdens het showprogramma wordt van tijd tot tijd overgeschakeld naar De Henry Dunant, waar de Zange res zonder Naam optreedt. Tijdens de actie kan iedereen tele fonisch giften toezeggen. Voor alle provincies,, alsmede de IJsselmeer- polders en de steden Rotterdam, Am sterdam en Den Haag nullen tijdens de uitzending telefoonnummers wor den bekend gemaakt die men die avond kan bellen. Om alle telefoon tjes te kunnen verwerken, is in één der zalen van de Ahoyhal een tele fooncentrale ingericht met 300 tele fonistes. Vanuit deze centrale zullen beken de Nederlanders elk een provincie of stad aanmoedigen om geld te ge ven. Tom Manders bijvoorbeeld zal de inwoners van Den Haag proberen te bewegen tot het storten van meer geld, Rijk de Gooijer neemt de pro vincie Utrecht voor zijn rekening, Ted de Braak Rotterdam, Willem van Kooten beter bekend als Joost de draaijer de IJsselmeerpolders, Frans van Dusschoten (Mijnheer de Uil) Noord-Holland, Rinus Ferdinan- dusse Zeeland en Barend Barendse Amsterdam. De NOS-televisieuitzending, die waarschijnlijk tot omstreeks één uur 's nachts doorgaat, wordt gepre senteerd door Henk van Stipriaan. Het decorontwerp is van Arnold Kroon. Karei Prior heeft de produc tie. Regie: Fred Oster en Louis Wa ge. De NOS-radio-uitzending, die is ge wijd aan de actie voor de Henry Du nant, begint om 20.00 uur via Hilver sum 1. Het verloop van de actie zal in deze uitzending op de voet wor den gevolgd, waarvoor het geluid van de televisie kan worden overge nomen. De radio-uitzending bestaat voor het grootste deel uit een drive- in show, doe wordt gepresenteerd door Eddy Becker, Herman Stok en Theo Koomen. De show zal afkom stig zijn uit een provisorisch inge richte studio, die voor de NOS-radio wordt gebouwd bij de ingang van de Ahoyhal. De drie presentatoren zullen ook gesprekken voeren met binnenkomen de artiesten, sportlieden en andere medewerkende aan de actie. Zij zul len de beschikking hebben over loop- mikrofoons en draagbare zendertjes, zodat zij ook in de Ahoyhal recht streeks uit te zenden vraaggesprek ken kunnen voeren. De productie van de radio-uitzen ding is in handen van Joop de Roo en Jan van Riemsdijk. De uitzending zal kunnen doorgaan tot 01.30 uur. Tot dit tijdstip is zendtijd aange vraagd bij de regeringscommissa ris. Maandag 5 oktober 18.00 - 18.30; RONO-Radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord en Oost Neder land. 18.30 - 19.00; Overijssels Programma (niet via FM 88.60 mïlz kanaal 5) Eindredaktie Alex Jan van der Worp Overijssel streek voor streek Natuurbescherming Muziek Dinsdag 6 oktober 18.00 - 18.30; RONO-Radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord en Oost Neder land. Woensdag 7 oktober 18.00 - 18.30; RONO-Radi ojournaal Nieuws en informatie uit stad streek en gewest in Noord en Oost Neder land. 19.00-19.30 Overijssels Programma Eindredactie Alex Jan van der Worp. Overijssel streek voor streek. Rechtstreeks Hoofdstadkroniek Donderdag 8 oktober. 18.00-18.30; RONO-Radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord en Oost Neder land. Vrijdag 9 oktober 18.00-18.30; RONO-Radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord en Oost Neder land 18.30 - 19.00; Overijssels Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5) Eindredaktie Alex Jan van der Worp Kinderprogramma Overijssel streek voor streek Int. Muziek Zondag 4 oktober is het weer Werelddierendag", een dag die in het teken staat van de verhouding mens-dier. De vraag rijst of het in onze beschaafde maatschappij nog noodzakelijk is een speciale dag te wijden aan de verhouding mens-dier. Zijn de meeste van ons immers al niet overtuigd van de noodzaak van bescherming van het dier en kan zelfs niet wat ir riterend werken daar telkens op te wijzen Ja en nee. We moeten wel aan nemen, dat velen van ons geen speciale opwekking tot bezinning over de verhouding tot het dier no dig hebben, maar steeds weer blijkt, dat er velen zijn, die over de problemen van de verhouding mens-dier niet of nauwelijks heb ben nagedacht. En juist deze men sen maken dat in onze maatschap pij, die zich zo graag beschaafd noemt, dierenbescherming (nog) een harde noodzaak is. De folder, die de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren ter gelegenheid van .We relddierendag" heeft laten ver schijnen spreekt in deze een dui delijke taal. In woord en beeld De folder doet slechts een greep uit een grote reeks gruwelijke fei ten, die aan het licht zijn geko men. Maar hoeveel zijn er nog, die nimmer bekend worden. Wanneer wy de aandacht vestigen op „We relddierendag", willen wij voor bij gaan aan het feit, dat velen op deze dag iets speciaals willen doen voor hun huisdier: de hond, de poes of welk dier dan ook. „Werelddierendag" heeft een grotere betekenis dan alleen voor de dieren in onze eigen omgeving. Hij vraagt bezinning van ons als rentmeesters (en niet als heren en meesters) over de natuur en het dier. Wij doden en mishandelen nog zonder schaamte, wij veront reinigen lucht en water. Wij doden zeehonden om in mooie mantels te kunnen lopen Wij doden ie der jaar vele duizenden vogels door het spuiten van giften, opdat wij toch maar gave producten kun nen eten. Laten we op „Werelddierendag" erkennen, dat wij in onze verbot ding mens-dier (nog) ernstig te kort schieten en dat wij ons aan het vervreemden zijn van de aar de, haar vruchten, haar bomen en ook van de dieren BR In het kader van de viering van de Werelddierendag, die op 4 oktober gehouden wordt gaat de afdeling Almelo van de Nederlandsche Vereniging ter Bescherming van Dieren zater dagmorgen een keuring houden van alle soorten huisdieren in een zo groot mogelijke variatie Iedereen die een hond, kat, marmot, duif, schildpad of wat voor soort ö.ier als huisdier en -vriend heeft, kan daarmee naar het gebouw van het Leger des Heils aan de Boompjes ko men, waar een aantal deskun digen op het gebied van dieren aanwezig zal zijn om een oor deel uit te spreken over de toestand waarin deze huisdie ren verkeren. Voor alle deelnemers aan deze keuring ligt een prijsje klaar. Vorig jaar, toen deze keuring ook gehouden werd. bestond daarvoor een grote belangstel ling. Men hoeft zich niet voor af aan te melden. Van half tien al is men aan de Boompjes wel kom. RIJSSEN. Het clubhuiswerk Rijs sen start op 12 oktober met een groot aantal activiteiten. Uit het uit gebreide jaarverslag over 1969 valt duidelijk de conclusie te trekken dat het werk in steeds bredere kringen aanslaat en steeds meer gewaardeerd wordt. Met de aanstelling van een tweede beroepskracht krijgt men rui me armslag en verwacht mag wor den, dat hierdoor nog meer mo gelijkheden voor gepaste ontspan ning. vrije tijdsbesteding en ontwik keling zullen worden verkregen. De stichting clubhuiswerk heeft nog steeds de beschikking over drie lo kalen van de v.m. chr. Ulo school aan de Jan ter Horstraat. waar van een der lokalen door een deel van de clubhuisjeugd op sfeervolle wijze is ingericht. De plannen tot de bouw van een nieuw clubhuis zyn nog steeds niet gerealiseerd, 't Jaarverslag vermeldt dat een bouw perceel aan de Tabaksgaarde be schikbaar zou zijn en ook werd een schetsplan vervaardigd. Het betref fende perceel is niet breed genoeg, zodat gehoopt wordt dat de belenden de grond door de gemeente kan wor den aangekocht. Werd in het seizoen 1968 alleen z.g. groepsgericht gewérkt in 1969 werd een andere weg ingeslagen n.l. via 't werken met ,,open groepen". Hiertoe heeft men besloten om een te sterke groepsbinding, met daaruit voortvloeiend een sterke selectie te ondervangen. De bestaande teena- gersgroep en de z.g. soos werden op geheven en in een andere vorm voort gezet, zulks mede op verzoek van de clubhuisraad. Het veelomvattende en veeleisende werk werd gerealiseerd door hoofd leider de heer G. J. Ballast, die ook RIJSSEN. In de Rijssense bios coop draait zaterdag de film „Tech niek der liefdeskunst" vervaardigd onder regie van Dietrich Krausser. Over de inhoud van deze film kan het' volgende gezegd worden: Met volstrekt onbeperkte openhar tigheid, zonder pathetische volzin nen, geeft deze film de zakelijke in formatie over feiten, waarvan de kennis voor ieder rijp mens de voor waarde is voor de voltrekking van in het seizoen 1969 hulp had van niet minder dan 30 vrijwillige medewer kers om de diverse programmaonder delen mogelijk te maken, vormd en gekozen door de deelne mers van de oudere groepen jeusrd in het clubhuis. De vorming van de clubhuisraad kn van het bestuur, die aan deze raad verzocht een 'duidelijke functieom schrijving te geven van hetgeen men wilde ondernemen. De eerste daad werkelijke inbreng was de organisa tie van de herinrichting van de z.g. huiskamer. Nadat de huiskamer op voortreffelijke wijze was gemoder niseerd, kwam er een grote toëloop van de oudere jeugd zodanig, dat er een inschrijvingsstop ingesteld moest worden. Uit de cijfers blijkt duidelijk,dat het clubhuis nog steeds een grote aan trekkingskracht uitoefent op 'n groot deel van de Rijssense jeugd (564 be zoekers en ook dat het steeds toe nemende aantal mogelijkheden en ac tiviteiten het clubhuiswerk maken tot een belangrijk stuk jeugdwerk dat van alle zijden waardering ver dient. de lichamelijke vereniging. In aanschouwelijke opnamen uit het leven en met talrijke truc-opna men, wordteen korte uiteenzetting gegeven van de functies van de li chamelijke genitaliën en gewezen op de grote betekenis van een uitvoerig liefdesspel, vooral voor de vrouw, waarbij praktische voorbeelden wor den gegeven. De film concentreert zich op de de monstratie van de belangrijkste hou dingen bij de geslachtsgemeenschap, waarbij een uiteenzetting wordt ge geven van hun voor- en nadelen in fysiek en psychologisch opzicht. Naast de zuivere techniek van de lichamelijke liefde ligt daarbij het zwaartepunt steeds weer op de ont spannen harmonie en de noodzake lijke geestesverwantschap tussen de elkaar beminnende partners. De bijna niet te overschatten bete kenis van een wederzijds actief lief desspel en van onvoorwaardelijke overgave wordt aanschouwelijk ge maakt aan de hand van grafieken van de bij de beide partners anders verlopende toeneming der opwin ding. Door de indringende uitbeelding van meer dan twintig coitus-houdin- gen, wordt de film tot een leidraad zowel voor onervaren, weinig geoefen de partners, als o.ok voor reeds ja ren gehuwde paren, die talrijke aan wijzingen kriigen voor intensivering en een opnieuw beleven van hun ,;pfde in een gelukkig huwelijk. Een leerzame film voor alle rijpe mensen, die in de lichamelijke 'ver eniging miet de geliefde .partner meer zoeken dan een vluchtige erotische belevenis. Toegang 18 jaar.

Weekblad voor Rijssen | 1970 | | pagina 3